Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: конструктивні стосунки є важливими для кожної людини
15:01 Понеділок 0 161
16-05-2022, 15:01

Папа: конструктивні стосунки є важливими для кожної людини

Папа Франциск прийняв членів спільноти «Village de François», яка згуртовує уразливих осіб, разом ведучи господарську діяльність в дусі взаємопідтримки та піклування про довкілля.

Про це пише Vatican News.

«Village de François - Село Франциска» – це соціальна ініціатива, що в жовтні 2020 року розпочала свою діяльність при давньому трапістському абатстві поблизу Тулузи в Франції. Спільнота збирає разом представників уразливих верств населення та їхніх опікунів, а це пенсіонери, безпритульні, самотні люди, мігранти, особи з інвалідністю. Ідея полягає в тому, щоби живучи разом, вести господарську діяльність в дусі цілісної екології. Збираючи пожертви від доброчинців, їх вкладають у придбання та відновлення нерухомості, кожен член спільноти бере участь у покриванні видатків мірою своєї спроможності та працею. Спільнота ставить перед собою завдання досягнути рівня повного самофінансування.

В суботу, 14 травня 2022 року, членів спільноти у Ватикані приймав Папа Франциск. На початку зустрічі він зізнався, що коли співзасновник ініціативи Етьєн Вільман вперше розповів про таку ідею, Святіший Отець був скептично налаштованим… Тепер же він радіє, бачачи, що проект розвивається. «Село Франциска – це церковне місце, що виходить за рамки звичного, що пропонує щось інше; це і є Церква-“польовий госпіталь”, що переймається більше тими, хто страждає, ніж захистом власних інтересів, беручи на себе ризик новизни, щоби бути ще вірнішою Євангелію», – сказав Наступник святого Петра.

Як зауважив Папа, сьогодні поширеним є сприйняття світу як «села», маючи на увазі розвиток комунікацій, мовляв, це наблизило нас між собою. Однак, чимало людей залишилися на узбіччі цього так званого «села», доступного привілейованим… З цього випливає заохочення, щоби «Village de François» причинялося до відкривання, чим є «справжнє село», тобто, «полотнищем конкретних людських стосунків у взаємній підтримці, уважності до потребуючого, в співіснуванні між поколіннями та в дбанні про пошану до створіння, яке нас оточує».

Святіший Отець вказав на те, що «Село Франциска» було засноване на основі переконання, що «все взаємопов’язане», конкретним свідченням чого є поєднання дбання про довкілля із пошаною до людського життя від зачаття до природної смерті, молитви та братерства, згуртування різних поколінь. «Розраховую на ваше свідчення, щоби показати, що життя згідно з Євангелієм полягає у врівноваженому прийнятті всіх цих аспектів. Ми часто схильні мобілізуватися з великим поривом хоч і задля легітимних речей, але втрачаючи з поля ширші рамки. Конкретний досвід, однак, показує нам, що саме людська особа в своїй цілісності повинна бути любленою, супроводжуваною та поміщеною в мережу збагачуючих і конструктивних стосунків», – сказав Папа.
Новини з Ватикану 12:01 Вівторок 0 63 Папа народам ДР Конго та Південного Судану: не дайте викрасти у вас надію У день, коли повинна була розпочатися Апостольська подорож до Демократичної Республіки Конго та Південного Судану, відкладена на пізніше через стан здоров’я Папи Франциска, він вирішив звернутися до мешканців за посередництвом відеопослання.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.