Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Дізнавшись про це, ви перестанете пліткувати

Дізнавшись про це, ви перестанете пліткувати

Мабуть, всі ми знайомі із відчуттями жертви пліток – ви почуваєтесь зрадженим та зраненим. Усередині вас визріває план помсти, жорстокої помсти.
Однак чи багато з нас могли б похизуватись тим, що не пліткували ніколи? Бажання зайнятись цією справою нерідко нас навідує. Часто саме у такий спосіб ми почуваємо себе більш значимими, здатними впливати на думку інших людей.

Однак це брехня. Насправді плітки завдають непоправної шкоди як тому, хто їх генерує, так і тому, про кого вони з’являються.

Плітки приводять до самотності

Вчені довели, що негативні переживання значно більше зближують, ніж позитивні. Саме тому на хвилях пліткування можна так зблизитись з тими, хто пліткує з вами.

Та це зовсім нетривалий зв’язок. Якщо ви пліткуєте – ніхто не наважиться поговорити з вами щиро, вважаючи вас ненадійною людиною.

Бо всі чудово розуміють, що пліткують сьогодні про когось, а завтра – про мене.

Плітки лише підкреслюють комплекси

Плітки, неважливо якого масштабу, насамперед викривають комплексти тих, хто їх продукує. Якщо ми критикуємо за спинами, то хочемо відчути себе сильними, приховуючи свою слабкість і відсутність відваги бути прямолінійними.

Пліткування – це одна із масок, яку ми прагнемо одягнути для того, щоби компенсувати свої комплекси.

Пліткування – явна ознака емоційної незрілості

Без сумніву, утихомирити свого “внутрішнього критика” – справа, яка потребує чималих зусиль.

Однак ті, хто постійно витає у хмарах пліток, це люди, які не хочуть дорослішати, яким значно простіше саме у такий спосіб “випускати емоційний пар”.

Значно складніше навчитись говорити з іншими щиро і відверто.

Плітки завжди повертаються

Що посієш – те й пожнеш. Ісус дуже добре розумів логіку людського стосунку, тому й говорив: “Якою мірою міряєте, такою буде вам відміряно” (Мт. 7, 2).

Пліткуєте ви – пліткуватимуть про вас.

Плітки обманюють нас


Плітки стають тією викривленою реальністю, в яку нам дуже легко стає повірити. Тому побачити якийсь негатив, описаний плітками, значно легше, незалежно від того, як є насправді.

Як ми вже зрозуміли, плітки – це не ознака і не умова якісних людських відносин.

Замість того, щоби витрачатись на пліткування, краще займати у таких ситуація позицію “захисника”. Ця звичка допоможе сфокусуватись на позитивних рисах людини, а не на негативі. Допомагає побачити, як багато добра людина робить, а не те, де вона помилилась.

Спробуйте! Наступних 24 години як тільки вам заманеться сказати або подумати про когось щось погане – зробіть з точністю до навпаки. Знайдіть бодай найменшу позитивну деталь у цій людині!

Адаптація Тетяни Трачук, Дивенсвіт
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.