Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 9 жовтня - довільний спомин св. Діонізія, єпископа, і сподвижників, мучеників

9 жовтня - довільний спомин св. Діонізія, єпископа, і сподвижників, мучеників

Перші згадки про святого Діонізія, єпископа Парижу, а також його сподвижників: пресвітера св. Рустіка та диякона св. Елевферія, знаходимо у "Історії франків" св. Григорія Турського (VI ст).
Діонізій народився і виріс в Італії. Близько 250 року Папа Фабіан відправив Діонізія та п'ять інших єпископів до Галлії проповідувати Євангеліє. Діонізій оселився на місці, де розкинувся сучасний Париж, тому його називають першим єпископом Парижу та апостолом Франції. Євангелізація була настільки плідна, що язичницькі служителі почали втрачати своїх прихильників. Тому і намовили губернатора стратити місіонерів. Між 250 і 258 роком вони були обезголовлені мечем на узгір'ї Монмартр (від лат. "узгір'я мучеників"), де нині розташована славнозвісна базиліка Пресвятого Серця Ісуса. Мучеників поховали за містом, де потім збудовано абатство св. Діонізія, яке згодом стало усипальницею французьких королів.

Людовік XVI та Марія-Антуанетта, базиліка св. Діонізія 

Як розповідає легенда, на місці страти зібрався великий натовп, аби бути свідками цієї події. У момент, коли відтята голова Діонізія впала на землю, його мертве тіло підняло голову з землі і тримаючи її перед собою, тріумфально пройшло повз німий натовп. Пройшовши кілька кілометрів Діонізій, оточений хором співаючих ангелів, віддав голову у руки набожної жінки Катули, і впав мертвий на землю. Катула з великою радістю забрала голову мученика і переховувала її у своєму домі. Цю історію підтвердило багато свідків.

До святого Діонізія звертаються ті, хто страждає від головного болю та мігрені. Також він є покровителем Франції.

На іконах святого зображують з ланцюгами або кайданами, мітрою, відтятою головою, яку він тримає в руках.

Джерело: brewiarz.pl, переклад КМЦ

Зображення: CDF

Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.