Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Завершення ремонтних робіт у храмі в Томашгороді
11:07 Четвер 0 89
12-09-2019, 11:07

Завершення ремонтних робіт у храмі в Томашгороді

Нещодавно завершено ремонтні роботи у храмі святого Томи у смт Томашгород Рокитнівського району на Волині, у якій служать отці з Товариства Католицького Апостольства (паллотини).
Про це повідомляє Луцька дієцезія.

Особливу вдячність висловлюємо отцю Адаму Богушу SAC, настоятелю з Рокитного, котрий очолював ремонтні праці.

Попередній парафіяльний храм святого Станіслава, єпископа і мученика, в Томашгороді був збудований братами Юзефом та Станіславом Сичевськими у 1919. Костел цей не зберігся – він був зруйнований ковпаківцями в листопаді 1943 р. під час боїв з УПА. Місцева парафіяльна спільнота була заснована в 1921 р. єпископом Ігнатієм Дубовським. В 1924–26 рр. парохом томашгородської і рокитнянської парафії був о. Станіслав Фіялковський, що проживав у Рокитно, оскільки там мешкало більше католиків. 21.01.1927 р. єпископ Адольф Петро Шельонжек юридично заснував парафію і призначив окремого пароха для Томашгорода. В 40–50-х рр. ХХ ст. парафію обслуговував Слуга Божий о. Серафін Кашуба.

В 1993 р. міська рада передала на потреби Церкви будинок в Томашгороді, який пристосовано під каплицю; освятив її святої пам’яті о. декан Людвіг Камілевський. Декретом від 10.09.1993 р. митрополит львівський архієпископ Мар’ян Яворський дав дозвіл на будівництво храму св. апостола Томи. 6 серпня 1995 року архієпископи М. Яворським та В. Зюлеком (Польща) освятили земельну ділянку під будівництво нового мурованого костелу, яке завершили (в основному) в серпні 1998 року. Під керівництвом о. Анджея Вальчука SAC збудовано фундаменти нового храму, в серпні 1998 р. закінчено основні роботи по будівництву самої будівлі. 8 жовтня 2005 року новозбудований храм консекрував єпископ Маркіян Трофим’як.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий