Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 8 лютого, субота
19:07 П'ятниця 0 192
7-02-2020, 19:07

Літургія на кожен день, 8 лютого, субота

(зел) Субота ІV звичайного тижня
(Міжнародний день молитви за жертв торгівлі людьми)
У сьогоднішньому забіганому світі людина часто забуває, що не зробить нічого добре і сумлінно, якщо не знайде часу на відпочинок, щоб набратися сил. Наш розвиток вимагає моментів зупинки та відпочинку. Також наші стосунки з Ісусом потребують постійного оновлення, щоб плідно впливати на наше життя. Сьогодні Ісус вчить нас, що нам, так як Апостолам, необхідний перепочинок, щоб відновити сили і наново відчути присутність Господа в нашому житті.

Або (біл) довільний спомин св. ЄРОНІМА ЕМІЛІАНІ, монаха
Святий Єронім Еміліані народився 1486 року в сім’ї венеційського па- триція. На 25 році життя він роздав свій маєток убогим і присвятив себе опіці над сиротами, покинутими дітьми і хворими. В 1532 році він заснував конгрегацію Регулярних Кліриків в Сомасці для опіки над сиротами й бідними. Під час епідемії в Сомасці він особисто доглядав за хворими і ховав померлих. Заразившись, помер 8 лютого 1537 року.
Спільні Меси: про вихователів
Або (біл) довільний спомин св. ЖОЗЕФІНИ БАКІТИ, діви
Народилася близько 1868 р. в Судані, в околицях Дарфура. Ще у ранньому віці була схоплена работоргівцями і продана в рабство. Після визволення Жозефіна прийняла християнство і вступила у чернече згромадження Дочок Милосердя Каносіянок. Решту свого життя вона прожила в самозреченні та молитві в італійському місті Скіо, де й померла 8 лютого 1947 року.
Спільні Меси: про одну діву

АНТИФОН НА ВХІД
Спаси нас, Господи, наш Боже; * збери нас із-між народів, * щоб прославляти Твоє святе ім’я * і величатися Твоєю похвалою. (Пс 106 (105), 47)

КОЛЕКТА
Господи, наш Боже, вчини, щоб ми славили Тебе усією душею * та щиро любили усіх людей. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Отче милосердя, Ти вибрав святого Єроніма Еміліані опікуном та батьком сиріт, † вчини за його заступництвом, * щоб ми вірно зберігали духа усиновлення, в якому ми були названі Твоїми дітьми і дійсно є ними. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти через безвартісне в очах світу служіння прикрасив святу Жозефіну вінцем гідності Твоєї дочки і возлюбленої Христа; † просимо, вчини, щоб ми, за її прикладом, йшли за розп’ятим Господом Ісусом непохитні в любові * і тривали у відданості ділам милосердя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Цар 3, 4-13
Читання з Першої книги Царів.
Тими днями пішов раз Соломон у Гівеон, щоб там скласти жертво- приношення, бо то було найбільше узвишшя, і тисячу всепалень приніс Соломон на тому жертовнику. У Гівеоні з’явився Господь Соломонові вночі у сні. Бог сказав йому: «Проси, що маю тобі дати!» Соломон відповів: «Ти зробив Твоєму слузі, моєму батькові Давидові, велику милість за те, що він ходив перед Тобою по щирості, по справедливості й правотою серця. Ти зберіг йому цю велику милість й дарував йому сина, щоб сидів на його престолі, як воно і є нині. А тепер, Господи, мій Боже, Ти зробив царем слугу Твого замість батька мого Давида; та я ще дуже молодий, не знаю, як поводитися. Слуга Твій перебуває серед Твого народу, який Ти вибрав, такого великого народу, що його із-за численності не можна ні злічити, ні порахувати. Тож дай слузі Твоєму слухаюче серце, щоб розсуджувати Твій народ та розрізняти між добром і злом, бо інакше хто зможе правити тим великим Твоїм народом?» Сподобалося Господу, що Соломон просив цього. І сказав йому Бог: «За те, що ти просиш цього, що не просив для себе довгого віку, і не просив для себе багатства, і не просив для себе душі твоїх ворогів, а просив для себе розуму, щоб уміти судити, то Я виконаю твою волю: дам тобі мудре і розумне серце, що нікого, як ти, не було перше тебе, ані після тебе не з’явиться ніхто, як ти. А навіть дам тобі те, чого ти не просив: і багатство, і славу, так що подібного тобі не буде між царями, покіль віку твого». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 119, 9-10. 11-12. 13-14
Присудів Твоїх навчи мене, Боже.
Як зробить чистою юнак свою дорогу? *
Пильнуючи слів Твоїх, Боже!
Усім своїм серцем я Тебе шукаю: *
від Твоїх заповідей не дай відхилитись.
Я заховав Твої слова у своєму серці, – *
щоб не грішити проти Тебе.
Ти, Господи, благословенний, *
своїх настанов навчи мене, Боже.
Своїми устами *
я звіщаю Твоїх уст всі постанови.
Дорогою Твоїх свідчень я радію, *
більше ніж всім багатством.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 10, 27
Алілуя, алілуя, алілуя.
Вівці слухаються голосу Мого,
і Я знаю їх, і вони йдуть за Мною.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 6, 30-34
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу посходилися апостоли до Ісуса та сповістили Йому про все: що зробили і чого навчили. А Він каже їм: «Ви підіть самі  в пустинне місце та відпочиньте трохи!» Бо так багато було тих, які  приходили й відходили, що навіть не мали часу попоїсти. Тож вони самі  відпливли човном до пустинного місця. Та побачили їх, як пливли, і багато хто впізнав їх. І пішки люди збіглися туди з усіх міст і прибули раніше за них. Вийшовши, Ісус побачив великий натовп людей; і змилосердився над ними, бо вони були, як вівці, які  не мають пастиря, й почав їх багато навчати. Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
За заступництвом Божої Матері смиренно молі мо Бога, найкращого Отця, за святу Церкву і всіх її дітей:
1. Нехай за заступництвом Марії, Матері Церкви, Бог зміцнить свою Церкву в проголошенні воскреслого Христа.
2. Нехай за заступництвом Марії, Цариці Апостолів, Бог уділить Святішому Отцю благодатей для збереження віри та єдності християнських Церков.
3. Нехай за заступництвом Марії, Цариці Миру, Бог оберігає народи світу від воєн та поневолення.
4. Нехай за заступництвом Марії, Розради стражденних і Цілительки хворих, Бог осушить сльози, вилікує рани, втішить засмучених і зміцнить слабких.
5. Нехай за заступництвом Марії, Богородиці, Господь відродить наших померлих братів і сестер до життя вічного.
6. Нехай за заступництвом Марії, Матері наших сердець, Бог безустанно веде нас дорогою служіння Церкві.
Смиренно просимо Тебе, Всемогутній Боже: за заступництвом Непорочної Матері Твого Сина вислухай наші прохання і обдаруй нас своїми благодатями. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, прийми милостиво дари нашого служіння, які ми жертвуємо на Твоєму вівтарі, * і переміни їх у таїнство нашого відкуплення. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Освіти світлом Твого обличчя слугу Твого, * спаси мене в Твоїм милосерді! * Господи, нехай не осоромлюсь, бо я до Тебе взиваю.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Насичені даром нашого відкуплення, просимо Тебе, Господи, * щоб трапеза вічного спасіння зміцнила нас в істинній вірі. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий