Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Рекомендації Мінкультури щодо виходу релігійних організацій з карантину
17:58 Субота 0 3 379
16-05-2020, 17:58

Рекомендації Мінкультури щодо виходу релігійних організацій з карантину

На сторінці Міністерства культури та інформаційної політики України оприлюднено інформацію щодо етапів виходу релігійних організацій з карантину та поступового відновлення системної і повноцінної богослужбової діяльності.
У відповідності до запропонованих Кабінетом Міністрів України етапів зняття карантинних обмежень, введених в країні за для боротьби з епідемією коронавірусу СОVID-19, Міністерство культури та інформаційної політики України пропонує такий алгоритм щодо поступового відновлення системної і повноцінної богослужбової діяльності релігійних організацій.

  • Відкриття храмів для індивідуального відвідування віруючими й звершення приватних молитов (але не в часі звершення традиційних служб представниками духовенства: без присутності віруючих та за участі не більше 10 осіб), із дотриманням всіх правил поводження в суспільних місцях під час карантину, може бути можливим, коли протягом 10 днів поспіль відсоток виявлених випадків захворювання серед усіх протестованих щоденно знижується, а щоденна кількість осіб, які одужали, стала або зростає.

  • Проведення богослужінь за присутності обмеженої кількості віруючих в храмі (молитовному будинку) із дотриманням всіх правил карантину, зокрема з використанням ЗІЗ й фізичної дистанції між присутніми, може бути можливим, коли під час 10-ти днів поспіль кількість нових непов'язаних між собою випадків захворювання щоденно менше, ніж 5 на область.

  • Проведення звичних служінь із залученням значної кількості віруючих до традиційних ритуально-обрядових дій, як, до прикладу, масового причастя, із дотриманням священнослужителями та віруючими норм особистої гігієни, зокрема з використанням ЗІЗ, може бути можливим, коли в Україні фіксуватимуть лише поодинокі випадки зараження на Covid-19, які пов’язані виключно з імпортуванням захворювання.

Важливо відзначити, що на всіх зазначених вище етапах виходу з карантину під час проведення богослужінь священнослужителі й присутні на них віряни повинні дотримуватися всіх належних превентивних заходів щодо запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19, грунтованих на рекомендаціях МОЗ і ВООЗ.

Нагадуємо, Конференція єпископату РКЦ України 7 травня звернулась до Прем'єр-міністра України з проханням пом'якшити карантинні заходи та обмеження щодо церков. Однак жодної відповіді не надійшло. 

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України 

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 12:20 Неділя 0 192 Святкування 30-річчя священства єпископа Віталія Скомаровського у Луцькій катедрі 30 травня, у суботу, напередодні урочистості Зіслання Святого Духа, в Луцькій катедрі відбулася урочиста Свята Меса з нагоди 30-річчя священицьких свячень ординарія Луцької дієцезії, єпископа Віталія Скомаровського.