Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Згоріла одна з найважливіших святинь Філіппін
17:14 Вівторок 0 371
14-07-2020, 17:14

Згоріла одна з найважливіших святинь Філіппін

Під час пожежі 10 липня у Манілі згоріла фігура Дитятка Ісуса (Santo Niño), важлива святиня для місцевих католиків, що символізує прибуття християнства на архіпелаг. 

Santo Niño – одна з давніх християнських фігур, що вшановується на Філіппінах: згідно переказів, її привіз Фернан Магелан 1521 р. і подарував першим філіппінським католикам. Під час повстання на острові Мактан, фігура була втрачена. Її знайшли у XVII ст., на тому місці збудували храм та монастир августиніанців. З тих часів фігура вшановується як чудотворна. Щороку у січні мільйони вірян прямують до фігури Дитятка, беручи участь у спеціальних святкуваннях. Також особливо шанована фігура "Чорного Назарянина". Обидві фігури виконані з темного дерева. 

GMA Network

Пожежа, що спалахнула минулого тижня, за короткий час знищила не лише храм, але й монастир, з усіма іконами та літургійним начинням. Вціліли лише кілька чаш та циборій з Пресвятими Дарами, віряни вважають це справжнім дивом. Від фігури Дитятка Ісуса залишились лише куля і хрест, які Дитятко тримало в руках, а також частина шат. 

mypope.com.ph

Апостольський адміністратор Маніли монсеньйор Бродерік Пабільйо закликав вірян допомогти відбудувати храм та закликав до молитви в цьому намірі. Він також зазначив, що знайдення Пресвятих Дарів, що збереглися під час пожежі, - це знак надії. Він повідомив, що реліквії, врятовані від пожежі, невдовзі будуть виставлені для вшанування. 

Зображення: ABS-CBN News

Джерело: Vatican News, переклад КМЦ

Зображення: Philstar.com
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.