Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Голосування за проєкт про штрафи за критику ЛГБТ перенесено
09:02 Середа 0 694
16-09-2020, 09:02

Голосування за проєкт про штрафи за критику ЛГБТ перенесено

Завдяки активному тиску з боку громадян та церков, що пишуть звернення, Верховна Рада вирішила перенести на кінець вересня голосування за законопроєкт «Про медіа» №2693-д, проти якого виступали церкви, через норми, які стосуються штрафів до 350 тисяч гривень за критику гей-парадів та ЛГБТ.
Варто зазначити, що проти законопроєкту 2693-д «Про Медіа» виступають також і журналісти та наголошують на його небезпеці для свободи слова. Хоча цей проєкт закону регулює великий блок важливих питань пов’язаних з медіа, однак, дивує, чому до 80-90% корисних ініціатив обов’язково прив’язують питання, які пов’язані з закладенням підстав для можливого переслідуванням тих, хто виступає за сім'ю та проти пропагування гендерної ідеології, ЛГБТ, гей-парадів.

Нагадаємо, що комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував Парламенту прийняти в першому читанні та за основу доопрацьований законопроєкт «Про медіа» № 2693-д. Таке рішення Комітет ухвалив більшістю голосів на засіданні 14 липня.

На жаль, законопроєкт «Про медіа» №2693-д було проголосовано Комітетом із усіма небезпечними аспектами щодо встановлення штрафу до 350 тисяч гривень за критику гей-парадів та ЛГБТ. 

Що робити?

Приклад боротьби проти іншого небезпечного законопроєкту №3316 показав, що дуже ефективними є особисті контакти з депутатами та листи, які буквально мають забити всі електронні скриньки з однією темою: “Київ проти законопроєкту  2693-д”, “Чернівці проти законопроєкту 2693-д”, “Житомир проти законопроєкту 2693-д” і т.д.

Саме тому, аби викликати максимальний суспільний резонанс, варто надсилати листи та продовжувати писати листи на е-мейли, у соціальних мережах, телефонувати депутатам, від яких тепер залежить рішення щодо 2693-д.

Основні небезпеки 2693-д

У базовому варіанті закону №2693-д зафіксовані розмиті норми, згідно яких чиновники можуть отримати право на те, аби блокувати сайти та інформаційні ресурси релігійних організацій, якщо на них будуть перебувати матеріали, які можуть трактуватися як дискримінаційні щодо окремих осіб та їх груп на основі сексуальної орієнтації. Тобто матеріали, що містять критичні зауваження щодо різного роду збочень, або такі, в яких дана поведінка називається гріховною. Під ці критерії можуть попадати як текстові матеріали – статті, книги, і т.д., так і відеозаписи проповідей чи записи богослужінь, бо в них міститься осуд зазначених явищ. 

Окрім цього, за вищезгадані порушення застосовується штраф у розмірі від 5 (23 615 грн.) до 50 (236 150 грн.) розмірів мінімальної заробітної плати. За декілька фактів порушення (наприклад декілька матеріалів з критикою гей-параду) штраф від 10 (47 230 грн.) до 75 (354 225 грн.) розмірів мінімальної заробітної плати.

Абсурдним є те, що згадані порушення прирівнюється до злочинів середньої тяжкості в Кримінальному Кодексі України. 

Список електронних адрес депутатів-мажоритарників.

Проект звернення

Джерело: Собор
Новини з України 09:01 Понеділок 0 160 «Світ сьогодні потребує таких знаків близькості Бога» - вічні обіти сестри Марії, бенедиктинки У Солонському монастирі святого Йосифа біля Львова відбулись вперше вічні обіти сестри Марії, яка остаточно сказала Богові «Фіат». 24 липня 2021 року о 11.00 Святу Месу, під час якої сестра Марія, яка родом із Вінничини підтвердила своє рішення бути вірною своєму покликанню, очолив архієпископ Мечислав Мокшицький, Львівський у співслужінні зі священиками.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.