Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 19 листопада, четвер
19:01 Середа 0 555
18-11-2020, 19:01

Літургія на кожен день, 19 листопада, четвер

(зел) Четвер ХХХІІІ звичайного тижня
Христос багато разів різко виступав проти беззаконня конкретних соціальних груп, чи також людської поведінки. Сьогодні ми бачимо, як Він страждає через наслідки, які чекають на грішне місто. Так само Він плаче над кожним з нас, співчуваючи та страждаючи, коли ми переживаємо болісні наслідки наших нерозумних та непродуманих рішень. Дозвольмо Йому нам допомогти, й відчуємо розраду.

АНТИФОН НА ВХІД
Господь каже: * “Слово Господнє, – задум щастя, а не лиха. * І коли ви візвете до Мене, Я вислухаю вас * і позбираю вас з-поміж усіх народів і з усіх околиць, куди вас був повиганяв”.

КОЛЕКТА
Господи, наш Боже, вчини, † щоб ми завжди знаходили радість у вірному служінні Тобі, Творцеві усякого блага, * бо тільки у цьому ми можемо знайти нескінченне й повне щастя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Одкр 5, 1-10
Читання з Книги Одкровення святого апостола Йоана.
Я, Йоан, побачив у правиці Того, хто сидів на престолі, книгу, списану зсередини і ззовні, запечатану сімома печатями. І я побачив могутнього ангела, який проголошував гучним голосом: «Хто достойний розгорнути книгу і зняти її печаті?» Та ніхто не міг – ні на небі, ні на землі, ні під землею, – розгорнути книгу й подивитися в неї. І я гірко плакав, тому що не знайшлося нікого, достойного розгорнути книгу, і навіть подивитися в неї. А один зі старців каже мені: «Не плач; ось Лев, котрий з племені Юди, з кореня Давида, – Він переміг і може зняти сім печатей!» І я глянув: ось, серед престолу й чотирьох істот, і серед старців стоїть Агнець, наче заколений; Він має сім рогів та сім очей, а вони – сім Божих духів, посланих на всю землю. Він підійшов і взяв книгу з правиці Того, хто сидів на престолі. І коли взяв книгу, чотири істоти й двадцять чотири старці впали перед Агнцем, маючи кожний гусла і золоті посудини, повні ладану: вони – молитви святих. Вони співають нову пісню, проголошуючи: «Ти достойний узяти книгу і відкрити її печаті, бо Ти був заколений і викупив нас Богові своєю кров’ю від усякого покоління і мови, племені й народу. Ти зробив їх царством і священиками для нашого Бога, й вони будуть царювати на землі!» Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 149, 1-2. 3-4. 5-6а і 9б
Наш Бог вчинив нас царством і священством.
Заспівайте Господу нову пісню, – *
Йому хвала на святих зібранні.
Нехай своїм Творцем Ізраїль радіє, *
хай пишаються своїм Царем сини Сіону.
Хай хвалять Його Ім’я в хороводах, *
нехай грають Йому на псалтирі й тимпані,
бо Господь свій народ любить *
і прославить покірних спасінням.
Праведні будуть веселитися в славі *
й радітимуть на своїх постелях.
Прославляння Бога на устах їхніх. *
Така слава – для всіх Його вірних.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Пс 95, 8аб
Алілуя, алілуя, алілуя.
Сьогодні не робіть закам’янілими серця ваші,
але слухайте голос Господній.
 
ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 19, 41-44
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу, коли Ісус наблизився і побачив місто Єру­салим, то заплакав над ним, кажучи: «Якби і ти зро­зуміло у цей день, що потрі бне для твого миру! Тепер же це сховано від очей твоїх. Адже прийдуть на тебе дні, – і твої  вороги оточать тебе загородою, ві зьмуть тебе в об­логу, тіснитимуть тебе звідусіль, повалять на землю тебе й твоїх дітей у тобі, не залишать каменя на камені в тобі, бо не зрозумів ти часу своїх відвідин». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Просімо Господа, щоб уся Церква і кожен з нас зумів гідно використати Божі дари, якими Він так щедро обдаровує нас:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб він, проповідуючи відважно всьому світові Ісуса Христа, зміцнив віру у святій Церкві.
2. Молімося за тих, хто займає високі посади, щоб вони дбали не про власне благо, а дійсно служили своїй Батьківщині і народу.
3. Молімося за вчителів та вихователів, щоб вони не тільки передавали знання підростаючому поколінню, але й тур­бувалися про його моральний та духовний розвиток.
4. Молімося за молодь нашої парафії, щоб вона зростала у свя­тості та чеснотах.
5. Молімося за помираючих, щоб вони добре приготували­ся до зустрічі з предвічним Суддею.
6. Молімося за нас самих, щоб своїм життям та любов’ю до ближнього ми вели інших людей до віри та побожності.
Господи Ісусе, Ти плакав над Єрусалимом, вислухай наші мо­литви та вчини, щоб ми були радістю Церкви, Вітчизни, сім’ї і нашої громади, а передусім Твоєю радістю. Котрий живеш і царюєш на віки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Господи, вчини, щоб дари, які  ми приносимо перед лик Твоєї величі, обдарували нас благодаттю ревного служіння Тобі  * і допомогли нам осягнути вічне блаженство. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Мені благо – близько Бога бути * і покладати моє прибіжище в Господі Бозі.  (Пс 73 (72), 28)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, Ти наситив нас дарами святих тайн, † смиренно благаємо Тебе, щоб таїнство, яке Твій Син наказав нам звершувати на свій спомин, * спричинилося до зростання нашої любові. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.