Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Апостольський нунцій у Харкові: мир - ключі до успіху
21:38 Понеділок 0 1 473
21-10-2019, 21:38

Апостольський нунцій у Харкові: мир - ключі до успіху

​​​​Третій день перебування Апостольського нунція в Харкові був сповнений багатьма зустрічами, десятками розмов, сотнями посмішок та рукостискань. Архієпископ Клаудіо, вірний своїй харизмі, намагався помітити кожного та приділити йому хоча б хвилинку свого часу. Нунцію товаришував секретар нунціатури монсеньйор Себаст'яно Сана, а також особистий секретар нунція о. Борис Хілько.
Першим пунктом візиту у понеділок, 21 жовтня, стали відвідини фонду "Дон Калабріа". Благодійний фонд "Дон Калабріа" у Харкові - це невеличка група відчайдушних добродіїв (у штаті їх є 5), які намагаються всіляко допомогти дітям та підліткам, а також їхнім сім'ям. У центрі проводять консультації та тренінги психологів, соціальних працівників, допомагають вирішувати юридичні питання, для дітей та дорослих проводять арт-терапію, підліткам допомагають із навчанням та підготовкою до вступу у навчальні заклади, подоланням кризових ситуацій та пережиттям важких сімейних ситуацій. Протягом місяця фонд проводить майже 70 різних заходів.


Для жінок діє спеціальний клуб, де вони можуть почерпнути потрібні знання і досвід для виховання дітей, а також вирішувати різні життєві питання. Фонд допомагає і корінним мешканцям, і тим, хто змушений був залишити свої домівки через війну на Сході. Одна з жінок, що відвідує фонд, у розмові з Апостольським нунцієм підкреслила: "Я побачила, що у благодійності є обличчя... тут я зустрілась з добротою, співпереживанням". Більша частина жінок, що прийшли на зустріч з архієпископом, переїхала до Харкова з Луганщини або Донеччини. Важливою справою для них стала інтеграція у нові умови та нове середовище. У цьому їм також допомагають представники фонду "Дон Калабріа".


Отець Джованні Калабріа (1873-1954) - італійський священник, що присвятив своє життя справам милосердя, служачи хворим і знедоленим військовим, бідним та осиротілим, покинутим дітям, самотнім і хворим людям літнього віку. Священник через створену благодійну організацію та засновану Конгрегацію прагнув відповідати на потреби найбільш відкинутих людей свого часу. Справа Джованні Калабріа продовжує жити через Конгрегацію, що служить по всій Італії та за кордоном: в Уругваї, Бразилії, Аргентині, Колумбії, Парагваї, Анголі, Індії та на Філіппінах.


Під час відвідин фонду архієпископ пригадав історію зі своєю бабусею, яка приймала вдома о. Джованні та підкреслив, що у рідній Вероні (для нунція і для Калабріо) цей чоловік був справжнім прикладом святості. "Я дуже радий побачити, що зараз в Україні починається ця праця. Всі, хто хочуть наслідувати дона Калабріо, являються серцем Церкви, яке хоче допомогти, підтримати і зробити все можливе, щоби покращити життя людей", - підкреслив нунцій.


Після відвідання фонду Апостольський нунцій прибув до Харківського національного університету Повітряних Сил ім.Кожедуба, який має IV рівень акредитації і є провідним навчальним закладом Збройних Сил України. За 85-річну історію університет підготував і випустив понад 125 000 офіцерів.


Зустріч відбулась з курсантами, а також особовим складом у актовому залі університету. Нунцій звернувся до зібраних з короткою промовою, передаючи вітання від Папи Франциска, а також наголошуючи на потребі єдності. "Першою перемогою тих, хто не любить країну є її поділ. Тоді, коли хтось дивиться на свого ближнього і говорить: ти не схожий на мене, тому не хочу мати з тобою нічого спільного. Цей момент поділу народу є початком погіршення його ситуації. Знаєте, що у стародавньому Римі була відома приказка: розділяй і володарюй. Тож, мені приємно бачити вас, друзів та співбратів, які мають пошану одне до одного", - підкреслив архієпископ.


Апостольський нунцій розповів більше про свою місію, Апостольський престол та Ватикан. Після цього зібрані мали змогу поставити архієпископу запитання. Між іншим, курсанти цікавились: як можуть вплинути західнохристиянські цінності на вірян інших конфесій, яка кількість римо-католиків в Україні, які перспективи розвитку римсько-католицької Церкви в Україні; які відмінності у віровченні східного та західного обрядів; яке становище католиків у Криму; запитували про участь представників інших конфесій в акції "Папа для України" або подібних ініціативах; як співвіднести жорстокого Бога, про Якого читаємо у Старому Завіті з законом любові, який вносив Христос у Новому Завіті?


На завершення нунцій подякував всім за поставлені запитання та підсумував: "Бажаю вам всілякого добра у майбутньому, з надією, що літаючи небом, ви будете краще відчувати присутність Бога. Від імені Папи Франциска хочу побажати вам, а також усій Україні, лише одне - миру! Адже мир - це ключі до всіляких успіхів".


Після зустрічі нунцій відвідав музей Повітряних Сил на території університету, а також музей "Обереги музичної Харківщини".


Нагадуємо, з 19 по 21 жовтня архієпископ Ґуджеротті перебував із робочим візитом у Харкові. Протягом цього часу нунцій освятив "Дім св. Йосифа" у рамках реалізації проекту "Надія", відвідав місцеві парафії та монастир сестер кармеліток босих. 

Аліна Петраускайте, Католицький Медіа-Центр

Новини з України 15:00 Четвер 0 131 Господь - господар твого життя З таким гаслом отець-єпископ Микола Лучок 8 жовтня 2021 року розпочав реколекції для подружніх пар. «Нехай Господь буде господарем у твоєму домі, у твоїй машині, у твоєму огороді, під час твоєї роботи та відпочинку…».
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.