Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа до «Карітас»: Бути безумними в любові, допомагаючи іншим
09:16 Субота 0 724
30-11-2019, 09:16

Папа до «Карітас»: Бути безумними в любові, допомагаючи іншим

З нагоди 40-річчя «Карітас» Римської дієцезії Святіший Отець відвідав один з осередків цієї організації, наголошуючи на важливості усвідомлення власної уразливості, для того, щоб зуміти помічати уразливість інших.
Про це пише Vatican News.

У п’ятницю, 29 листопада 2019 року, пополудні, Папа Франциск відвідав осередок «Карітас» Римської дієцезії під назвою «Цитадель милосердя», розташований в Римі неподалік Папської латеранської базиліки святого Івана. Візит був приурочений 40-річчю заснування дієцезальної «Карітас».

Прибувши на територію «Цитаделі милосердя», Святіший Отець відвідав церкву святої Якинти, де мовчки помолився. Потім він оглянув «Ринок солідарності» – перший в Італії безкоштовний магазин для малозабезпечених сімей, який, зокрема, протягом 2018 року розподілив майже 500 тон продуктів. Далі Папа зайшов до притулку для бідних імені святої Якинти, де мешкають 82 особи, де особисто привітався з понад 50 мешканцями різних харитативних осередків «Карітас».

Конкретний досвід Господнього милосердя

Офіційна частина зустрічі відбулася в актовому залі «Цитаделі милосердя», де Папу чекали волонтери, представники парафіяльних осередків організації та їхні підопічні. Тут Єпископа Риму привітав директор «Карітас» Римської дієцезії отець Беноні Амбарус. Священик подякував Папі за те, що незважаючи на виснажливу подорож до Таїланду та Японії, він знайшов час і сили для того, щоб їх відвідати.

Далі прозвучало свідчення Орнелли – волонтерки однієї з парафіяльних порадень «Карітас». Вона наголосила, що волонтерська діяльність змінила її бачення світу, бо, зустрічаючись з численними людьми, які переживають багато труднощів, вона усвідомила, що повинна бути вдячною за всі дари, якими обдарована. Хвилюючим було свідчення Алессіо – італійця середніх років, який протягом 13 місяців проживав у одному з притулків «Карітас». Алессіо розповів, що перед тим він пережив втрату роботи й смерть молодшого брата. “Карітас” мене врятувала, – наголосив він. – Врятувала моє тіло й мою душу. Прийняла мене без запитань, без попередніх умов і без осуду. Вона допомогла мені досвідчити милосердя Господа не через абстрактне пояснення, а конкретним вчинком, що змінив моє життя».

Усвідомити власну «уразливість» і бути «безумними» в любові

Звертаючись до присутніх без заздалегідь приготованого тексту, Папа Франциск вказав на важливість слова «уразливі», що прозвучало у свідченні Орнелли. За його словами, ми всі є уразливими й для того, аби працювати в такій організації як «Карітас» потрібно усвідомлювати важливість цього поняття. Тільки той, хто визнає власну уразливість, здатний розпізнавати її в інших і допомагати їм. Сам Бог, за словами Святішого Отця, забажав стати уразливим заради нас, страждав і тому ми можемо з Ним спілкуватися, бо Він став одним з нас. Ми можемо разом прямувати шляхом Христа, бо маємо те саме «посвідчення особи»: уразливі, люблені й спасенні Богом.

Єпископ Риму наголосив, що неможливо допомагати бідним на відстані, потрібно доторкатися до ран, бо тільки таким чином ми усвідомлюємо власні рані, й саме в цьому полягає благодать, яку нам дарують бідні: завдяки їм ми розуміємо, що також і ми є уразливими. За словами Папи, це означає, що ми також потребуємо спасіння, потребуємо когось, хто нам скаже добре слово, всі ми потребуємо Брата, яким є Христос.

На завершення Святіший Отець підкреслив, що Євангеліє потрібно звіщати свідченням. Пригадуючи притчу про «Милосердного Самарянина», він зазначив, що Христос дає йому тільки одне визначення: «той, що змилосердився». Папа додав, що, можливо, ті, які бачили його вчинок, вважали самарянина безумним. Але потрібно йти саме шляхом цього «безумства» любові, милосердя й «безумства» розділяти з іншими власну уразливість.

Сорок років служіння потребуючим Римської дієцезії

На сьогодні «Карітас» Римської дієцезії налічує 52 харитативні структури, серед яких – їдальні, нічліжки, спільноти та притулки сімейного типу та 175 парафіяльних пунктів. Протягом 40 років обличчя Риму змінилося і дієцезальна «Карітас» старається відповідати на численні вимоги часу.

Цей візит Папи Франциска став п’ятим візитом Єпископа Риму до «Карітас» дієцезії. Святий Йоан Павло ІІ в грудні 1992 року, відвідував одну з їдалень, а через 15 років, в січні 2007 року поріг цього закладу переступив Папа Бенедикт XVI. Він же в лютому 2010 року відвідав структури «Карітас» при римському залізничному вокзалі Терміні з нагоди Європейського року боротьби з бідністю, а Папа Франциск на тому самому місці в грудні 2015 року відкрив Святі Двері з нагоди Ювілею Милосердя.
Новини зі світу 14:30 П'ятниця 0 128 Італія: на Сицилію прибули сироти з Краматорська та Маріуполя Група дітей і підлітків віком від 4 до 17 років, що походять із сиротинців Маріуполя та Краматорська, знайшла тимчасовий притулок на півдні Італії. Гуманітарну операцію координувала Спільнота Папи Йоана ХХІІІ.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.