Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Католики Коломиї просять про повернення майна
11:12 Четвер 0 749
27-08-2020, 11:12

Католики Коломиї просять про повернення майна

Незважаючи на те, що Коломия потрапила до «червоної зони» теперішнього карантину через COVID-19, вранці 26 серпня римо-католики з парафії св. Ігнатія Лойоли із дотриманням карантинних застережень численно зібралися під стінами ратуші на молитовну акцію. 
Про це повідомляє Львівська архідієцезія.

В руках тримали плакати з написами: „Римо-католики Коломиї також громада, як представник інших конфесій!», «Будівлю шкірвендиспансеру вимагаємо повернути римо-католицькій громаді!», «Вимагаємо перенести розгляд рішення на доопрацювання та проведення громадських слухань!». Підтримати римо-католиків прийшли також місцеві греко-католики, небайдужі коломияни.


У відкритому зверненні до представників коломийської міської влади парафіяни висловили рішучий протест з приводу неповернення громаді РКЦ їхньої історичної спадщини – колишнього будинку конвікту отців єзуїтів, котрі до Другої світової війни обслуговували костел св. Ігнатія Лойоли. У 1946 році радянська влада незаконним шляхом забрала цей дім. Донедавна там був шкірвендиспансер, який внаслідок медичної реформи припинив діяльність. Тимчасом римо-католики дізналися, що на чергова сесія міськрада збирається розглянути питання про передачу цього приміщення площею 889,1 кв.м в оренду приватним підприємцям під так званий музей ложок.


Настоятель парафії о. Михайло Яворський і представники громади РКЦ пояснили присутнім журналістам, що після відновлення парафії вони неодноразово заявляли про свої права на весь сакральний комплекс, включно з цим будинком. Коли там була лікарня, то римо-католики не домагалися, щоби звільнила приміщення, але тепер будинок пустує, і тому вони вимагають нарешті повернути їм історичні приміщення. Для підтвердження права власності мають архівні матеріали ще з часів Австро-Угорщини. До привселюдної акції в центрі Коломиї римо-католиків змусило те, що міська влада їх ігнорує.


Перед спільною молитвою під стінами ратуші свою присутність пояснив єпископ-помічник Едуард Кава:
„Я прибув зі Львова сюди, щоби бути разом з нашими людьми і разом відстоювати свої права, тому що наші права порушуються. Ми вважаємо, що ми маємо отримати як спадщину будинок, який належав історично до римсько-католицької парафії. Це давній монастир отців єзуїтів. І сьогодні хочемо боротись за справедливість. І будемо боротись до кінця, тому що це є наш будинок. Він належав до нашої парафії і наша парафія його потребує для дальшого розвитку і виховання дітей, молоді, щоби ми мали якийсь осередок біля нашого костелу. Це нам необхідно».

Єпископ Едуард Кава мав намір зустрітися з міським головою Коломиї Ігорем Слюзарем, однак його не впустили до ратуші. На подвір’я вийшов секретар міськради.

Коломийські римо-католики заявили, що продовжуватимуть добиватися повернення їхньої історичної будівлі.


Парафіянка Станіслава Колосенко зокрема нагадала, що міська влада передала греко-католикам величезний повоєнний будинок по вул. Франка, де був міський комітет компартії, а православні отримали будинок, де була редакція компартійної газети «Червоний прапор». «Ми, римо-католицька громада, вимагаємо, щоби нам повернули те, що нам належить по праву» - зазначила пані Колосенко.

Костянтин Чавага

Фото: Володимир Гулай

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 16:03 Понеділок 0 107 Молитва в 100-ліття битви під Дитятином 19 вересня під час урочистостей з нагоди 100-ліття битви польського війська проти більшовицької армії під Дитятином архієпископ Мечислав Мокшицький очолив святу Месу на польському військовому меморіалі біля села Дитятин Галицького району Івано-Франківської області.