Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 28 вересня, понеділок
18:15 Неділя 0 210
27-09-2020, 18:15

Літургія на кожен день, 28 вересня, понеділок

(зел) Понеділок ХХVI звичайного тижня
На слова Йоана: “Нас­тавнику, бачили ми одного, хто Тво­їм Ім’ям виганяв бісів, а ми за­бо­ро­няли йому, бо він не ходить з нами” (Лк 9,49) – Ісус відповідає: “Не забо­роняй­те, бо хто не проти вас, той за вас” (Лк 9,50). Суттєвим є чинення добра, допомога людям в ім’я Ісуса.
Або (черв) довільний спомин св. ВАЦЛАВА (В’ячеслава), мученика
Був сином князя Вратислава І і княгині-язичниці Драгоміри. Коли йому було 13 років, Вратислав І помер, а його вихованням у християнському дусі зайнялася бабця, майбутня свята Людмила, мати натомість виховувала його молодшого брата Болеслава. Близько 925 року Вацлав почав керувати країною, активно впроваджуючи християнську віру. Власне тоді було скінчено будівлю готичного собору св. Віта у Празі. Дії Вацлава не подобались заможним і впливовим поганам, які вважали, що християнізація країни призведе до її залежності від Германської імперії. Це протистояння  остаточно призвело до повстання. Згідно з літописом, св. Вацлава вбив  його  рідний  брат Болеслав в дверях церкви. Сталося це у 929 році. Дуже швидко Вацлава проголосили святим, як мученика. Він є головним покровителем Чехії.
Спільні Меси: про одного мученика  (стор. 120)
Або (черв) довільний спомин свв. ЛАВРЕНТІЯ РУЇС і сподвижників, мучеників
На початку XVII століття в місті Нагасакі загинуло 16 мучеників за віру Христову. Вони належали до Ордену Проповідників або були пов’язані з цим орденом як терціарії і члени братств. Серед них було дев’ять пресвітерів, двоє монахів, дві діви і троє мирян. Один з них, Лаврентій Руїс, батько родини, походив із Філіппін. Всі вони поширювали християнство на Філіппінах і японських островах. Їхнє життя і смерть стали насінням християнства для цих країн.
Спільні Меси: про багатьох мучеників  (стор. 119)

АНТИФОН НА ВХІД
І все, що Ти навів на нас, Господи, усе, що Ти вчинив єси нам, * – Ти присудом учинив правдивим, * бо згрішили ми, від Тебе відступивши, * й заповідей Твоїх не слухали. * О Господи, дай славу Імені Твоєму! * Але обходься з нами за Твоєю лагідністю і за Твоєю милістю великою. (Дан 3, 31. 29. 43. 42)

КОЛЕКТА
Боже, Ти великим пробаченням і милосердям являєш повноту своєї всемогутності; † помнож над нами свою благодать, * щоб ми, прямуючи до Твоїх обітниць, стали сопричасниками небесних благ. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти навчив святого Вацлава, мученика, цінити Царство Небесне більше, ніж земне; † вчини, щоб ми за його заступництвом, * зрікшись самих себе, могли всім серцем припасти до Тебе. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Господи Боже, сподоби нас витривалістю в служінні Тобі й ближньому, якою відзначалися святі Твої мученики Лаврентій і сподвижники, * адже у Твоєму Царстві блаженні ті, хто терпить переслідування за праведність. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іов 1, 6-22
Читання з Книги Іова.
Ось одного дня прийшли сини Божі, щоб стати перед Господом. Прийшов і сатана між ними. Господь спитав сатану: «Звідкіля ти приходиш?» Відповів сатана Господу й мовив: «Кружляв я по землі й ходив довкола неї». Господь сказав сатані: «А чи звернув ти увагу на слугу мого Іова? Адже немає на землі нікого, як він, щирого й праведного, богобоязливого й такого, який би так цурався зла». Сатана відказав Господу й промовив: «Хіба даремно Іов боїться Бога? Хіба Ти не огородив його та його дім і все його майно навколо? Ти благословив працю рук його, і стада його ширяться по країні. Та простягни лише трохи руку Твою і доторкнися всього його майна: побачиш, чи не лихословитиме Тебе у вічі!» Господь сказав сатані: «Гаразд! Усе, що він має, – у твоїй руці. Тільки на нього самого не простягай руки твоєї». І пішов сатана геть з-перед лиця Господнього. І сталось однієї днини, як сини та дочки його їли й пили вино в домі старшого брата свого, прийшов посланець до Іова й мовив: «Воли були у плузі, а ослиці паслись поблизу них; аж ось кинулись на них савеї і позаймали їх, а слуг мечем вирізали. І врятувався лиш я один, щоб сповістити тобі це». Ще говорив він, аж ось приходить другий та й каже: «Божий вогонь упав із неба і спалив овець і чабанів, пожер їх. І врятувався лиш я один, щоб сповістити тобі це». Ще говорив цей, аж надходить інший та й каже: «Халдеї, згуртувавши три ватаги, напали на верблюдів та й позаймали їх, а слуг мечем вирізали. І врятувався лиш я один, щоб сповістити тобі це». Ще говорив цей, аж приходить інший та й каже: «Сини твої та дочки трапезували й пили вино в домі свого старшого брата, аж сильний вітер подув з пустині, напер на чотири вугли дому, і дім завалився на дітей, і вони загинули. І врятувався лиш я один, щоб сповістити тобі це». Устав Іов, роздер на собі одежу, обстриг волосся, упав до землі, поклонився і мовив: «Нагим вийшов я з материнської утроби, нагим і повернусь туди. Господь дав, Господь і взяв. Нехай Ім’я Господнє буде благословенне!» У всьому тому не согрішив Іов і не сказав нічого нерозважливого проти Бога. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 17, 1. 2-3а. 3бвг. 6-7
Прихили вухо до мольби моєї.
Господи, вислухай мою правду, *
зверни увагу на моє благання,
прислухайся до моєї молитви *
з уст нелукавих.
Нехай вийде присуд для мене від Твого обличчя, *
і Твої очі праведність побачать.
Ти випробував моє серце, *
уночі навідав.
Ти випробував мене вогнем *
і не знайшов нічого злого.
Я вирішив, що мої уста не будуть грішити *
у людських справах.
Я кличу до Тебе, бо Ти, Боже, мене вислухаєш. *
Прихили до мене своє вухо і почуй мої слова.
Ти, що спасаєш тих, які надіються на Тебе, †
від тих, які чинять опір Твоїй правиці, *
пошли свою дивовижну милість.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мк 10, 45
Алілуя, алілуя, алілуя.
Син Людський прийшов, щоби послужити
і душу свою як викуп за багатьох віддати!

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 9, 46-50
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу спало учням на думку, хто з них був би най­більший. А Ісус, знаючи думку їхнього серця, взяв дитину, по­ставив її коло себе і сказав їм: «Хто прийме цю дитину в Моє Ім’я, той Мене приймає, а як хто Мене прийме, той приймає Того, хто Мене послав, бо хто найменший між усіма вами, той великий». У відповідь Йоан сказав: «Наставнику, бачили ми од­ного, який Твоїм Ім’ям виганяв бісів, а ми забороняли йому, бо він не ходить з нами». Та Ісус сказав йому: «Не забороняйте, бо хто не про­ти вас, той за вас». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Христос приходить до всіх людей і всім бажає добра, але тільки покірні приймають Його благодаті, тому з покорою волаймо:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб люди чули в його науці голос Господа.
2. Молімося за єпископів та священиків, щоб, проголошуючи Слово Боже, раділи з віри і побожності Люду Божого.
3. Молімося за всіх християн, щоб в науці Христа пізнавали найкращого Вчителя і Вихователя.
4. Молімося за дітей, які беруть участь у катехізації, щоб вони полюбили Христа всім своїм серцем.
5. Молімося за наших близьких померлих, щоб оглядали обличчя найкращого Вчителя у славі.
6. Молімося за нас самих, щоб ми завжди уважно слухали Боже Слово і впроваджували в своє життя.
Господи Ісусе Христе, котрий навчаєш нас, щоб ми від дітей вчилися покладати наді ю в Бозі, а не у власних силах, вислухай наші прохання, і Ти сам будь нашою силою тут на землі й нашою радістю в небі. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Милосердний Боже, прихильно прийми нашу жертву * і вчини, щоб вона відкрила для нас джерело всякого благословення. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Згадай слузі Твоєму Твоє слово, Господи, * в якому Ти подав мені надію. * Оце моя відрада в моїм горі.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, нехай небесна тайна відновить наші душі й тіла, † щоб ми, проголошуючи смерть Того, з ким співстраждаємо, * могли стати співспадкоємцями Його слави. Котрий живе і царює навіки вічні.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.