Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 100-річчя від дня народження св. Йоана Павла ІІ у Дубні
11:12 Середа 0 314
20-05-2020, 11:12

100-річчя від дня народження св. Йоана Павла ІІ у Дубні

18 травня 2020 року виповнилося 100 років від народження першого Папи зі слов’ян, св. Йоана Павла ІІ — великої людини і християнина. Його пам’ять під час урочистої Святої Меси вшанували також у містечку Дубно, у храмі св. Йоана Непомука. 
Про це повідомляє Луцька дієцезія.

Месу очолив настоятель парафії отець Ґжеґож Оважани. На превеликий жаль, у зв’язку з карантином участь в Літургії змогли взяти лише декілька парафіян, натомість була можливою також духовна участь, адже Свята Меса транслювалась онлайн, наживо. Цього ж дня пам’ять святого Папи Йоана Павла ІІ вшанували і під час духовної зустрічі представників релігійної громадськості міста у міській раді м. Дубна.


«Не бійтеся! Відчиніть, відчиніть двері навстіж Христу! Відчиніть двері його спасенній владі, відкрийте їй кордони держав, економічні та політичні системи…», — ці слова св. Йоана Павла ІІ звучать сьогодні, здавалося б, як ніколи актуально. Особливою радістю наповнює те, що десь-не-десь вони таки знаходять відгук.


З нагоди 100-річниці від дня народження св. Йоана Павла ІІ в Дубенській міській раді начальницею відділу з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськими організаціями та засобами масової інформації, п. Ерною Шевчук, була організована зустріч із настоятелями церков та релігійних громад міста. На зустрічі були присутніми заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів — п. Василь Скринчук, депутат міської ради п. Микола Пилипчук та інші представники міської влади. Від релігійних організацій — настоятель римсько-католицької парафії м. Дубно отець Ґжеґож Оважани, настоятель греко-католицької парафії м. Дубно о. Андрій Коваль, від церкви Євангельських християн–баптистів — п. Ігор Леценюк. Як зазначила пані Ерна Шевчук, сьогодні дубенчани разом з усім світом вшанували 100-річчя від народження однієї з найвизначніших постатей у світі за останні кілька десятиліть – Папи Римського Йоана Павла II, в миру Кароля Войтили. На жаль, за умов карантину кількість учасників була обмеженою.


Отець Ґжеґож Оважани, настоятель парафії св. Йоана з Непомук, поділився своїми особистими спогадами про зустріч з Йоаном Павлом II, під час якої отримав від нього благословення: «Ці незабутні хвилини, особливі відчуття, я нестиму через все своє життя. Ця зустріч зміцнила дар мого покликання для служіння на Господній ниві. Йоан Павло II – це символ добра та совість світу». 


Отець Ґжеґож поділився також своїм архівним фото, що пригадує йому про ті дорогоцінні хвилини короткого спілкування зі святим Папою, взірцем та прикладом до наслідування в його житті та священницькому служінні.

Яна Климчук

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 17:00 Четвер 0 201 Святкування на честь св. Йоана Павла ІІ у Католицькому Медіа-Центрі Святий Папа особливо близький тим, хто служить у Католицькому Медіа-Центрі, і не лише тому, що тут є його реліквії. Саме з нагоди візиту Святішого Отця до України, у 2001 році, розпочав свою роботу цей офіс при Конференції єпископату України.