Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Досконала любов проганяє страх
13:30 Середа 0 200
30-10-2019, 13:30

Досконала любов проганяє страх

В останній уїк-енд жовтня в чудовому та затишному осередку - у Домі Марії в Києві - ми переживали Оазу Молитви на тему «Досконала любов проганяє страх». Більш як 30 учасників творили спільноту тих, які прагнуть виходити за рамки цього світу і присвятити Господу цей час, віддати себе в Його розпорядження і дозволити Йому діяти, зціляти, звільняти.
Спробую зробити такий загальний синтез з: прослуханих конференцій о. Сергія Серебровського, о. Віталія Козака OCD, Юлі Бондарчук, у співпраці зі Святим Духом та своїм кволим розумом.


Кожен з нас має певні страхи, хто більші, хто менші, але всі вони приглушують нашу віру та довіру до Бога. З іншої сторони, коли маємо страх, це має бути сигналом, що щось не так з нашою довірою до Бога. Ми усвідомлюємо, що Господь більший від всякого страху, що Господь наш добрий пастир і нічого нам не бракуватиме. Це ми чудово розуміємо, але як жити і не боятися нічого, звісно, окрім гріха? Весь секрет полягає в ЛЮБОВІ. Якщо полюбимо Бога усім своїм серцем, усією своєю душею, усім своїм розумом. Досконала любов проганяє страх!

Як нам осягти досконалу любов? Маємо чудові дороговкази – передусім це Євангеліє, діяння та листи Апостолів, особливо переповнені любов’ю послання св. Йоана. Багато святих описали нам свій шлях і свій досвід, деколи містичний, а також свідчення простих людей про свій досвід відносин з Богом. Нам залишається тільки одне - за допомогою цих джерел, які нам дає Церква – пізнавати Бога, бо без пізнання особи немає любові! Без будування та поглиблення відносин немає любові! А пізнаючи Бога – нашого Творця, нам легше пізнати і полюбити самих себе, своїх ближніх. Гріх спотворив образ людини, тому, щоб побачити самих себе справжніх – ми повинні пізнавати Творця і Його задум.


Цікава річ – наша віра збільшується по мірі її «введення в дію», по мірі її практикування. Так само любов – збільшується, коли ми будуємо відносини. Відносини з Богом, з ближнім, з собою. Будування відносин спирається на таких собі стовпах: ПІЗНАННЯ, СПІЛКУВАННЯ, СПІЛЬНО ПРОВЕДЕНИЙ ЧАС, ВЧИНКИ.

І ще декілька слів про страхи. Ніколи не думала, що треба сповідатись зі страхів. Але ж це одна з чудових можливість їх позбутись! Страх це наслідок недовіри до Бога, тому є гріхом. Страх може призвести до відчаю, депресії, за допомогою страху сатана може керувати нашим життям, для нього це така зачіпка через яку він може впливати, навіювати нам найгірший «сценарій» розвитку якихось подій. Окрім сповіді дієвою терапією від страхів є читання (слухання) Слова Божого, а єдиним «лікарем від страху» є Ісус.


Отже, собі і всім бажаю Любові, розвитку близьких відносини з Богом, відкинути свої страхи, бути вільними людьми, щоб ніщо не заважало виконувати Божу волю.

Дякую всім служителям Дияконії Молитви завдяки яким відбулась наша Оаза, особливо відповідальній парі Галі та Андрію Перегудам, які взяли на себе левову частку підготовки та проведення, а також готували смачну їжу.

Надія Петрик

Світло-Життя 

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 15:10 Четвер 0 94 Екуменічний Молебень за єдність християн у Львові 22 січня 2020 року, у Гарнізонному храмі святих Апостолів Петра і Павла, відбулась екуменічна молитва за єдність всіх християн. У екуменічному молебні взяли участь представники духовенства Львова.