Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 29 вересня, вівторок
19:00 Понеділок 0 246
28-09-2020, 19:00

Літургія на кожен день, 29 вересня, вівторок

СВЯТИХ АРХАНГЕЛІВ МИХАЇЛА, ГАВРИЇЛА, РАФАЇЛА (біл) Свято
Ангели, які піднімаються і опускаються над Людським Сином, – знак того, що в Ісусі Христі є повнота об’явлення і повнота нашого спілкування з Богом. Грецьке слово «А нгелос» означає «посланець». Як міцно Божі Посланники ототожнюють себе з виконанням Божої волі, що це стає їхнім ім’ям!? Сьогодні святкуємо трьох Архангелів: Михаїл – Хто ж як Бог, Гавриїл – Міць Божа, Рафаїл – Бог зцілює. У духовній боротьбі просімо допомоги в св. Михаїла, який є особливим оборонцем Божого Народу; щоб збагнути і прийняти Слово, у допомозі стане – Гавриїл, а в молитві про одужання звертаймося до Рафаїла.

АНТИФОН НА ВХІД
Благослові те Господа, всі Ангели Його, * могутні силою, ви, що виконуєте Його слово, * покірні голосу Його слова.

Мовиться «Слава во вишніх».

КОЛЕКТА
Боже, Ти з гідною подиву мудрістю визначаєш обов’язки Ангелам і людям; † вчини милостиво, щоб наше життя на землі оберігали Ангели, * які в небі завжди служать Тобі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Дан 7, 9-10. 13-14
Читання з Книги пророка Даниїла
Дививсь я – аж доки не були поставлені престоли, і не засів Ветхий днями. Одіж на ньому, немов сніг, була біла; волосся на голові у нього, немов чиста вовна; престол його, як полум’я вогненне; колеса його, як вогонь палючий. Ріка вогненна розливалась, виходила з-поперед нього. Тисячі тисяч йому служили, і силенна безліч перед ним стояла. Суд засів, і розгорнуто книги. Бачив я в нічних видіннях, аж ось на небесних хмарах ішов ніби Син Людський; дійшов він до Ветхого днями, і приведено його поперед нього. І дано йому владу, славу й царство, і всі народи, племена та язики йому служили. Влада його – влада вічна, що не минеться, і царство його не занепаде ніколи. Слово Боже.
Або:
Одкр 12, 7-12а
Читання з Одкровення святого апостола Йоана.
І сталася на небі війна: Михаїл та його ангели розпочали бій зі змієм. І змій воював, і його ангели. І не перемогли: не знайшлося для них більше місця на небі. І скинутий був великий дракон, давній змій, котрий зветься диявол і сатана, який обманює весь світ; скинутий він був на землю, і його ангели були скинуті з ним. І я почув гучний голос на небі, що промовляв: «Тепер настало спасіння і сила, і Царство нашого Бога, і влада Його Христа, оскільки скинуто обвинувача наших братів, який обвинувачує перед нашим Богом день і ніч. І вони перемогли його кров’ю Агнця та словом свого свідчення, і не злюбили свого життя навіть до смерті».  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ  ПСАЛОМ
Пс 138, 1-2а. 2б-3. 4-5
Прославлю Бога з ангелами разом.
Прославлятиму Тебе від усього мого серця, *
співатиму Тобі перед ангелами,
бо Ти вислухав слова моїх уст. *
Поклонюся до Твого святого храму.
І прославлю Твоє Ім’я †
за Твою милість і Твою правду, *
бо Ти понад усе звеличив своє Ім’я, своє слово.
Того дня, коли я закличу до Тебе, †
Ти пошлеш мені відповідь: *
Ти наділиш душу мою силою.
Нехай прославлять Тебе, Господи, всі царі землі, *
бо вони чули слова Твоїх уст;
тож нехай співають на дорогах Господніх, *
бо велика слава Господня!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Пс 103(102), 21
Алілуя, алілуя, алілуя.
Благословіть Господа, всі сили Його,
що служите Йому і виконуєте Його волю.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 1, 47-51
† Читання святого Євангелія від Йоана
У той час побачив Ісус Натанаїла, який ішов до Нього, і каже про нього: «Ось справжній ізраїльтянин, у якому немає підступу!» Каже Йому Натанаїл: «Звідки мене знаєш?» А Ісус у відповідь йому сказав: «Ще до того, як закликав тебе Филип, Я бачив тебе, як ти був під смоківницею». Відпові в Натанаїл Йому: «Равві , Ти – Син Божий, Ти – Цар Ізраїлю!» Ісус у відповідь сказав йому: «Ти повірив, бо Я сказав тобі, що бачив тебе під смоківницею? Ще більше від цього побачиш!» І Він сказав йому: «Воістину, воістину кажу вам: побачите відкрите небо й Божих ангелів, які  піднімаються і опускаються над Людським Сином!» Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ

Віддаючи шану святим архангелам Михаїлові, Гавриїлові та Рафаїлові, якими послуговується Бог у найважливіших своїх ділах, просімо, щоб вони заступалися за нас перед Господом:
1. Молімося за святу Церкву, щоб під опікою святих Архангелів вона укріплювалася вірою у боротьбі зі злом.
2. Молімося за всі народи землі, щоб між ними панували Господній мир і справжня злагода та взаєморозуміння.
3.  Молімося за братні християнські Церкви, щоб ми вміли пробачати один одному і шукали дороги для діалогу та порозуміння.
4. Молімося за наші сім’ї, щоб всемилостивий Господь завжди опікувався ними і обдаровував своїми благодатями.
5. Молімося за наших померлих, щоб добрий Бог простив всі їхні гріхи і благоволив прийняти їх до свого Царства.
6. Молімося за нас самих, щоб святі Архангели Господні завжди вели нас праведними дорогами.
Боже, Ти створив Архангелів та А нгелів, а потім створив людину; вчини, щоб всі Твої  створіння могли колись прославляти Тебе єдиним голосом у Небесному Царстві. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Всемогутній Боже, ми складаємо Тобі  жертву возвеличення, смиренно благаючи, † щоб вона, занесена Ангелами перед обличчя Твоєї величі, * була милостиво Тобою прийнята і спричинилася до нашого спасіння. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯ: Слава Божа в Ангелах.
С. Господь з вами. В. І з духом твоїм. С. Угору серця. В. Підносимо їх до Господа. С. Подяку складаймо Господу Богу нашому. В. Достойне це і праведне.
Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми Тобі , святий Отче, завжди й всюди складали подяку * і щоб проголошували Твою славу, * яка в Ангелах і Архангелах не замовкає. Ми, вшановуючи створених Тобою Ангелів, * прославляємо Твою досконалість і могутність. * Через прекрасний світ незримих духів ми пізнаємо, * який Ти незмірний і гідний любові понад усе створіння. З радістю приєднуємося до ангельських хорів, * які  через нашого Господа Ісуса Христа прославляють Твою велич, * разом із ними взиваючи: Свят, Свят, Свят Господь Бог Саваот…

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Дякуватиму, Господи, Тобі  з усього серця; * перед Ангелами співатиму Тобі псалми. (Пор. Пс 138(137), 1)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Поживлені небесним Хлібом, смиренно благаємо Тебе, Господи, † щоб ми, зміцнені його силою, * під вірною опікою Твоїх Ангелів впевнено крокували дорогою життя та спасіння. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.