Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа ініціює «Відновлення освітньо-виховного пакту»
16:24 Четвер 0 59
12-09-2019, 16:24

Папа ініціює «Відновлення освітньо-виховного пакту»

У своєму посланні Папа Франциск оголошує про проведення міжнародної зустрічі на тему «Відновлення освітньо-виховного пакту», що відбудеться у Ватикані 14 травня 2020 року.
Про це повідомляють Новини Ватикану.

«В Енцикліці «Laudato si’» я закликав усіх співпрацювати для того, аби дбати про наш спільний дім і разом вирішувати виклики, які постають перед нами», – цими словами розпочинається послання Папи Франциска, в якому він скликає міжнародну зустріч на тему «Відновлення освітньо-виховного пакту», заплановану на 14 травня 2010 року. Вона, за словами Святішого Отця, повинна сприяти обговоренню того, як ми будуємо майбутнє нашої планети та усвідомленню необхідності залучати різні таланти, «бо кожна зміна потребує освітньо-виховного процесу, аби сприяти новій всесвітній солідарності й гостиннішому суспільству».

Освітньо-виховний простір

У посланні, оприлюдненому 12 вересня 2019 року, Наступник святого Петра вказує на необхідність об’єднати в освітньо-виховний альянс зрілих осіб, здатних відповісти на виклики світу, що переживає не тільки культурну переміну, але й антропологічну, відкидаючи парадигми, передані минулими поколіннями. Таке об’єднання Папа називає «освітньо-виховним простором», де кожен повинен докладати зусилля в «створення мережі людських і відкритих стосунків». Перший крок у створенні такого простору, за його словами, полягає в тому, аби «звільнити ґрунт від дискримінації, та наповнити його братерством».

Цей освітньо-виховний простір повинен об’єднувати між собою різні виміри людської особи: навчання з життям, одне покоління з іншим, студентів з вчителями, сім’ї з громадянським суспільством. Це повинен бути альянс між мешканцями Землі та «спільним домом», про який ми зобов’язані дбати.

Мужність для досягнення освітньо-виховного пакту

Для того, аби досягнути цю мету, як зазначається в посланні, потрібно здійснити важливі кроки, що вимагають мужності: мужності ставити в центр людську особу, і, згідно із здоровою антропологією, знайти інші способи розуміння економіки, політики, зростання й прогресу; мужності творчо й відповідально мобілізувати найкращі сили; мужність формувати осіб, готових служити суспільству. «Служити, – пише Папа, – означає трудитися поруч з найбільш потребуючими, налагоджувати з ними, насамперед, людські взаємини, бути близькими до них, творячи зв’язки солідарності».

На завершення Святіший Отець запросив на зустріч, що відбудеться 14 травня 2020 року в залі Павла VI у Ватикані, всіх, хто трудиться в сфері освіти й виховання, громадських та політичних діячів, що цікавляться питаннями виховання нових поколінь, а також і молодь. Він додав, що цій події передуватимуть тематичні семінари, організовані при різних інституціях.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 14:32 Понеділок 0 45 Папа: Божий люд покликаний молитися за правителів, а вони – за народ У першій після літньої перерви проповіді на ранковій Святій Месі в каплиці «Дому святої Марти», Святіший Отець роздумував нас словами з Послання святого Павла до Тимотея, заохочуючи молитися за політиків.