Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
17:20 Вівторок 0 52 482
28-04-2020, 17:20
Молитви 52 482 0

Як молитись Розарій?

Розарій – це молитовні роздуми над радісними, світлими, скорботними та славними таємницями життя Христа і Марії. Його назва означає «трояндовий вінок». Заглиблюючись у ці таємниці, ми роздумуємо над власним життям. Роздуми над цими таємницями є водночас роздумами над Євангелієм. На закінчення розарієвої молитви читають Літанію до Божої Матері або інші молитви до Марії, молитву до святого Йосифа.
На початку: В Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

На хрестику: Вірую в Бога...

На одній намистині: Отче наш...

На трьох намистинах: Радуйся, Маріє...

На одній намистині: Отче наш...

На десяти маленьких намистинах: Радуйся, Маріє...

Після чого додаємо молитву: Слава Отцю, і Сину, і Святому Духу...

А також додаємо молитви:
О Маріє, без гріха первородного зачата, молись за нас, що до Тебе прибігаємо.

О Ісусе, прости нам гріхи наші, спаси нас від вогню пекельного, приведи на небо всі душі, а особливо ті, які найбільше потребують Твого милосердя.

Як вступ до кожної таємниці Розарію можна заспівати відповідну пісню або прочитати уривок із Нового Завіту.

Радісні таємниці (у понеділок і суботу):
1. Благовіщення (Лк 1, 26-38)
2. Відвідини святої Єлизавети (Лк 1, 39-45)
3. Різдво Христове (Лк 2, 1-19)
4. Жертвування Ісуса в Єрусалимському храмі (Лк 2, 22-35)
5. Знайдення Ісуса в храмі (Лк 2, 42-51)

Світлі таємниці (у четвер):
1. Хрещення Ісуса у Йордані (Мт 3)
2. Перше чудо в Кані Галілейській (Йн 2, 1-11)
3. Проголошення Божого Царства і заклик до навернення (Мт 5, 1-16; 7, 24-29)
4. Преображення Господа на горі Табор (Мт 17, 1-13)
5. Встановлення Євхаристії (Йн 13, 1-5. 12-17; Мт 26, 26-30)

Скорботні таємниці (у вівторок і п’ятницю):
1. Молитва Ісуса у Гетсиманському саду (Мт 26, 36-44)
2. Бичування Ісуса (Лк 23, 13-23; Йн 19, 1)
3. Вінчання Ісуса терновим вінком (Йн 19, 2-11. 14б-15a)
4. Хресна дорога Ісуса (Лк 23, 26-28. 32-38)
5. Розіп’яття і смерть Ісуса (Йн 19, 23-27; Лк 23, 44-49)

Славні таємниці (у середу і неділю):
1. Воскресіння Ісуса (Мт 28, 1-10)
2. Вознесіння Ісуса (Мт 28, 16-20; Діян 1, 8-9)
3. Зіслання Святого Духа (Діян 2, 1-4)
4. Внебовзяття Богородиці (Йн 14, 1-4. 6б)
5. Коронування Богородиці на Царицю неба і землі (Еф 1, 3-10)

Перед початком кожної таємниці можна прочитати такі роздуми:

РАДІСНА ЧАСТИНА

Таємниця 1 – Благовіщення
«Того часу посланий був ангел Гавриїл від Бога в місто у Галілеї, ім’я якому Назарет, до діви, зарученої з чоловіком на ім’я Йосиф, із дому Давида, а ім’я діви – Марія.
І, увійшовши до неї, сказав: “Радій, сповнена благодаті! Господь з тобою”.
Вона стривожилася на це слово і роздумувала, що ж це за привітання таке.
І сказав їй ангел: “Не бійся, Маріє, бо ти знайшла благодать у Бога. І ось, ти зачнеш в утробі й народиш Сина, і назвеш Його Ім’ям – Ісус”» (Лк 1, 26-31).
О Маріє, Діво і Мати, випроси мені благодать завжди зі смиренням і чистим серцем приймати Божого Сина у святому Причасті. У щоденному житті навчи мене відповідати на безмежну любов Ісуса. Амінь.

Таємниця 2 – Відвідини святої Єлизавети

«Тими днями Марія, вставши, пішла з по- спіхом в гірську місцевість, до міста Юди. І вві- йшла вона в дім Захарії і привітала Єлизавету.
І сталося, що коли почула Єлизавета при¬вітання Марії, підстрибнуло немовля в її утробі, й Єлизавета сповнилася Святим Духом і вигукнула гучним голосом, промовляючи: “Благословенна ти між жінками і благословенний плід твоєї утроби! І звідки ж мені це, щоби до мене прийшла мати мого Господа? Ось, як тільки голос твого привітання дійшов до моїх вух, підстрибнула у радості дитина в моїй утробі. Блаженна ж та, яка повірила, що звершиться сказане їй Господом!”» (Лк 1, 39-45)
О Маріє, Діво і Мати, випроси мені благодать щирої і ніжної любові до Бога і ближнього. Амінь.

Таємниця 3 – Різдво Христове
«А народження Ісуса Христа відбулося так. Коли Його мати Марія була призначена за дружину Йосифові, перш ніж вони зійшлися, виявилося, що вона мала в лоні від Духа Святого. А Йосиф, її чоловік, будучи пра¬ведним і не бажаючи її виставити на сором, ви- рішив таємно віддалити її.
Коли ж він це обдумав, ось Господній ангел з’явився йому уві сні, кажучи: “Йосифе, сину Давидів, не бійся прийняти Марію, дружину свою, бо зачате в ній є від Духа Святого. Вона ж народить Сина, і назвеш Його іменем Ісус, бо Він спасе свій народ від його гріхів”» (Мт 1, 18-21).
О Маріє, Діво і Мати, допоможи мені кожного дня відповідати на Божу любов, коли буду виконувати свої щоденні обов’язки вдома і на роботі. Амінь.

Таємниця 4 – Жертвування Ісуса в Єрусалимському храмі
«Коли, згідно із Законом Мойсея, виповнилися дні їхнього очищення, то Ісусові батьки принесли Його до Єрусалима, щоби поставити перед Господом. І ось в Єрусалимі був один чоловік на ім’я Симеон, муж праведний й богобоязний, який очікував утіхи Ізраїля, і Святий Дух був на ньому. І було йому об’явлено Духом Святим, що він не побачить смерті, перш ніж побачить Помазаника Господнього. І прийшов він у Духові до храму.
Коли батьки внесли Немовля Ісуса, щоби зробити з Ним за законним звичаєм, він узяв Його в обійми, і благословив Бога, кажучи: “Нині відпускаєш свого слугу, Владико, згідно зі своїм словом, у мирі, бо мої очі побачили Твоє спасіння, яке Ти приготовив перед обличчям усіх народів: Світло для об’явлення язичникам і славу Твого народу – Ізраїля!”» (Лк 2, 22. 25-32)
О Маріє, Діво і Мати, випроси мені благодать цілковитого віддання себе Богові, щоб усі мої думки, слова і вчинки завжди прославляли Боже Ім’я. Амінь.

Таємниця 5 – Знайдення Ісуса в храмі
«Ісусові батьки щороку ходили в Єрусалим на свято Пасхи. І коли виповнилося Йому дванадцять років, вони за звичаєм піднялись на свято в Єрусалим. І як виповнились дні свята, коли вони поверталися, хлопець Ісус залишився в Єрусалимі; та не знали того Його батьки. Думаючи, що Він десь у громаді, вони пройшли день дороги і стали шукати Його поміж родичами та знайомими; і, не знайшовши, вони повернулися до Єрусалима, шукаючи Його. І сталося, що через три дні знайшли Його в храмі.
Побачивши Його, вони були приголомшені; і мати Його сказала Йому: “Дитино, чому Ти нам таке вчинив? Ось Твій батько і я, охоплені болем, шукали Тебе”.
А Він сказав до них: “Чому ж ви шукали Мене? Хіба ви не знали, що Мені треба бути у справах Мого Отця?” Та вони не зрозуміли того слова, яке Він їм сказав.
І спустився Він з ними, і прибув у Назарет, і був їм слухняним. А Його мати зберігала всі ті події у своєму серці» (Лк 2, 41-43. 44в-46а. 48-51).
О Маріє, Діво і Мати, випроси мені благодать бути близько Бога та знаходити Ісуса у храмі, де священик проголошує Боже Слово, жертвує Тіло і Кров Господа нашого Ісуса Христа Небесному Отцю і єднає нас із Богом у таїнстві Покаяння. Амінь.

СВІТЛА ЧАСТИНА

Таємниця 1 – Хрещення Ісуса в Йордані

«Сталося ж, коли хрестився весь народ, і коли Ісус, хрестившись, молився, – розкрилися небеса, і Дух Святий у тілесному вигляді, як голуб, зійшов на Нього, і пролунав голос із неба: “Ти – Син Мій улюблений, Тебе Я уподобав”» (Лк 3, 21-22).
Таємниця хрещення Ісуса в Йордані заповідає інше Хрещення, яке Він сам установив і яке ми прийняли. У момент хрещення зійшов на нас Святий Дух, як на Ісуса в Йордані. Відтоді ми стали дітьми Божими. Отець Небесний про кожного з нас говорить: «Це дитя моє улюблене». Дорога життя кожного з нас – це дорога віри. Ісус, увійшовши в Йордан, відкрив нам дорогу до дому Отця, дорогу життя, дорогу віри...
О Маріє, через таємницю Хрещення навчи нас наслідувати Ісуса, виконувати волю Небесного Отця і бути відповідальними та зрі- лими християнами. Амінь.

Таємниця 2 – Перше чудо в Кані Галілейській
«Третього дня було весілля в Кані Галілейській; була там Мати Ісуса. Був запрошений теж Ісус та учні Його на весілля. Як забракло вина, Мати Ісуса каже Йому: “Не мають вина!”
А Ісус їй каже: “Що до того Мені й тобі, жінко? Ще не настала Моя година”. Його Мати промовила до слуг: “Зробіть, що тільки Він вам скаже”» (Йн 2,1-5).
Ісусе, Ти прагнеш зі своєю любов’ю перебувати в кожній ділянці людського життя. Ти не байдужий до наших страждань і проблем, а також хочеш радіти разом з нами. Весілля в Кані Галілейській є першим чудом, яке об’явило Твоє Божественне походження. Вода є символом старої людини, байдужої до потреб інших, байдужої до страждань, а Ти через цю таємницю прагнеш змінювати нас, бо перемінюєш воду у вино – символ нової людини в новому житті.
О Маріє, навчи мене через таємницю весілля в Кані служити ближньому, навчи вразливості на біль і потреби найближчих, навчи поспішати на допомогу кожному, хто її потребує. Переміни моє серце, Маріє. Амінь.

Таємниця 3 – Проголошення Божого Царства і заклик до покаяння
«Відтоді Ісус почав проповідувати, говорячи: “Покайтеся, бо наблизилось Царство Небесне!”» (Мт 4, 17). Ісус закликає нас до навернення, бо прагне, щоб кожна Божа дитина могла тішитися вічним життям, яке приготував для неї Небесний Отець. Прагне, щоб ми були щасливі!
О Маріє, навчи мене через таємницю проповідування Божого Царства, як потрібно жити, щоб у майбутньому радіти вічним життям на небі. Амінь.

Таємниця 4 – Преображення Господа на горі Табор
«І Він преобразився перед ними: обличчя Його засяяло, немов сонце, одяг же його став білий, немов світло» (Мт 17, 2). Усе наше життя є дорогою через хрест до воскресіння. На цій дорозі Господь не залишає нас самих. У найважчу хвилину Він приходить, щоб зміцнити нас і об’явити свою любов.
О Маріє, навчи нас у труднощах не впадати у відчай, але вірити, що Ісус завжди поруч. Веди нас до Ісуса, будь нашою «горою Табор» на дорозі до воскресіння. Амінь.

Таємниця 5 – Встановлення Євхаристії

«Коли настав вечір, Він сів до столу з Дванадцятьма, і як вони їли, Ісус, узявши хліб і промовивши благословення, розламав, дав учням і сказав: “Беріть, їжте, це – Тіло Моє”. І, взявши чашу і промовивши подяку, подав їм і сказав: “Пийте з неї всі, бо це Кров Моя Нового Завіту, що за багатьох проливається на відпущення гріхів”» (Мт 26, 20. 26б-28).
Твоє життя, Ісусе, було служінням і любов’ю. Ти так полюбив мене, що віддав своє життя, але цим Твоя любов не обмежилась. Ти забажав бути зі мною по всі дні аж до кінця світу, установивши таїнство Євхаристії.
О Маріє, навчи мене більше любити Твого Сина, часто приймаючи Його у святому Причасті. Навчи бути вірним Ісусові у найдрібніших речах і до кінця. Амінь.

СКОРБОТНА ЧАСТИНА

Таємниця 1 – Молитва Ісуса в Гетсиманському саду
«Вони сказали: “Господи, ось тут два мечі”. А Він відповів їм: “Достатньо”.
Вийшовши, Він попрямував за звичаєм на Оливну гору, а за Ним пішли слідом і учні. Прийшовши ж на місце, Він сказав їм: “Моліться, щоб не увійти у спокусу”.
А сам відійшов від них на віддаль, як кинути каменем, упав на коліна й молився, промовляючи: “Отче, коли хочеш, пронеси цю чашу мимо Мене; однак не Моя хай буде воля, але Твоя”. І з’явився Йому ангел з неба, який додав Йому сили.
Перебуваючи у великій боротьбі, Він ще ревніше молився; піт Його став як краплини крові, що капали на землю. Вставши від молитви, Він підійшов до учнів і знайшов, що вони заснули від смутку, і сказав їм: “Чому спите? Встаньте й моліться, щоб ви не увійшли у спокусу”» (Лк 22, 39-46).
О Маріє, випроси мені у свого Сина благодать відваги та внутрішньої сили сказати у стражданні: «Отче, коли Ти хочеш, віддали від мене цю чашу, тільки хай не моя, а Твоя буде воля». Амінь.

Таємниця 2 – Бичування Ісуса

«Пилат їм відповів: “А що я маю зробити з Ісусом, який зветься Христос?” Усі закричали: “Нехай буде розп’ятий!” Побачивши, що нічого не вдіє, а заколот дедалі посилюється, Пилат узяв воду, вмив руки перед натовпом і сказав: “Невинний я в крові цього! Дивіться самі!” У відповідь весь народ закричав: “Кров Його на нас і на наших дітях!”
Тоді відпустив їм Варавву, а Ісуса після бичування видав на розп’яття» (Мт 27, 22. 24-26).
О Маріє, випроси мені благодать чистоти серця, а коли прийдуть спокуси, підтримуй ме- не, щоб я був вірним Ісусові до кінця. Амінь.

Таємниця 3 – Вінчання Ісуса терновим вінком
«Тоді воїни правителя, взявши Ісуса до преторію, зібрали біля Нього всю когорту. І, роздягнувши Його, оповили Його багряним плащем та, сплівши вінок з колючої тернини, поклали Йому на голову, а тростину дали в праву руку і, впавши на коліна перед Ним, глузували з Нього, кажучи: “Радій, Царю юдеїв!” І плювали на Нього та, взявши тростину, били Його по голові» (Мт 27, 27-30).
О Маріє, через роздумування над цією таємницею навчи мене любові до ворогів. Ісусе, істинний Царю мій, Тебе коронували терновим вінцем за мої погані думки та нечисті прагнення. Обдаруй мене своєю благодаттю, щоб моє серце завжди було смиренне і милосердне, а понад усе скромне та чисте. Амінь.

