Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 17 листопада, неділя
18:12 Субота 0 387
16-11-2019, 18:12

Літургія на кожен день, 17 листопада, неділя

(зел) ХХХІІІ Неділя звичайного періоду (Всесвітній День вбогих)
Ісус прийде на цей світ повторно. Його побачить кожна людина. Це буде справжній кінець того, що я досі знав і любив. Однак Ісус не сказав, коли це настане. Тому брешуть ті, хто, називаючи конкретні дати, впроваджує страх і замішання. Також помиляються ті, хто гадає, ніби кінця світу не буде. Господи, дай мені добре використати цей день, щоб я був готовий до Твого пришестя!

АНТИФОН НА ВХІД
Господь каже: * «Слово Господнє, – задум щастя, а не лиха. * І коли ви візвете до Мене, Я вислухаю вас * і позбираю вас з-поміж усіх народів і з усіх околиць, куди вас був повиганяв».

Мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА
Господи, наш Боже, вчини, † щоб ми завжди знаходили радість у вірному служінні Тобі, Творцеві усякого блага, * бо тільки у цьому ми можемо знайти нескінченне й повне щастя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Мал 3, 19-20а
Читання з Книги пророка Малахії.
Ось надходить день, розжарений неначе піч. Тоді всі горді й усі злочинці будуть – солома, і спалить їх той день, що прийде, – говорить Господь Воїнств, – і не зоставить їм ні кореня, ні вітки. Для вас же, які боїтеся Імені Мого, зій­де сонце справедливості, і в його променях буде спасіння. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 98, 5-6. 7-8абв. 8г-9
Господь приходить, щоб судити землю.
Заграйте Господу на арфі, – *
на арфі, з мелодійною піснею.
На сурмах, під звуки рога, *
радісний гук перед Царем – Господом здіймайте.
Нехай море заграє *
і все, що його наповняє,
Всесвіт і ті, що його населяють. *
Ріки заплещуть разом у долоні.
Гори вигукуватимуть з радості †
перед Господнім обличчям! *
Адже Він світ іде судити,
Він світ у справедливості судити буде *
і в праведності судитиме народи.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
2 Сол 3, 7-12
Читання з Другого послання святого апостола Павла до солунян.
Брати! Ви самі знаєте, як належить наслідувати нас, адже ми не були у вас без діла і даром хліба не їли ні в кого, а працювали в утомі й напруженні день і ніч, аби не бути тягарем нікому з вас. Не тому, що ми не маємо влади, але щоби подати себе як приклад вам, аби ви на­слідували нас. Бо коли ми були у вас, то заповідали вам: коли хто не хоче працювати, хай не їсть. Оскільки чуємо, що деякі між вами бездіяльно жи­вуть, нічого не роблять, лише пхаються до всього, то таким наказуємо і просимо в Господі Ісусі Христі, щоб вони, мовчки працюючи, їли свій хліб. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Лк 21, 28
Алілуя, алілуя, алілуя.
Випростайтеся і підійміть свої голови,
бо наближається викуплення ваше.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 21, 5-19
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу, коли дехто говорив про храм, що при­крашений коштовним камі нням та дарами, Ісус сказав: «Настануть дні, коли з того, що бачите, не залишиться і камінь на камені, який не був би зруйнований». Вони запитали Його, кажучи: «Учителю, коли ж це буде і яке знамення того, коли це має статися?» Він же відпові в: «Глядіть, щоб вас ніхто не ввів у ома­ну, бо багато хто прийде під Моїм Ім’ям, кажучи: “Це я!” – і: “Час наблизився!” – Не йдіть за ними. Коли ж почуєте про ві йни та розрухи, – не жахайтеся, бо має це раніше статися, але ще не відразу кінець». Тоді  говорив їм: «Повстане народ проти народу і цар­ство проти царства; і будуть місцями великі землетруси, голод, пошесті й жахливі події, і будуть великі знамення з неба. А перед цим усім люди накладуть на вас свої  руки і будуть переслідувати, видаючи в синагоги та в’язниці; поведуть вас до царів і володарів через Моє Ім’я; обер­неться це для вас нагодою для свідчення. Отже, покладіть у серцях ваших не готуватися наперед, як відповідати, бо Я вам дам уста та мудрість, яким не зможуть протистоя­ти чи протирічити всі противники ваші. Видаватимуть вас і батьки, і брати, і родичі, і друзі, і вб’ють декого з вас, і будуть ненавидіти вас усі  через Моє Ім’я. Але й волосина з вашої голови не пропаде. У вашій терпеливості здобудете ваші душі». Слово Господнє.


Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Кінець світу буде початком нової землі  й нового неба, а смерть стане для нас початком нового життя; з надією вознесімо наші молитви до Бога, який є Господом часу та вічності:
1. Молімося за Святішого Отця, нехай Господь дасть йому достатньо сил, щоб виконувати служіння заради блага Церкви та вірних.
2. Молімося за керівників держав, щоб вони пам’ятали про свою відповідальність перед Богом і суспільством.
3. Молімося за убогих, нехай вони покладаються на Божу милість і терпеливо несуть свій хрест.
4. Молімося за наші сім’ї, щоб вони провадили життя, угодне Отцю, який на небесах.
5. Молімося за померлих, які були близькі нашому серцю, щоб вони удостоїлися благодаті оглядання обличчя Господнього в небі.
6. Молімося за нас, щоб ми завжди вірно виконували заповіді Господнього Євангелія.
Боже, Суддя живих і мертвих, Тобі  доручаємо наші прохання і ві римо, що Ти не покинеш нас у цьому житті , а під час суду будеш для нас милосердним Отцем. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, вчини, щоб дари, які  ми приносимо перед лик Твоєї величі, обдарували нас благодаттю ревного служіння Тобі  * і допомогли нам осягнути вічне блаженство. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Неділі звичайного періоду № 20-27.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Мені благо – близько Бога бути * і покладати моє прибіжище в Господі Бозі.  (Пс 73 (72), 28)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Боже, Ти наситив нас дарами святих тайн, † смиренно благаємо Тебе, щоб таїнство, яке Твій Син наказав нам звершувати на свій спомин, * спричинилося до зростання нашої любові. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий