Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » Як зробити свій благодійний проект фінансово стійким: соціальне підприємництво

Як зробити свій благодійний проект фінансово стійким: соціальне підприємництво

Протягом історії двигуном соціальних інновацій була церква. Християнські громади засновували школи, лікарні та хоспіси, щоб прославляти Бога. Монастирі були місцем, де зароджувалися соціальні реформи.

Монахи і монахині створювали стійкі методи ведення сільського господарства, вдосконалювали споживчі товари і прагнули створити спільноти, які не обтяжували би бідних, але могли б моделювати образ життя, гідний називатися християнським.

Перші прояви соціального підприємництва відбувалися в Україні ще у XX столітті. Натхненником цієї ідеї був митрополит Шептицький — у Галичині саме священики нерідко ставали керівниками кооперативів, завдяки яким помітно зріс добробут регіону. При цьому велика частина отриманих коштів інвестувалася у благодійні проекти, освіту українських студентів за кордоном, в культуру.

Але попри це соціальне підприємництво поки що є відносно новим явищем для більшості українців. Цей тип підприємництва існує на перетині традиційного підприємництва і благодійності. Таке підприємництво бере від благодійності соціальну мету, а від бізнесу – підприємницький підхід.

Адже, на відміну від традиційного бізнесу, мета соціальних підприємців — вирішити обрану соціальну проблему за допомогою отриманого прибутку. Сфери діяльності соціальних підприємств сьогодні підпадають під тематику енцикліки "Laudato Si": навколишнє середовище, стійкість, навчання, соціальне сільське господарство, виробництво, текстиль, особисті послуги.

Наразі ми маємо чимало успішних історій соціальних підприємств — як в Україні, так і за кордоном. Так, сестри з монастиря Пресвятої родини заснували у Гошеві справжній центр соціального підприємництва. В монастирі працює макаронний цех, камера для вирощування шампіньйонів, колектори для збору сонячної енергії — а виручені кошти сестри спрямовують на благодійні проекти: організацію дитячих літніх таборів, допомогу бідним та ін. А отець Анхель відкрив у Мадриді ресторан «Робін Гуд». Вдень він працює як звичайний заклад, а ввечері збирає бідних на обід, приготований на зароблені кошти.

Створення власного соціального підприємства дає релігійній організації можливість ефективніше реалізовувати власну соціальну місію. Адже, переставши залежати від зовнішнього фінансування, можна спрямувати всі сили та ресурси на соціальні та благодійні проекти — і зробити набагато більше.

Для всіх, хто прагне зробити свій соціальний проект фінансово стійким, в Українській Соціальні Академії за підтримки Фонду Реновабіс стартує онлайн-програма з розвитку соціальних підприємств «Від ідеї до бізнесу: пре-акселератор».

Програма для вас, якщо:

1. Ви хочете створити власне соціальне підприємство, але не маєте ідеї.
2. У вас є ідея соціальної ініціативи, але ви не знаєте з чого почати.
3. Ви вже стартували, але зіткнулись із перешкодами.
4. Маєте власний соціальний чи благодійний проект та прагнете зробити його фінансово незалежним.

Програма розроблена Українською Соціальною Академією за методиками Віденської бізнес-школи (Австрія) та Університету Св. Клари у Кремнієвій долині (США).

3-місячне онлайн навчання:
— перевірите свої ідеї на життєздатність,
— дізнаєтесь, як продавати свій продукт,
— знайдете однодумців та партнерів,
— розробите бізнес-план.

40+ годин теорії та практики
Поєднання онлайн-лекцій та самостійної роботи над власним проектом

Робочі інструменти та приклади

Під час навчання ви проаналізуєте приклади успішних соціальних підприємств та зможете адаптувати їхній досвід підпотреби релігійної громади

Власна справа

Ви зрозумієте, як зробити свою благодійну ініціативу фінансово незалежною, запустивши власний соціальний бізнес — від ідеї до першого продукту.

Детальніша інформація за посиланням

Зображення: Pixabay 
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.