Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 9 лютого, неділя
19:35 Субота 0 278
8-02-2020, 19:35

Літургія на кожен день, 9 лютого, неділя

(зел) V Неділя Звичайного періоду
Покликання християнина – бути світлом для світу, бути як місто на горі, що його кожен бачить. Не можна зробити свою віру чимось зовсім приватним, сховати її лише для себе. Кожен християнин – місіонер, і свідчить про Христа насамперед своїми вчинками. Дивлячись на життя справжнього Христового учня, іншим має теж захотітись власне такого повного сенсу існування. Як сіль надає смаку їжі, так віра надає смаку людському життю.

АНТИФОН НА ВХІД
Ходіте поклонімося і ниць припадім; припадімо на коліна перед Господом, Творцем нашим! Бо Він наш Бог.

Мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА
Просимо, Господи: з батьківською добротою постійно піклуйся про свою родину, † а оскільки ми всю надію покладаємо на небесну благодать, * тримай нас завжди під Твоїм покровом. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іс 58, 7-10
Читання з Книги пророка Ісаї.
Так говорить Господь: «З голодним своїм хлібом поділитись, увести до дому бідних, безпритульних. Побачивши голого, вдягнути його, від брата твого не ховатись. Тоді світло твоє засяє, як зірниця, загоїться негайно твоя рана, спасіння твоє буде йти поперед тебе, Господня слава – слідом за тобою. Тоді візвеш, і Господь відповість, ти крикнеш, і Він скаже: – “Ось Я!” Коли ти викинеш із-посеред себе утиск, перестанеш погрожувати пальцем і безбожно говорити, коли голодному ти відкриєш душу свою, наситиш пригніченого душу, тоді засяє твоє світло в пітьмі, тьма твоя буде, немов південь». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 112, 4-5. 6-7. 8а і 9
В мороку світло праведникам сяє.
Для праведних в темряві засяяло світло.*
Він милосердний, праведний і щедрий.
Добра людина – та, яка щедра і позичає, – *
у правосудді свої діла буде вести.
Не похитнеться вона повіки. *
У вічній пам’яті праведник буде.
Поганої чутки він не побоїться. *
Стійке його серце, – †
воно покладається на Господа Бога.
Непохитне його серце, воно не убоїться. *
Він розсіяв, роздав бідним.
Його правда перебуває навіки, *
його сила підіймається в славі.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
1 Кор 2, 1-5
Читання з Першого послання святого апостола Павла до корінтян.
Я, брати, коли прийшов до вас, не прийшов звіщати вам Божу таємницю вишуканими словами й мудрістю, бо я вирішив не знати серед вас нічого, крім Ісуса Христа, і то розп’ятого. Тож перебував я серед вас у немочі, в страху і у великому трепеті; і моє слово, і моя проповідь – не в переконливих словах мудрості, але в проявах Духа та сили, щоб ваша віра була не через людську мудрість, а через Божу силу. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 8, 12
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я є світло для світу! – Господь говорить.
Хто піде за Мною, той світло життя буде мати.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 5, 13-16
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Ви – сіль землі . Якщо сіль опрісні є, то чим її посолити? Нінащо вона вже не буде більше придатна, хіба щоб викинути геть, аби топтали її люди. Ви – світло світу. Не можна сховати міста, що стоїть на горі. І не запалюють світильника, аби поставити його під велику посудину на зерно, але ставлять на свічник, щоби світив усім, хто в домі. Тож нехай сяє ваше світло перед людьми, щоб вони побачили ваші добрі діла й прославили Отця вашого, який на небесах». Слово Господнє.


Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Світ перед пришестям Христа блукав у темряві, Христос же приніс нам світло істини; молімося за все людство, щоб ми вірно прямували шляхами спасіння:
1. Молімося за святу Церкву, щоб завдяки її місії в світі люди ще більше прославляли Небесного Отця.
2. Молімося за Святішого Отця, єпископів та священиків, щоб вони витривало проповідували Христове Євангеліє по всьому світі та не відступали перед труднощами і перепо­нами.
3. Молімося за вчителів та вчених, щоб у своїй праці вони керувалися лише вірністю істині та відповідальністю пе­ред Богом і суспільством.
4. Молімося за людей, що ходять дорогами гріха, щоб їх осві­тило світло Христового Євангелія і допомогло знайти до­рогу праведності.
5. Молімося за померлих, щоб милосердний Господь сам був для них віковічним світлом.
6. Молімося за нас самих, зібраних довкола вівтаря, щоб ми своїм життям довели, що Христос – наше світло і наша дорога.
Господи Ісусе Христе, Ти приніс світло, коли люди перебували у темряві, вислухай наші прохання і будь нашим провідником на всіх дорогах життя. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, Ти сотворив хліб і вино, щоб підтримувати наше слабке життя; * вчини, щоб вони стали для нас також таїнством вічного життя. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Неділі звичайного періоду, № 20-27

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Хай славлять Господа за Його милість і чудеса Його над людськими синами. Бо Він наситив спраглу душу і зголоднілу душу сповнив благом. (Пс 107(106), 8-9)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, Ти схотів нас вчинити сопричасниками одного Хліба і однієї Чаші, † просимо Тебе: дай нам жити так, щоб ми, з’єднані воєдино у Христі, * з радістю приносили плід заради спасіння світу. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий