Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 22 травня, п'ятниця
19:01 Четвер 0 250
21-05-2020, 19:01

Літургія на кожен день, 22 травня, п'ятниця

(біл) П’ятниця VI Великоднього тижня
Християнський підхід до страждання радикально відрізняється від поглядів сучасного світу. Реальність без Бога не розуміє в більшості випадків природи людини, а перед обличчям страждання є абсолютно безпорадною. Таким чином, раціональний світ намагається фальсифікувати або приховувати страждання. Простий приклад жінки, що народжує, пояснює все так глибоко і ясно, що інші слова не потрібні.
Початок Новенни до Святого Духа (Щоденно з Богом, стор. 356)
Або (біл) довільний спомин св. РИТИ КАССІЙСЬКОЇ, монахині
Народилася у 1381 році в Сполетто в Італії. Ще в ранньому віці вона прагнула вступити до монастиря, але батьки готували її до подружнього життя. Покірна їхній волі, вона вийшла заміж за брутального чоловіка, який став причиною багатьох її страждань. Згодом її чоловік загинув, а діти померли під час епідемії. Св. Рита вступила до монастиря Августіянок в Кассії. Мала особливу побожність до страстей Господніх і отримала стигмати тернового вінця, які протягом 15 років, аж до самої смерті, приносили їй багато страждань. Померла 22 травня 1447 року у віці 66 років, з яких сорок провела в монастирі. Є покровителькою в безнадійних справах.
Спільні Меси: про монахиню

АНТИФОН НА ВХІД
Ти викупив нас, Господи, своєю Кров’ю, * з кожного племені, мови, люду, і народності, * і зробив нас царством і священиками Богу нашому. * Алілуя.

КОЛЕКТА
Боже, Ти Христовим воскресі нням повернув нам вічне життя, † скеруй наші прагнення до Виконавця нашого спасіння, який сидить по Твоїй правиці, * і, коли наш Спаситель прийде у славі, зодягни блаженним безсмертям усіх відроджених у Хрещенні. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Господи, просимо Тебе: обдаруй нас щедро мудрістю хреста і відвагою, котрими Ти благоволив наділити святу Риту, † щоб ми, страждаючи разом із Христом, * змогли повні ше взяти участь у Його пасхальній тайні. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 18, 9-18
Читання з Діянь Апостолів.
Коли Павло був у Корінті, у видінні вночі Господь сказав йому: «Не бійся, але говори і не замовкай, бо Я з тобою, і ніхто не накинеться на тебе, щоби заподіяти тобі зло, тому що багато народу у Мене в цьому місті». І він осівся на рік і шість місяців, навчаючи у них Божого Слова. А коли Галіон був проконсулом у Ахаї, юдеї одностайно постали на Павла і привели його на суд, кажучи: «Проти Закону оцей переконує людей шанувати Бога!» Коли ж Павло хотів відкрити уста, Галіон сказав юдеям: «Якби була це якась несправедливість або злодіяння, о юдеї, то я на належних підставах прийняв би скаргу від вас. Але коли суперечка йде про слово, про імена та про ваш Закон, дивіться самі; в цьому я не бажаю бути суддею!» І вигнав їх із суду. Тоді всі схопили Состена, начальника синагоги, та били перед судом, а Галіонові не було до цього діла. А Павло, пробувши ще багато днів, попрощався з братами й відплив до Сирії, і з ним Акила та Прискила. Він обстриг голову в Кенхреях, бо мав на собі обіт. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 47, 2-3. 4-5. 6-7
Наш Бог великий – Цар землі всієї.
Усі народи, заплещіть у долоні, *
голосом радості вигукуйте Богу,
бо Всевишній Господь – грізний, *
Він великий цар землі всієї.
Він підкоряє нам народи, *
кидає племена під наші ноги.
Він обрав нам спадщину нашу, – *
славу Якова, в якій Він уподобав.
Бог піднявся під радісні вигуки вгору, *
Господь – під звуки рога.
Співайте Богові, співайте! *
Співайте нашому цареві, співайте!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Лк 24, 46. 26
Алілуя, алілуя, алілуя.
Необхідно було постраждати Христові
та воскреснути з мертвих,
і так увійти у свою славу.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 16, 20-23а
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Воістину, воістину кажу вам, що ви будете плакати й ридати, а світ буде радіти; ви будете сумувати, але ваш смуток обернеться на радість. Жінка, коли родить, має смуток, бо прийшла її година. Коли ж народить дитину, то вже не пам’ятає скорботи через радість, що народилася людина на світ. Тож і ви нині маєте смуток, та Я знову побачу вас, і зрадіє ваше серце, і вашої радості вже ніхто не забере від вас. І того дня не будете в Мене нічого запитувати». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Метою земного життя людини є спасіння і життя вічне; пам’ятаючи про це, молімося з довірою:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона за жодних обставин не вагалася проголошувати Христове Євангеліє.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб він, наслідуючи Христа, власним прикладом заохочував усіх людей жити вірою та любов’ю.
3. Молімося за священиків, щоб вони, присвятивши своє життя служінню Господній Церкві, ревно поширювали Боже Царство.
4. Молімося за молодь, щоб вона дбала про спасіння власної душі та у всьому керувалася Господніми заповідями.
5. Молімося за померлих, щоб Син Чоловічий зустрів їх на світанку воскресіння і разом зі Святими та Ангелами привів їх у славу Отця.
6. Молімося за нас, зібраних довкола Господнього вівтаря, щоб ми, смиренно несучи свій хрест за Ісусом, були вдячні Богові за сили, які Він нам дає.
Господи Ісусе Христе, наш Спасителю, вислухай молитви своїх дітей і допоможи нам вірно йти за Тобою. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ:
Просимо, Господи, прийми милостиво приношення своєї родини, * щоб перебуваючи під Твоїм захистом, вона не втратила отриманих дарів і унаслідувала вічні. Через Христа, Господа нашого.

Префація про Вознесіння  № 18-19

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Христос, наш Господь, був виданий за гріхи наші * і воскрес для нашого оправдання. * Алілуя.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: оточуй батьківською опікою своїх вірних, † яких Ти відкупив стражданнями Твого Сина, * і вчини, щоб вони завжди перебували в радості Його воскресіння. Котрий живе і царює навіки вічні.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий