Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Еритрея: уряд закриває католицькі школи
16:52 Середа 0 123
11-09-2019, 16:52

Еритрея: уряд закриває католицькі школи

В Еритреї переслідування Церкви посилюється. Після того як комуністична влада закрила всі католицькі клініки та лікарні в цій країні, тепер настала черга навчальних закладів. До в'язниці потрапило 150 послідовників Христа.
Про це пише сторінка Новини Ватикану.

Озброєні солдати вдерлися у вісім найпрестижніших шкіл, якими керує Католицька церква в Еритреї, тим самим зірвавши уроки, які мали розпочатися. Раніше влада "запропонувала" керівникам шкіл не відкривати наступний навчальний рік. Однак усі 50 шкіл та сотні дитячих садків, якими керує Церква, проігнорували цю рекомендацію. Як наслідок, 8 шкіл вже закрили, а ще одну незабаром спіткає подібна доля. В останні роки подібні дії вживаються проти установ, якими керує Православна Церква. Це величезний удар по неефективній системі освіти в цій країні, де тисячі дітей та молодь можуть здобути освіту лише завдяки закладам, якими керує Церква.

Однак комуністичну владу це, здається, не хвилює. У червні цього року вони закрили 21 католицьку клініку та лікарню, які часто діяли в районах, де не було змоги отримати іншу медичну допомогу. Таким чином, щонайменше 170 тисяч пацієнтів залишилися без будь-якої підтримки. Церковна влада говорить про очевидне посилення переслідувань у цій африканській країні. Вони, швидше за все, є помстою з боку диктатора Ісаяса Афеверкі, після того як єпископи Еритреї почали захищати найбідніших, вимагаючи демократичних реформ, які обіцяв і ніколи не здійснив уряд.

Нагадуємо, що католики в Еритреї становлять майже 3 % (за даними 2004 року). Церква складається з 3 дієцезій, 110 парафій, загалом вірянам служить 332 священика.

Фото LWF

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий