Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: завдання фахівців з комунікації – вселяти надію на краще майбутнє

Папа: завдання фахівців з комунікації – вселяти надію на краще майбутнє

В контексті кризи ЗМІ повинні допомагати людям не хворіти від самотності та отримувати слова розради. На цьому наголосив Святіший Отець, звертаючись до працівників бельгійського християнського тижневика «Tertio».

Про це пише Vatican News

«У суспільстві, в якому живемо, інформація є невід’ємною частиною нашого повсякденного життя. Коли вона є якісною, вона дозволяє нам краще зрозуміти проблеми та виклики, які світ покликаний вирішувати, і надихає поведінку окремих людей, сімей та суспільства», – з такими словами Святіший Отець звернувся до працівників бельгійського християнського тижневика «Tertio», приймаючи їх на аудієнції у п’ятницю, 18 вересня 2020 року. Він вказав на велику роль християнських ЗМІ, що подають якісну інформацію про життя Церкви у світі, яка сприяє формуванню сумління.

Голос Церкви та християнської інтелігенції

Папа пригадав, що назва тижневика «Tertio» походить від назви Апостольського листа св. Йоана Павла II Tertio millennio adveniente (з лат. Надходить третє тисячоліття), написаного з нагоди великого Ювілею 2000 року, аби приготувати серця до прийняття Христа та його визвольного звіщення. Черпаючи натхнення з цього листа, тижневик «Tertio» не лише закликає до надії, але також сприяє тому, аби голос Церкви та християнської інтелігенції був почутим у дедалі секуляризованішому контексті ЗМІ, щоб збагатити його конструктивними роздумами.

Долати упередження та будувати спільноти

Святіший Отець підкреслив, що позитивне сприйняття людей і фактів та відкинення упереджень сприяє культурі зустрічі, завдяки якій можна пізнати дійсність з довірливим поглядом.

Християнські ЗМІ, за його словами, роблять вагомий внесок у розвиток нового способу життя в християнських громадах, вільного від усіх форм упередження та відкинення. Папа нагадав слова, які він промовив після молитви «Ангел Господній» 6 вересня цього року, про те, що «плітки закривають серце громади, закривають єдність Церкви. Великим пліткарем є диявол, який завжди говорить погані речі про інших, бо він – брехун, який намагається роз’єднати Церкву, відчужити своїх братів і не створювати спільноти».

Іти у світ і проголошувати Євангеліє

«Комунікація є важливою місією для Церкви. Християни, задіяні в цю галузь, покликані втілювати в життя конкретний заклик Господа іти у світ і проголошувати Євангеліє (пор. Мк 16, 15), – підкреслив Понтифік, додаючи, що християнський журналіст, завдяки високому професійному сумлінню, зобов’язаний пропонувати нове свідчення у світі комунікації, не приховуючи правди та не маніпулюючи інформацією. Він покликаний подавати розповіді, які з лагідністю дивляться на світ та події, показуючи, що ми є частиною живої тканини та виявляючи переплетення ниток, якими ми пов’язані між собою.

Носії надії і довіри до майбутнього

«Отже, християнський фахівець з інформації, – зазначив Наступник святого Петра, – повинен бути речником надії, речником довіри до майбутнього. Бо лише тоді, коли майбутнє приймається як позитивна і можлива дійсність, теперішнє також стає придатним для життя». Усвідомлення цього, за словами Папи, може допомогти нам живити надію в сьогоднішньому контексті пандемії, яку переживає світ. «Ви є сіячами цієї надії на кращий завтрашній день, – наголосив він. – У контексті цієї кризи важливо, аби засоби суспільної комунікації допомагали людям не хворіти від самотності та отримувати слова розради».

Святіший Отець подякував працівникам християнського тижневика «Tertio» за їхнє двадцятирічне служіння, і завершив свою промову словами святого Йоана Павла ІІ, з якими він звернувся до учасників Конференції працівників комунікації та культури в листопаді 2002 року: «Церква дивиться на вас, що працюєте у галузі культури та комунікації, з довірою та очікуванням, бо [...] ви покликані читати та інтерпретувати сучасний час та визначити шляхи для передавання Євангелія відповідно до способів вираження та чутливості сучасної людини».
Новини з Ватикану Вийшла книга про останні години Папи Йоана Павла І Ватиканська Фундація, створена для дослідження життя та спадщини Папи Лючані, започаткувала разом з Ватиканським книжковим видавництвом серію, повністю присвячену цій постаті, розпочавши із ґрунтовної біографії та книги про останні години життя.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.