Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Неділя після Богоявлення – cвято Хрещення Господнього
08:32 Неділя 0 181
12-01-2020, 08:32

Неділя після Богоявлення – cвято Хрещення Господнього

«Та в Мене свідоцтво більше, ніж те Йоанове: діла оті, що їх Отець доручив Мені для Мого виконання, – ось ті саме діла, що їх Я роблю, і свідчать за Мене, що Отець Мене послав. І Отець, Який послав Мене, свідчить за Мене» (Йн 5, 36-37).
Хоча посланництво Сина Божого сповнилося від моменту Його втілення, та все-таки у хрещенні воно набуло «офіційного» характеру. Усі чотири євангелісти описують цю подію як початок публічної діяльності Ісуса й реалізації Його місії.

У хрещенні Ісус здійснив всяку правду (пор. Мт 3, 15): Він став посеред грішників і нарівні з ними прийняв хрещення покаяння, хоча не мав жодного гріха; явився Ізраїлю як Месія, тобто помазаний Духом Святим, Христос; а також відкрив тринітарний вимір Бога (тринітарна епіфанія – голос Бога Отця, Воплочений Син і Святий Дух у вигляді голубки).

Приймаючи від Йоана хрещення, Божий Син освячує води Йордану, занурюється й бере на себе глибінь людських гріхів, які остаточно омиє в хрещенні кров’ю на хресті. Йоан Хреститель свідчить про Ісуса: «Ось агнець Божий, який гріх світу забирає» (Йн 1, 29) і «Він буде вас хрестити Духом Святим і вогнем» (Лк 3, 16).

Ісус, умираючи, занурився в любов Отця і послав Святого Духа, щоб ті, хто вірує в Нього, могли відродитися в невичерпному джерелі нового й вічного життя. Суть місії Христа полягає в тому, щоб охрестити людину Святим Духом, урятувати її з неволі гріха й відкрити для неї небо (пор. Бенедикт XVI, «Ангел Господній» 13 січня 2008). Ісус прийшов, аби всіх людей привести до Отця.

Святий Дух у хрещенні являє Себе як голуб, нагадуючи не лише про голуба з оливною гілкою над водами потопу – символ закінчення часу кари, а й про образ ізраїльського народу (Ос 7, 11; 11, 11; Пісн 2, 14; 5,2; 6,9), який віднині поєднає всі народи (див. Іс 60, 8).

Святом Хрещення Господнього закінчується різдвяний літургійний період.

Уклала Юлія Бойко

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Святі дня 17:15 Середа 0 177 Знайомтеся: Вікентій Паллотті Дивитися на життя св. Вікентія Паллотті можна по-різному. Можна представити суху історичну інформацію про те, що він народився 21 квітня 1795 р. в Римі, а помер 22 січня 1850-го. Все життя скромний священик прожив у Вічному місті, проте мав великий вплив на суспільство – він був сповідником двох Пап Римських, кардиналів, єпископів та римської аристократії. Заснував Об’єднання католицького апостольства, куди входили спільнота священиків та братів, спільнота монахинь і спільнота мирян (на той час це було грандіозною справою). Але це все слова, за ними не видно людину, котру, щоб пізнати, треба почути.