Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Міжнародний форум: душпастирство молоді та місіонерська синодальність
12:03 Субота 0 978
21-11-2020, 12:03

Міжнародний форум: душпастирство молоді та місіонерська синодальність

Триває Міжнародний форум «Від Панами до Лісабону. Покликані до місіонерської синодальності». 
Зважаючи на виклики, які поставила перед світом пандемія коронавірусу, форум відбувається у форматі онлайн на базі платформи ZOOM.

У третій день делегати від України представники Комісії у справах душпастирства молоді о. Вальдемар Павелець (SAC) та Анастасія Кур’ята Вальдемар Павелець SAC та Анастасія Кур’ята взяли участь в обговоренні питань, що стосувалися організаційних аспектів СДМ Панама 2019, душпастирства молоді та місіонерської синодальності.


Робочий день розпочався з праці в групках, де українці висловили позицію з пастирських ініціатив, які можуть підтримати підготовку делегацій до СДМ, досвіду, який слід посилити протягом днів у єпархіях (до СДМ) та елементів, які слід визначити пріоритетними у підготовці до СДМ-2023.

Концепція трьох П: praying, pilgrimage, preparation (молитва, паломництво, підготовка) – не поганий інструмент аби мати готовність до Світових днів молоді в Лісабоні.


Варто уваги і те, що синодальність це ключ до глибокого пережиття СДМ. Докладніше саме про місіонерську синодальність розповіла с. Наталі Беккарт, консультант Генерального секретаріату Синоду Єпископів. Сестра згадала про Апостольське післясинодальне напоумлення «Christut vivit» то розповіла про синодальність на прикладі Франції.

Основний меседж, який варто підкреслити: «Синодальність не означає, що ми погоджуємося з кимось, натомість в молитві з надією, намагаємось віднайти спільні цінності для того, щоб рухатися далі разом, не зважаючи на культурне різномаїття».

На цьому ми не зупиняємось, залишаємось на зв’язку!

Джерело: Комісія у справах душпастирства молоді РКЦ