Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 16 грудня, понеділок
19:03 Неділя 0 692
15-12-2019, 19:03

Літургія на кожен день, 16 грудня, понеділок

(фіол) Понеділок ІІІ тижня Адвенту
Дискусія Ісуса з первосвящениками і старійшинами, яку містить сьогоднішнє Євангеліє, завершується відмовою Ісуса «легітимізуватися». Ісус не має наміру їм доводити, що у Нього є право навчати люд, бо Він не помічає з їх сторони щирої зацікавленості й відкритості. Багато людей сьогодні теж не сприймають вчення Церкви через упередженість, через своє наперед уже вироблене (і дуже часто хибне) уявлення про Ісуса і його Церкву. Наявність стереотипів – ще не трагедія, їх можна побороти, треба лише бути людиною доброї волі. Первосвященикам і старшим люду цієї доброї волі свого часу забракло.

АНТИФОН НА ВХІД
Слухайте, народи, слово Господнє, * і проголошуйте його в усьому світі. * Ось прийде наш Спаситель, * залиште страх.

КОЛЕКТА
Просимо, Господи: прихили вухо Твого милосердя до нашого благання † та осяй темряву наших сердець благодаттю Твого Сина, який приходить до нас. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Чис 24, 2-7. 15-17а
Читання з Книги Чисел.
Тими днями Валаам, підвівши очі, узрів Ізраїля, що отаборився за племенами; і зійшов на нього дух Божий, і заходився він віщувати, мовивши: «Віщування Валаама, сина Беора, слово мужа з відкритими очима; віщування того, хто чує мову Божу; того, хто бачить видіння Всемогутнього; того, хто падає, і відкриваються йому очі. О як гарні твої намети, Якове, і твої оселі, Ізраїлю! Вони, немов луги, розкинулись, немов сади понад ріками, немов дуби, які посадив Господь, немов оті кедри, що над водою. Вода ллється з його відер і насіння його – у водах великих; могутніший, ніж Агаг, його володар, і царство його високо вознесеться. Віщування Валаама, сина Беора, слово мужа з відкритими очима; віщування того, хто чує мову Божу; того, хто знає вчення Всевишнього і бачить видіння Всемогутнього; того, хто падає, і відкриваються йому очі. Бачу його, та не тепер; дивлюся на нього, та не зблизька. Адже зійде зірка з Якова, підійметься берло з Ізраїля». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 25, 4-5аб. 6-7бв. 8-9
Вкажи, о Боже, нам Твої дороги.
Господи, відкрий мені свої дороги – *
навчи мене ходити Твоїми стежками.
Провадь мене у своїй правді *
і навчай мене, бо Ти – Бог мого спасіння.
Господи, згадай своє милосердя *
і свою милість, бо вони одвічні.
Згадай мене з Твого милосердя, *
о Господи, доброти Твоєї ради.
Господь – благий і праведний, *
тому навчає грішників дороги.
Він веде у справедливості бідних *
і своїх шляхів навчає убогих.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пс 85, 8
Алілуя, алілуя, алілуя.
Яви нам, Господи, своє милосердя
і дай нам своє спасіння.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 21, 23-27
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу, коли Ісус увійшов у храм, до Нього, як Він навчав, підійшли первосвященики та старші народу і запитали: «Якою владою Ти це робиш? І хто Тобі дав цю владу?» У відповідь Ісус сказав їм: «Задам і Я вам одне запитання. Якщо на нього відповісте Мені, то і Я вам скажу, якою владою Я це чиню: Хре- щення Йоанове звідки було? З неба чи від людей?» Вони ж роздумували між собою: «Якщо скажемо: “З неба”, Він відкаже нам: “То чому ви не повірили йому?” Якщо ж скажемо: “Від лю- дей”, то боїмося народу, бо всі вважають Йоана за пророка». Тож у відповідь вони Ісусові сказали: «Не знаємо!» Тоді й Він промовив до них: «І Я не скажу вам, якою владою Я це чиню!» Слово Господнє.


МО­ЛИ­Т­ВА ВІ­Р­НИХ
До Го­с­по­да, ко­т­рий свої та­є­м­ни­ці від­кри­ває не­мо­в­ля­там, за­не­сімо на­ші мо­ли­т­ви:
1. Мо­лі­мо­ся за Це­р­к­ву Хри­с­то­ву, щоб у се­р­цях ві­р­них ца­рю­вав Ісус Спа­си­тель.
2. Мо­лі­мо­ся за Па­пу Франциска, щоб му­д­рість і му­ж­ність йо­го бла­го­ві­с­т­ву­ван­ня да­ру­ва­ли всім лю­дям на­дію та спо­кій.
3. Мо­лі­мо­ся за ре­ко­ле­к­ці­о­ні­с­тів, щоб Свя­тий Дух був у них на устах, і Хри­с­то­ве Єван­ге­ліє, яке во­ни зві­ща­ють, при­но­си­ло пло­ди.
4. Молімося за подружжя, щоб постійно зростали у вірі, взаємній любові та повазі.
5. Молімося за померлих, щоб раділи безкінечним щастям у Божому Царстві.
6. Мо­лі­мо­ся й за нас, тут зі­бра­них, щоб ми ча­с­то зве­р­та­ли­ся до Та­їн­с­т­ва По­ка­ян­ня й ра­ді­с­но очі­ку­ва­ли на­шо­го Ема­ну­ї­ла.
Го­с­по­ди, ви­слу­хай мо­ли­т­ви на­ші і до­зволь нам на­со­ло­джу­ва­ти­ся пло­да­ми Тво­єї лю­бо­ві тут і в Тво­є­му не­бе­с­но­му до­мі. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Просимо, Господи: прийми дари, які  ми жертвуємо Тобі з отриманих від Тебе щедрот; † нехай те, чим Ти наділив нас для земного служіння, * стане для нас завдатком Твого вічного відкуплення. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Адвент № 1

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Прийди, Господи, і навідай нас у мирі, * щоб ми ходили перед Тобою з чистим серцем.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: нехай підтримають нас тайни, в яких ми взяли участь, † і в яких нас, подорожуючих крізь скороминущість світу, Ти вже нині навчаєш кохати те, що небесне, * і жадати вічного житла. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.