Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Вітання Папи Згромадженню Архангела Михаїла з нагоди 100-річчя заснування
13:01 Вівторок 0 159
29-09-2020, 13:01

Вітання Папи Згромадженню Архангела Михаїла з нагоди 100-річчя заснування

Святіший Отець надіслав листа на адресу Генерального Настоятеля згромадження, заснованого польським священиком Броніславом Маркевичем, який був учнем святого Йоана Боско, що готується до відзначення 100-річчя свого канонічного затвердження.
Про це пише Vatican News.

І далі невтомно прислухайтеся до волання беззахисних дітей і молоді, стаючи для них носіями надії та майбутнього. Із таким закликом Папа Франциск звернувся до членів чернечого Згромадження Архангела Михаїла, яке було засноване наприкінці ХІХ століття в Польщі блаженним Броніславом Маркевичем, безпосереднім послідовником святого Йоана Боско. Повернувшись з Італії на батьківщину як перший салезіянин, він згуртував навколо себе гурток послідовників, з якого в майбутньому зродилися чоловіча та жіноча гілки чернечої родини, харизмою якої є служіння бідним і покинутим дітям. Офіційно Згромадження Архангела Михаїла було затверджене 29 вересня 1921 року, через 9 років після смерті блаженного Броніслава.

Харизма, що не втрачає актуальності

У Листі на ім’я теперішнього Генерального Настоятеля отця Даріуша Вілька, надісланому з огляду на початок Ювілейного року з нагоди сторіччя апробації Згромадження, Папа Франциск наголошує на тому, що «турбота про бідних дітей, сиріт і покинутих, яких ніхто не хоче й часто вважають сміттям суспільства», є «актуальна як ніколи». А тому, згадуючи про все те, що було зроблене протягом минулих десятиріч, він заохочує послідовників блаженного Броніслава Маркевича «з оновленим ентузіазмом» і далі трудитися на виховній ниві на користь тих, «яких часто ніхто не хоче прийняти на захистити».

«Християнське та загальнолюдське виховання, насамперед, убогих і в тих місцях, де його з різних причин бракує, де суспільство не гарантує його належним чином, є найбільшим даром, який також і сьогодні ви покликані запропонувати занедбаним дітям і молоді. Вони постійно потребують вихователів, які з батьківською любов’ю та євангельською добротою провадитимуть їх у загальнолюдському й релігійному зростанні», – зазначає Святіший Отець.

Різні форми бідності й апостольського служіння

За словами Глави Католицької Церкви, найбільш потребуючи сьогодні набирають обличчя не лише тих, які живуть у матеріальній нестачі, але «часто є невільниками сучасних обумовлень і залежностей». Тож завданням Згромадження є «турбота й уважність до молодіжних і соціальних дійсностей, які наражаються на небезпеку зла й віддаленості від Бога». Ще одною важливою ділянкою апостоляту Папа назвав «душпастирство через друковане слово», заохочуючи не просто зберегти видавничу спадщину засновника, але пристосовувати її до новітніх вимог і збагачувати сучасними технологіями, щоб досягати багатьох адресатів, «зроджуючи плоди добра в умах і сумліннях».

«Нехай же кожен з вас протягом цього вашого Ювілейного року займе поставу уважного слухання Святого Духа і дозволить Йому формувати себе, аби оновити необхідну братерську спільність задля дедалі пліднішої місії. Не втомлюйте у слуханні “волання”, яке беззахисні діти та молодь носять викарбуваним у своїх очах, стаючи для них носіями надії та майбуття», –закликав Святіший Отець, додаючи, що наші часи «потребують богопосвячених осіб, які вміють дедалі більше звертати увагу на потреби останніх, які не бояться здійснювати харизму своїх згромаджень в сучасних польових госпіталях». А для цього потрібно «бути людьми сопричастя, долати бар’єри, будувати мости та валити стіни байдужості.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.