Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Чи може будь-хто приймати Причастя?
14:12 Четвер 0 965
3-09-2020, 14:12

Чи може будь-хто приймати Причастя?

У Церкві слово Причастя означає поєднання з Ісусом. Коли ми приймаємо Причастя під час Святої Меси, Ісус у буквальному сенсі присутній в нас, а ми, в особливий спосіб, єднаємося з Ним. Завдяки такому поєднанню з Ісусом ми також поєднані з іншими – із тими, хто прийняв Причастя. Брати участь у звершенні Євхаристії запрошено всіх. Ісус віддав своє життя заради спасіння всіх людей. Але до Причастя не слід приступати, не приготувавшись до цього ретельно й належно.
Перше Святе Причастя

Коли католик приймає Святе Причастя вперше у житті, це надзвичайна подія, оскільки на землі людина не може наблизитися до Ісуса ще ближче, ніж тоді, коли приймає Святе Причастя. Зазвичай дорослі приймають Перше Причастя відразу після Хрещення і Миропомазання. Людині, охрещеній у ранньому дитячому віці, слід дочекатися досягнення віку розуму, який зазвичай настає приблизно в сім років. Якщо людина не приймає Першого Причастя відразу після Хрещення, вона має приступити до таїнства Примирення, аби очистися від гріхів, скоєних після Хрещення. Також вона повинна отримати настанову в католицькій вірі, аби розуміти, що таке Євхаристія та що вона дає, а саме: єдність не лише з Христом, а й з усією Католицькою Церквою. Після свого Першого Причастя католик може причащатися знову і знову. Якщо людина вчинила тяжкий гріх, вона повинна визнати його перед священиком, перш ніж приступати до Причастя, аби примиритися з Ісусом перед Його прийняттям.

Протестанти

Більшість протестантів вважають, що Причастя, яке вони приймають на своїх євхаристійних богослужіннях, є просто символом того, що робив Ісус на Тайній Вечері. Вони не вірять у те, що під час Святої Меси елементи хліба і вина буквально і назавжди перетворюються на самого Ісуса. Святий Павло наголошував на важливості віри в те, що Ісус дійсно присутній в Євхаристії (1 Кор 11, 27-29). Оскільки католики і протестанти мають розбіжності у цьому важливому питанні, Католицька Церква просить католиків не брати участі в протестантських євхаристійних богослужіннях, а протестантів – не приймати Причастя на католицьких Месах.

Православні

Східні православні християни вірять у реальну присутність Ісуса в Євхаристії під видом хліба і вина. Усі їхні таїнства є чинними, оскільки їхні священики отримали таїнство Рукоположення (шляхом апостольського наступництва). Тому православні християни можуть приймати Святе Причастя та інші таїнства разом із нами, якщо не можуть потрапити до православного священика. І навпаки, католики також можуть, за аналогічних обставин, звернутися до православного священика. Однак немає впевненості в тому, що цей священик дозволить католикам прийняти Святе Причастя, хоча православні розуміють Євхаристію як таїнство єдності – так само, як і ми.

Як гідно приступати до Святого Причастя?

Ніхто з нас не гідний прийняти Ісуса, і ми визнаємо це безпосередньо перед прийняттям Причастям, коли молимося: «Господи, я не достойний, щоб Ти прийшов до мене, але скажи лише слово, і одужає душа моя» (див. Мт 8, 8). Річ у тім, що ми потребуємо Ісуса, аби через Нього стати гідними дружби з Богом, і саме це Він чинить для нас у таїнствах. Великий дар Євхаристії та інших таїнств може бути вповні дієвим лише тоді, якщо ми живемо в дружбі з Богом, у стані благодаті. Нас запрошують приступати до Причастя лише після того, як ми отримали відпущення всіх наших тяжких гріхів у таїнстві Примирення. Менш серйозні гріхи прощаються нам під час Акту покаяння на початку Святої Меси. Той, хто неспроможний або відмовляється визнати тяжкі гріхи, не має права приймати Святе Причастя, оскільки не живе в єдності з Церквою та Ісусом.

Святий Павло застерігав нас від легковажного прийняття Причастя: «Так що, хто їстиме цей хліб і питиме Господню чашу недостойно, буде винний супроти тіла й крові Господньої! Тож нехай людина випробовує себе і так нехай їсть хліб та п’є з чаші. Бо хто недостойно їсть і п’є, не розрізняючи Господнє тіло, той на осуд їсть і п’є» (1 Кор 11, 27-29). Отож ми повинні ставитися до Святого Причастя дуже серйозно. На знак цього Церква просить нас нічого не їсти і не пити принаймні за годину до Причастя, за винятком води та ліків. Активна участь у Святій Месі – це чудова підготовка до прийняття Причастя. За бажанням ми можемо прийняти Причастя вдруге в той самий день, якщо це відбувається під час Святої Меси.

Отець Мішель Ремері, Твіти з Богом 

Зображення: stjohnwinfield

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий