Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Кабінет Міністрів ухвалив рішення щодо послаблення карантину: йшла мова також про церкви (оновлено)
15:59 Середа 0 1 791
20-05-2020, 15:59

Кабінет Міністрів ухвалив рішення щодо послаблення карантину: йшла мова також про церкви (оновлено)

Як ми вже повідомляли, на засіданні Кабінету Міністрів у середу, 20 травня, аносували розглядати питання пом'якшення карантину, зокрема для релігійних організацій. 
Як повідомляє Укрінформ, уряд схвалив рішення про введення адаптивного каранитну до 22 червня, водночас з 22 травня розпочнеться другий етап пом'якшення карантинних заходів. 

Щодо релігійних богослужінь, то підтверджено можливість їх проведення за умови: не більше 1 людини на 10 кв. м. релігійної споруди. 

Відповідна постанова КабМіну буде опублікована завтра. 

Розширений коментар з цього питання оприлюднено на сторінці Інституту релігійної свободи .

Тепер в урядовій постанові прямо зазначено, що забороняються лише ті масові заходи, в яких кількість учасників більше 10 осіб. Тобто немає жодних обмежень для проведення релігійних заходів, в яких беруть участь не більше 10 осіб. Водночас залишається вимога одягати респіратор або захисну маску (у тому числі виготовлену самостійно) в будівлях і громадському транспорті.

Фактично такі вимоги до проведення публічних релігійних заходів існували майже від початку карантину – згідно домовленості Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій із керівництвом Національної поліції про порядок застосування попередньої редакції урядової постанови. При цьому зараз Уряд дозволив місцевій влади приймати рішення про послаблення обмежувальних заходів у разі покращення епідеміологічної ситуації.

Згідно постанови Кабміну, послаблення протиепідемічних заходів в окремих регіонах застосовується та припиняється на підставі рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Тобто місцева влада отримала більше можливостей для послаблення карантину в залежності від ситуації в регіоні.

В регіонах, в яких здійснюється послаблення протиепідемічних заходів дозволяється з 22 травня … проведення релігійних заходів, за умови участі не більше однієї особи на 10 метрів квадратних площі, де проводиться релігійний захід.

Однак таке формулювання урядової постанови викликає низку зауважень у експертів Інституту релігійної свободи:

Чи не стане обмеження щодо участі у релігійних заходах не більше однієї особи на 10 м. кв. ще більш суворим, ніж допустима нині присутність до 10 осіб у місцях проведення релігійних заходів (особливо для малих храмів)?

Чи відповідає принципу пропорційності та доцільності збереження такого суворого обмеження релігійних заходів у той час, коли цією ж постановою Кабмін дозволяє відновити роботу громадського транспорту і метро з 25 травня, де скупчення людей буде набагато більшим, ніж у храмах?

Нагадаємо, що Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій вважає, що достатнім заходом для запобігання скупченню людей буде присутність у приміщенні не більше 1 особи на 5 м. кв. площі місця проведення богослужіння чи обряду. Два тижні тому ВРЦіРО передала Прем'єр-міністру України свої пропозиції щодо застосування адаптивного карантину для релігійних організацій.

В коментарі для ІРС, старший єпископ Української Церкви християн віри євангельської, Михайло Паночко, пояснив позицію ВРЦіРО і очікування віруючих щодо дій влади: "Ми були і залишаємося відкритими до чесної комунікації і на національному рівні, усвідомлюючи, що жодна влада не працювала в подібних умовах. Сподіваємося, що позитивний досвід інших країн в ставленні до церков та релігійних організацій може бути застосований і в Україні".

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 12:20 Неділя 0 197 Святкування 30-річчя священства єпископа Віталія Скомаровського у Луцькій катедрі 30 травня, у суботу, напередодні урочистості Зіслання Святого Духа, в Луцькій катедрі відбулася урочиста Свята Меса з нагоди 30-річчя священицьких свячень ординарія Луцької дієцезії, єпископа Віталія Скомаровського.