Таємниця 4 – Хресна дорога Ісуса
«І коли повели Його, вони, схопивши якогось Симона з Киринеї, який йшов з поля, поклали на нього нести за Ісусом хрест. Ішла ж за Ним слідом велика юрба народу та жінки, які голосили й оплакували Його. Повернувшись до них, Ісус сказав: “Дочки єрусалимські, не плачте наді Мною, краще плачте над собою та над своїми дітьми”» (Лк 23, 26-28).
О Маріє, випроси мені благодать помічати потреби ближніх. Приведи мене до тих людей, які цієї допомоги потребують. Амінь.

Таємниця 5 – Розп’яття і смерть Ісуса
«А було вже близько шостої години, і настала темрява по всій землі – до дев’ятої години; померкло сонце, а завіса храму роздерлася посередині. Скрикнувши гучним голосом, Ісус промовив: “Отче, у Твої руки передаю свій дух!” Сказавши це, Він віддав духа» (Лк 23, 44-46).
О Маріє, випроси мені благодать вірності Божій волі до кінця, незалежно від обставин, навчи дотримуватися Божих заповідей. Амінь.

СЛАВНА ЧАСТИНА

Таємниця 1 – Воскресіння Ісуса
«Та ангел озвався і сказав жінкам: “Не бійтеся! Бо знаю, що ви шукаєте Ісуса, розіп’ятого. Немає Його тут, бо Він воскрес, як сказав. Ідіть, подивіться на місце, де лежав”» (Мт 28, 5-6).
О Ісусе, Ти переміг смерть, а, воскреснувши з мертвих, переміг гріх. Прошу Тебе: допоможи мені щиро покаятися у своїх гріхах, висповідатися з них і розпочати нове життя. Амінь.

Таємниця 2 – Вознесіння Ісуса
«Вивівши їх за місто до Витанії, Він, піднявши свої руки, поблагословив їх. І сталося, що коли благословляв їх, Він віддалився від них і почав возноситись на небо» (Лк 24, 50-51).
О Ісусе, Ти вознісся на небо, щоб приготувати мені місце. Вчини, щоб я гідно наслідував Твоє земне життя та зміг втішатися з Тобою на небесах. Амінь.

Таємниця 3 – Зіслання Святого Духа
«Коли настав день П’ятидесятниці, всі вони були однодушно разом. Раптом з неба долинув шум, наче подув бурхливий вітер, і наповнив увесь дім, де вони сиділи. І з’явилися їм поділені язики, наче вогняні, й осіли на кожного з них. І всі вони наповнилися Духом Святим і почали говорити іншими мовами, як Дух давав їм промовляти» (Діян 2, 1-4).
О Ісусе, Ти зіслав нам Святого Духа, щоб ми могли пізнати міць любові Отця. Даруй нам благодать віри, щоб ми щоденно свідчили про Твою любов. Амінь.

Таємниця 4 – Внебовзяття Богородиці
«Він споглянув на покору слугині своєї. Ось бо віднині блаженною зватимуть Мене всі покоління, бо вчинив мені велике Сильний! І святе Ім’я Його» (Лк 1, 48-49).
О Ісусе, Ти з тілом і душею забрав Марію на небо. Просимо: сповни наші серця прагненням повернення до дому Небесного Отця. Амінь.

Таємниця 5 – Коронування Діви Марії на Царицю неба і землі

«І велика ознака з’явилася на небі: жінка, зодягнена в сонце, і місяць під її ногами, а на її голові – вінець із дванадцяти зірок» (Одкр 12, 1).
О Ісусе, через руки Марії жертвую Тобі все моє життя, моє сьогодні і моє майбутнє. Будь Господом кожної хвилини мого життя. Амінь.

З молитовника "Щоденно з Богом"

Зображення: Aleteia
Молитви 15:00 Субота 1 1 916 Молитва про нові покликання У 2020 році Церква в Україні відзначала Рік молитов про покликання до священницького та богопосвяченого життя. З цієї нагоди була запропонована спеціальна молитва авторства св. Йоана Павла ІІ. З нагоди Тижня молитви про нові покликання молімося нею. 
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.