Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Допомагати мирянам бути свідками Христа
12:21 Неділя 0 89
17-11-2019, 12:21

Папа: Допомагати мирянам бути свідками Христа

Відчувати серцем Церкви та дивитися на інших братнім поглядом – такі дві поради дав Папа Франциск учасникам Пленарної Асамблеї Дикастерії в справах мирян, сім’ї та захисту життя.
Про це пише Vatican News

У суботу, 16 листопада 2019 року, Папа Франциск прийняв на аудієнції учасників Пленарної Асамблеї Дикастерії в справах мирян, сім’ї та захисту життя, першої з того часу, як вона два роки тому увібрала в себе тодішні дві Папські ради: Раду в справах мирян і Раду в справах сім’ї.

Серце вселенської Церкви

Звертаючись до присутніх Святіший Отець запропонував їм дві настанови, що повинні бути орієнтиром у діяльності молодої Дикастерії.

Перша настанова полягає в тому, аби відчувати серцем Церкви. Папа зазначив, що працівники Дикастерії – священики, богопосвячені особи та миряни – покликані трудитися пліч-о-пліч у служінні вселенській Церкві, допомагаючи мирянам, сім’ям та захищаючи життя, і тому їхні серця повинні уподібнюватися до серця Церкви.

“ Йдеться, насамперед, про те, аби перейти від місцевої перспективи до вселенської,– зазначив Святіший Отець. – Церква не ототожнюється з моєю рідною дієцезією, з церковним рухом, до якого належу, чи богословською школою, або духовною традицією, в якій я сформувався. Церква є католицькою, вселенською і вона є ширшою й великодушнішою, (лат. “magnanima”) ніж моя особиста точка зору. ”

Церква – матір, що дбає про злагоду та зростання дітей

Уподібнення до серця Церкви, за словами Наступника святого Петра, є також уподібненням до Церкви як матері, що бажає, насамперед, згоди між усіма своїми дітьми, прагне, аби вони зростали самостійними, креативними й ініціативними та вміє оберігати історію й живу традицію своєї сім’ї.

Брати у вірі, що допомагають свідчити Христа

Посилаючись на тему Пленарної Асамблеї Дикастерії, присвяченої темі формування мирян, спрямованої на зміцнення їхньої ідентичності й місії у світі, Папа Франциск запропонував працівникам Дикастерії другу настанову – дивитися на інших братнім поглядом.

Святіший Отець наголосив, що вони не повинні бути «соціальними» чи «церковними інженерами», що розробляють стратегії для поширення серед мирян у всьому світі певної релігійної ідеології. «Ви покликані до того, – пояснив він, – аби мислити й діяти як “брати у вірі”, пам’ятаючи, що віра завжди народжується з особистої зустрічі з живим Богом і живиться Святими Таїнствами Церкви». Понтифік також підкреслив, що в процесі формування мирян потрібно присвячувати велику увагу молитві.

Пам’ятати про власні труднощі й виклики

Папа зазначив, що основне завдання Дикастерії полягає не стільки у тому, аби допомогти мирянам увійти в церковні структури й програми, а, насамперед, в тому, аби «допомогти їм зміцнити усвідомлення того, що вони є Христовими свідками в приватному житті, на місці праці та в суспільстві». За його словами, аби уникати занадто віддаленої від життя духовності, працівники Дикастерії повинні завжди пам’ятати про виклики й труднощі, які вони самі переживають у своїх сім’ях та в соціальному житті.

Бути близькими до християн в усьому світі

Святіший Отець також закликав присутніх наближатися до християн, що належать до різних соціальних категорій в кожній частині світу, наприклад тих, що не належать до жодної церковної громади, чи до тих, які мешкають на периферіях, або становлять меншість у своїх країнах.

Не «клерикалізувати» мирян

Папа Франциск наголосив, що не слід «клерикалізувати» мирян. Він зазначив, що священики, помічаючи здібного й побожного мирянина на парафії, часто бажають висвятити його на диякона, а ставши дияконом, той забуває про те, що його першим завданням є служити іншим.

Жінки в Церкві – не тільки виконавці

Папа Франциск звернув увагу також на те, що Заступниками Секретаря Дикастерії в справах мирян, сім’ї й захисту життя є дві жінки. Він наголосив, що потрібно дедалі більше включати жінок у дорадчі органи та органи управління. Роль жінки в Церкві, за його словами, не повинна обмежуватися тільки виконавчими завданнями, жінка могла б також очолити Дикастерію. Він додав, що жінка є образом матері-Церкви, бо «Церква» є жіночого роду.

На завершення Святіший Отець ввірив присутніх під покров Матері Божої, подякувавши їм за служіння та уділив їм своє Апостольське благословення.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 18:11 Четвер 0 62 Декрети Конгрегації святих: блаженна черниця та 27 іспанських мучеників Святіший Отець прийняв на аудієнції очільника ватиканського відомства, відповідального за процеси в справах визнання святих, затвердивши для оприлюднення ряд декретів.