Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Навчання на користь миру та проти лицемірства
15:30 Понеділок 0 460
6-07-2020, 15:30

Навчання на користь миру та проти лицемірства

Наш редакційний директор коментує слова Папи на підтримку резолюції ООН про негайне і глобальне припинення вогню з метою сприяння боротьбі з пандемією Covid-19.
Про це повідомляє Vatican News.

Цими днями Рада Безпеки ООН затвердила резолюцію про «негайне припинення бойових дій в усіх ситуаціях принаймні на наступні 90 днів», щоби гарантувати гуманітарну допомогу ураженому населенню та протидіяти нищівним наслідкам поширення Covid-19. Папа Франциск, словом після молитви «Ангел Господній», забажав дати свою підтримку ініціативі, висловивши сподівання, що глобальне припинення вогню буде «ефективно та невідкладно» дотримуватись. Ініціатива Папи є черговим кроком на довгій дорозі. Кроком, який став ще нагальнішим з огляду на кризу, викликану пандемією, найнищівніші наслідки якої, подібно від наслідків війни, падають на найубогіших.

В неділю, 29 березня, Папа вже виголосив це прохання, підтримавши схожий заклик, оголошений п’ять днів перед тим Генеральним Секретарем ООН. Антоніо Ґуттереш закликав до «глобального та негайного припинення вогню в усіх куточках світу», посилаючись на надзвичайний стан, викликаний Covid-19, що не знає кордонів. Папа Франциск став на бік тих, які «прийняли цей заклик» і заохотив всіх «здійснити його, зупинивши будь-які форми бойових дій, сприяючи створенню коридорів для гуманітарної допомоги, відкритості на дипломатію, уважності до тих, які перебувають в ситуаціях найбільшої уразливості».

Папа висловив побажання, аби спільні зусилля в боротьбі проти пандемії привели «всіх до визнання нашої необхідності в тому, щоб зміцнити братерські зв’язки як члени однієї родини. Нехай же, зокрема, пробудить у провідників народів та в інших сторін, безпосередньо втягнутих у конфлікти, оновлені старання на користь подолання ворожнечі. Конфлікти не вирішуються шляхом війни! Необхідно подолати антагонізм і протиріччя шляхом діалогу та конструктивного шукання миру».

Протягом наступних тижнів Папа Франциск ще два рази висловлював обурення з приводу видатків на озброєння. Проповідуючи під час Пасхального чування у базиліці Святого Петра, він сказав: «Примусьмо замовкнути волання смерті, вже вистачить війн! Нехай же зупиниться виробництво й торгівля зброєю, бо потребуємо хліба, а не гвинтівок». Папа Берґольйо також повернувся до цієї теми, постійно присутньої в його понтифікаті, у довгій молитві, запропонованій вірним на місяць травень, якою він завершив проказування молитви на вервиці у Ватиканських садах: «Допоможи відповідальним за долю народів, аби діяли мудро, турботливо й великодушно, допомагаючи тим, кому не вистачає необхідного для прожиття, плануючи далекоглядні соціальні та економічні вирішення в дусі солідарності. Пресвята Маріє, зворуши сумління, аби величезні суми грошей, використовувані для помноження та вдосконалення озброєнь, були, натомість, призначені на підтримку належних досліджень, аби запобігати схожим катастрофам у майбутньому».

Неодноразово та при різних нагодах протягом попередніх років Папа Франциск викривав «лицемірство» та «гріх» провідників країн, які «говорять про мир і продають зброю для ведення цих війн». Ці слова були сказані й під час повернення з останньої перед пандемією Апостольської подорожі, що охоплювала Таїланд і Японію: «У Нагасакі та Хіросімі я молився, зустрівся із деякими людьми, що пережили [ядерне бомбардування – ред.] та з родичами жертв і повторив рішучий засуд ядерної зброї та лицемірства розмов про мир, виробляючи та продаючи воєнні засоби».

Згідно із рапортом Oxfam, протягом 2019 глобальні воєнні видатки досягли двох трильйонів доларів, а станом на сьогодні два мільярди людей перебувають у країнах в стані війни, доведені до відчаю насильством, переслідуваннями, голодом, а тепер – також і надзвичайним станом, представленим пандемією.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.