Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 21 травня, четвер
19:02 Середа 0 355
20-05-2020, 19:02

Літургія на кожен день, 21 травня, четвер

ВОЗНЕСІННЯ ГОСПОДНЬОГО (біл) Урочистість
Ісус возноситься на небо, щоб показати нам місце, призначене для нас, показати нашу справжню  Батьківщину. Він возноситься, щоб розпочати новий етап перебування серед нас, тобто у дійсності Церкви. Возноситься, щоб послати з небес Духа, який допоможе в проголошенні Євангелія всепрощаючої любові Отця. Без Його відходу, все б це було неможливим. Він не міг би так швидко поширитися, і на додаток Він не міг би бути в нас, щоб нас змінювати, освячувати і робити щасливими.

АНТИФОН НА ВХІД:
Мужі  галілейські! Чого стоїте, дивлячись на небо? * Ісус, який від вас був взятий на небо, так само прийде, як Його ви бачили, коли відходив на небо. * Алілуя. (Діян 1, 11)

Мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА
Всемогутній Боже, наповни нас святою радістю і ревною подякою, † адже вознесі ння Христа, твого Сина, є нашим возвеличенням, * і воно прикликає надію, що слава, якою оточена Глава, стане участю і Тіла. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Всемогутній Боже, вчини, щоб ми, † які сповідуємо сьогодні вознесіння на небеса Твого Єдинородного Сина, нашого Відкупителя, * у своїх думках постійно перебували з Ним у небі. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 1, 1-11
Читання з Діянь Апостолів.
Першу книгу я уклав про все, Теофіле, що Ісус почав робити й навчати, аж до того дня, коли, давши через Святого Духа накази апостолам, яких вибрав, Він був вознесений; перед ними же Він показав себе живим після своїх страждань, з багатьма доказами, з’являючись їм упродовж сорока днів і говорячи про те, що стосується Царства Божого. І за спільним столом Він звелів їм з Єрусалима не відходити, але очікувати обітниці Отця: «Про неї ви чули від Мене, бо Йоан хрестив водою, ви ж за декілька тих днів будете хрещені Духом Святим!» А вони зійшлися й запитували Його, кажучи: «Господи, чи не в цей час Ти відновиш царство Ізраїля?» Та Він сказав їм: «Не вам знати час і годину, котрі Отець встановив своєю владою, але ви приймете силу Святого Духа, який зійде на вас, і ви будете Моїми свідками в Єрусалимі, по всій Юдеї та Самарії – і аж до краю землі!» Сказавши це, поки вони дивилися, Він був піднятий, і хмара забрала Його з їхніх очей. Як вони вдивлялися в небо, коли Він віддалявся, то два мужі в білих одежах постали перед ними і сказали: «Галілейські мужі, чого стоїте, вдивляючись у небо? Цей Ісус, який був вознесений від вас на небо, прийде так само, як оце ви бачили, коли Він відходив на небо!» Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 47, 2-3.6-7. 8-9
Сурми заграли – Бог піднявся в славі. (Або: Алілуя)
Усі народи, заплещіть у долоні, *
голосом радості вигукуйте Богу,
бо Всевишній Господь – грізний, *
Він великий цар землі всієї.
Бог піднявся під радісні вигуки вгору, *
Господь – під звуки рога.
Співайте Богові, співайте! *
Співайте нашому цареві, співайте!
Адже Бог – цар землі всієї, *
співайте мудро.
Бог над язичниками воцарився, – *
Бог сів на своєму святому престолі.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Еф 1, 17-23
Читання з Послання святого Апостола Павла до ефесян.
Брати! Бог Господа нашого Ісуса Христа, Отець слави, нехай дасть вам Духа мудрості й об’явлення для Його пізнання, просвітивши очі вашого серця, щоб ви знали, якою є надія Його покликання, яке багатство слави Його спадщини у святих, яка неосяжна велич Його сили в нас, котрі віримо, згідно з дією могутності Його сили, що Він її здійснив у Христі, воскресивши Його з мертвих і посадивши праворуч себе на небесах, – вище від усякого начальства, влади, сили, панування і всякого імені, яким іменують не тільки у цьому віці, але й у майбутньому. І Він усе підкорив під Його ноги і поставив Його над усім – як Голову Церкви, яка є Його тілом, повнотою Того, хто наповняє все в усьому! Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 28, 19а. 20б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Вирушивши у дорогу, зробіть учнями всі народи;
ось Я з вами по всі дні аж до кінця віку.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 28, 16-20
† Закінчення святого Євангелія від Матея.
Того часу Одинадцять учнів пішли до Галілеї на гору, куди вказав їм Ісус, і, побачивши Його, поклонилися, а деякі засумнівалися. Та Ісус, підійшовши, промовив до них, кажучи: «Дана Мені вся влада на небі й на землі. Тож, вирушивши у дорогу, зробіть учнями всі народи, хрестячи їх в Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа, навчаючи їх зберігати все, що Я заповів вам. І ось Я з вами по всі дні аж до кінця віку». Слово Господнє.


Мовиться “Вірую”

МОЛИТВА ВІРНИХ
Переживаючи в Літургії таємницю Вознесіння Господнього, просимо з вірою:
1. Молімося за Папу Римського, щоб він під опікою Святого Духа невтомно вів Церкву до Небесної Вітчизни.
2. Молімося за нашу Батьківщину, щоб вона дбала про духов­не збагачення своїх дітей.
3. Молімося за хворих і знедолених, щоб свої страждання вони возносили до Господа у молитві за весь світ.
4. Молімося  за  невіруючих,  щоб  вони  змогли  побачити  Бога у своїй душі та не втратили вічного життя.
5. Молімося за наших близьких померлих, щоб Ісус Христос відкрив для них браму Небесного Царства.
6. Молімося  за  нас  самих,  щоб  ми  після  смерті  могли  радіти з Господом у небі.
Господи Ісусе, наш Брате і Спасителю, Ти задля нашого спасіння страждав, воскрес і вознісся на небо, смиренно благаємо Тебе: вчини, щоб ми також дійшли до Небесної Вітчизни. Ко­трий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, ми смиренно складаємо Тобі  цю жертву в день славного вознесіння Твого Сина; * цим святим обміном дарів уділи нам благодаті вознесіння духа до небесних благ. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯ: Тайна Вознесіння
С. Господь  з  вами. В. І з духом твоїм. С. Угору серця. В. Підносимо їх до Господа. С. Подяку складаймо Господу Богу нашому. В. Достойне це і праведне.
Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку Тобі, * святий Отче, Всемогутній вічний Боже. Бо Господь Ісус, Цар слави, Переможець гріха та смерті, * серед захоплення Ангелів вступив сьогодні на небесні висоти. * Посередник між Богом та людьми, * Суддя світу та Володар сили * не покинув нас для нашого приниження, * але, як наш Глава, першим вступив до небесної вітчизни, * куди ми також увійти надіємося, як члени Його Тіла. Тому повнотою пасхальних благодатей * радіють всі народи по усій землі. * Також хори Cвятих та ангельські сили * співають гімн Твоєї слави, безустанно взиваючи: Свят, Свят, Свят...

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ:
Отож Я з вами по всі дні * аж до кінця віку. * Алілуя. (Мт 28, 20)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній, вічний Боже, Ти сподобив нас на землі наблизитися до божественних тайн; † вчини, просимо, щоб християнська побожність скеровувала наші почуття туди, * де вже перебуває з Тобою наша природа. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий