Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Єпископ Олександр Язловецький: святі – це наші друзі
15:10 Четвер 0 428
5-12-2019, 15:10

Єпископ Олександр Язловецький: святі – це наші друзі

Четвертого грудня римсько-католицька парафія на честь святої Варвари у Бердичеві святкувала парафіяльний відпуст.

Урочисту Святу Месу очолив єпископ-помічник Київсько-Житомирської дієцезії Олександр Язловецький. Йому співслужили настоятель парафії отець Роман Савицький, отці-вікарії Сергій Серебровський та Сергій Каганович, а також численні священники, які прибули на cвято.
На початку проповіді єпископ Олександр розповів вірянам про реліквії святої в історичному ракурсі.


«Спочатку реліквії святої Варвари знаходилися в Малій Азії, звідти були перенесені до Константинополя (там навіть є храм, названий на її честь, нині це сучасний Стамбул). А потім її мощі перевезла до Києва грецька царівна, також на ім’я Варвара. Тут вона вийшла заміж за князя Михайла Святополка, котрий був правнуком Володимира Великого. І зараз ці реліквії знаходяться у Володимирському храмі».
Також єпископ Олександр у проповіді заохотив до дружби зі святими та мучениками через вірність Богу в малих справах, а також молитви за їх заступництвом.


«Святі - це такі друзі, яких нам дав Господь у Небі, кожному з нас: комусь сьогоднішня свята Варвара, комусь інший святий. Зі святими чи мучениками треба товаришувати. У кожного повинен бути улюблений святий чи свята. Один чи двоє, з ким товаришуєш і за заступництвом яких молишся. Вони допоможуть. Для того Церква їх оголошує, для того ми про них слухаємо, молимося до них», - підкреслив проповідник.


Також на Євхаристії були присутні міський голова Бердичева Василь Мазур із дружиною та його заступник Роман Левицький, а також сестри-черниці різних згромаджень, парафіяни з інших парафій Бердичева та довколишніх сіл.

На завершення Святої Літургії відбулося виставлення Пресвятих Дарів. Молодь від імені усіх парафіян привітала єпископа Олександра та подякувала йому за спільну молитву.

Свята Варваро, молись за нас!

Максим Железницький

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий