Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Архієпископ Мечислав Мокшицький про кардинала Яворського: «Він приніс Церкві надію»
10:33 Середа 0 739
9-09-2020, 10:33

Архієпископ Мечислав Мокшицький про кардинала Яворського: «Він приніс Церкві надію»

У вівторок, 8 вересня, у конкатедрі в Любачові розпочались похоронні церемонії прощання з кардиналом Мар'яном Яворським. Саме тут кілька років він здійснював служіння Апостольського адміністратора польської частини Львівської архідієцезії.

Святу Месу очолив архієпископ Мечислав Мокшицький митрополит Львівський.


На початку проповіді архієпископ Мокшицький пригадав, як 29 червня 1984 р. під час інгресу кардинал Яворський представив вірянам своє гасло: «Для мене життя - це Христос». Ці слова проповідник нав'язав до слів о. Яна Твардовського, який писав про своє священство: «У світі невіри я намагаюся говорити про віру, у світі без надії – про надію, у світі без любові – про любов». Митрополит Мокшицький пригадав служіння кардинала Мар'яна, якого був свідком. «Він, як добрий пастир, став серед цього світу і проголошував йому віру», - підкреслив проповідник.


Митрополит львівський відзначив, що коли кардинал Яворський повернувся до Львова як митрополит, то приніс Церкві надію, відновлюючи її обличчя. «Помітити і доцінити цей етап його життя може кожен, хто коли-небудь відвідав Львівську архідієцезію. Все було знищене, але його позиція пробудила в людях надію. Тому забирали зруйновані костели і раділи його благословенням. Постава віри і надії, з якою кардинал розпочав служіння у Львові відкрила дорогу любові до сакраментального життя», - зазначив архієпископ.


Колишній папський секретар звернув увагу на дружбу кардинала Яворського та св. Йоана Павла ІІ. Саме кардинал Мар'ян в останні хвилини життя понтифіка уділив йому таїнство Єлеопомазання і приніс віатик. «Він пильнував біля свого товариша, будучи свідком його повернення до дому Отця. Просімо, аби сьогодні він привів кардинала Мар'яна перед Боже обличчя», - підкреслив митрополит. Також 8 вересня кардинал Мар'ян відзначав свої іменини. Цього дня побажання йому мали інший вимір, що входить у простір вічності.


Разом із митрополитом Мокшицьким на похоронні урочистості прибув єпископ-емерит Мар'ян Бучек та кілька священиків.


Нагадуємо, у четвер, 10 вересня 2020 року в Колегіальному храмі св. Анни в Кракові, з першим ректором Папської Теологічної Академії в Кракові, сьогодні Університет Йоана Павла ІІ у Кракові, під час Святої Меси о 17:00 попрощаються науковці та студенти. Перед цим о 16:15 відбудеться молитва біля труни кардинала. 11 вересня 2020 року об 11:00 відбудеться Свята Меса з обрядом останнього прощання у Марійному Санктуарії в Кальварії Зебжидовській. Труна з тілом кардинала, згідно з його останньою волею, спочиватиме в крипті каплиці чудотворного образу Пресвятої Діви Марії.

За матеріалами КАІ

Фото: zlubaczowa.plНовини зі світу 15:02 Субота 0 173 Ірак: мусульманська молодь допомагає відновлювати християнський храм «Згуртовані для відбудови». Стаття під таким заголовком на сторінках «L’Osservatore Romano» розповідає про мусульманських активістів, які допомагають відновлювати християнські будівлі в Мосулі на півночі Іраку, сприяючи поверненню християнських біженців.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.