Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Спільнота св. Егідія: Без літніх людей немає майбутнього
18:30 Середа 0 330
20-05-2020, 18:30

Спільнота св. Егідія: Без літніх людей немає майбутнього

У своїй заяві, перекладеній багатьма мовами, члени Спільноти св. Егідія вказують на негуманність та незаконність «вибіркової системи охорони здоров’я», що нехтує похилими віком людьми.
Про це пише Vatican News

«Без літніх людей немає майбутнього» – таку назву має заява Спільноти святого Егідія, опублікована в середу, 20 травня 2020 р., та поширена різними мовами на багатьох веб-порталах світу. Окрім Андреа Ріккарді, засновника Спільноти, до заяви вже приєдналися представники політики, культури, науки та бізнесу з різних країн. Автори заяви, як зазначено в її підзаголовку, закликають «до оновленої гуманізації суспільства» та виступають проти «вибіркової системи охорони здоров’я».

Не можна легітимізувати «культуру відкинення»


Члени Спільноти святого Егідія висловлюють занепокоєння тим, що в умовах пандемії Covid-19 літнім людям загрожує велика небезпека. Кількість померлих серед похилих віком, а особливо, масові летальні випадки в геріатричних закладах, не можуть залишити байдужими. В заяві підкреслюється неприпустимість того, аби жертвувати життям літніх людей заради молодших і здоровіших, піддаючись ментальності, яку Папа Франциск називає «культурою відкинення немов непотребу».

Миритися з такою «вибірковою системою охорони здоров’я» неприпустимо з людської, правової, релігійної точки зору, а також з перспективи медичної деонтології. Наголошується, що не можна стверджувати про жодний «стан необхідності», який легітимізує винятки з цих принципів.

“Припущення, що перспектива коротшої тривалості життя призводить до “правового” зменшення його цінності, з юридичної точки зору є варварством. А якщо це відбувається через нав’язування (з боку держави чи органів охорони здоров’я) проти волі людини, то це є черговим неприйнятним позбавленням прав людини.” – читаємо в заяві.

Не відкидати покоління, що побудувало наш добробут

Торкаючись питання внеску людей похилого віку в суспільство, члени Спільноти святого Егідія наголошують: «Не можна залишати помирати покоління, яке боролося проти диктатури, трудилося над відбудовою після війни та побудувало Європу».

В заяві вказується на необхідність дотримуватися принципів рівності в ставленні та загального права на лікування, що були завойовувані століттями. «Цінність життя залишається однаковою для всіх, – пишуть автори. – Ті, що знецінюють слабке й уразливе життя найстарших, готуються знецінити життя всіх».

Зображення: The Times 

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 11:02 Понеділок 0 95 Архієпископ Юрковіч про інтелектуальну власність і доступ до вакцин Необхідно визнати право на інтелектуальну власність, однак, потрібно уникати встановлення на цьому ґрунті перешкод у доступі до вакцини проти сьогоднішнього вірусу. На цьому наголосив архієпископ Іван Юрковіч, Постійний Спостерігач Апостольського Престолу при структурах ООН в Женеві.