Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Солідарність – це носити тягарі одні одних
13:10 Четвер 0 191
5-12-2019, 13:10

Папа: Солідарність – це носити тягарі одні одних

Звертаючись до керівництва польської профспілки «Солідарність», Папа Франциск вказав на важливу роль цієї організації в соціальних змінах у Польщі та поза її межами, та підкреслив необхідність виховання молоді до солідарного ставлення до інших.
Про це пише Vatican News.

Перед загальною аудієнцією в середу, 4 грудня 2019 року, Святіший Отець зустрівся з Радою директорів польської Незалежної самоврядної профспілки «Солідарність» з нагоди 40-річчя її заснування.

Божа присутність у служінні добру й справедливості

Звертаючись до них, Папа вказав на важливу роль «Солідарності» в політичних і соціальних змінах у Польщі та поза її межами. Він наголосив, що Божа присутність завжди супроводжує щирі зусилля окремих осіб і груп, спрямовані на пошук добра, правди й справедливості. Вселенський Архиєрей пригадав, що минуло сорок років з того часу, коли святий Іван Павло ІІ призивав для своїх співвітчизників цієї присутності й подуву Святого Духа, молячись під час проповіді у Варшаві 2 червня 1979 року: «Пошли Святого Духа! І віднови обличчя землі. Цієї землі!».

Значення солідарності

Папа Франциск наголосив, що ознакою відкритості на Святого Духа, є виявлення солідарності до людей та їхніх невід’ємних прав, солідарності в сфері праці, освіти, в суспільних, економічних і міжнародних стосунках.

Вказуючи на значення слова «солідарність», Наступник святого Петра наголосив, що воно означає щось набагато більше, ніж спорадичний прояв щедрості. «Це чутливість до голосу братів і сестер, – пояснив він, – які були позбавлені права на гідні умови праці, на справедливу зарплату, необхідну для забезпечення сім’ї, на медичне обслуговування й відпочинок».

Зміна ментальності

Святіший Отець зазначив, що умовою для позитивних змін у соціальних структурах є, насамперед, зміна ментальності, переконань і наставлення, до яких потрібно виховувати молоді покоління, бо, в протилежному випадку нові структури поступово перестануть служити спільному добру, а почнуть служити окремим групам, що можуть стати корумпованими й навіть шкідливими.

«Прошу в Бога дарів Святого Духа для вас і для всіх членів вашої профспілки, щоб ініціативи, які ви започатковуєте, завжди були натхненні християнським правилом “Носіть тягарі одні одних” (Гал 6, 2)», – наголосив на завершення Папа Франциск, випрошуючи для представників «Солідарності» заступництва Матері Божої Цариці Польщі та уділяючи їм Апостольське благословення.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 16:31 Субота 0 62 Молитва й співчуття Папи в річницю трагедії в Брумандіньйо (Бразилія) Святіший Отець звернувся до родичів загиблих і до всієї громади за посередництвом послання, молячись, аби за заступництво святого Павла вдалося захищати наш спільний дім.