Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Статуя Відкупителя в Ріо-де-Жанейро – запрошення до братерства
12:02 Четвер 0 116
14-10-2021, 12:02

Папа: Статуя Відкупителя в Ріо-де-Жанейро – запрошення до братерства

Папа Франциск розділив радість бразильських католиків з приводу 90-річчя інавгурації всесвітньо відомого монумента, що височіє над колишньою столицею країни.
Про це повідомляє Vatican News.

Папа Франциск розділяє почуття радості та приєднується до подяки, яку люд Ріо-де-Жанейро підносить до Христа Відкупителя з нагоди 90-річчя інавгурації Його статуї на вершині Корковадо. Про це читаємо у посланні, яке Державний Секретар Апостольського Престолу кардинал П’єтро Паролін надіслав на ім’я кардинала Орані Жоао Темпести, архієпископа Ріо-де-Жанейро.

Символ віри народу

Колосальна статуя Христа з розпростертими обіймами, Який немовби обіймає світ, сьогодні стала символом не лише міста Ріо-де-Жанейро, але й самої ж Бразилії. Її інавгурація відбулася 12 жовтня 1931 року, а сама ідея зродилася в середині ХІХ століття, коли католицький священик Педро Марія Бос і принцеса Ізабелла замислили спорудити великий релігійний пам’ятник. Однак, коли в 1889 році Бразилія стала республікою з відокремленням Церкви від держави, здавалося, що пропозиція приречена на забуття. В 1921 році, незадовго після завершення Першої світової війни, аби не втратити християнське коріння та протидіяти атеїзмові, що набирав неабияких обертів, архідієцезія Ріо-де-Жанейро, на той час столиці Бразилії, оживила проект. Спонукою для цього стала також петиція 20 тисяч бразильських жінок. Через десять років задум увінчався успіхом.

Запрошення до братерства

У вітальному посланні Папи зазначається, що ця статуя з обіймами, розпростертими «в неустанному закликові до примирення», зображає запрошення до братерства, з яким звертається наш Господь, «аби формувати спільноту, в якій ніхто не почуватиметься самотнім, небажаним, відкинутим, ігнорованим чи забутим і де всі змагаються за справедливіший, солідарніший і щасливіший світ». Святіший Отець нагадує, що «незалежно від рівня освіти чи багатства, всі люди мають щось, аби зробити внесок у будування загальнолюдського братерства», а тому ніхто не повинен залишатися зі «зімкнутими руками», але «відкрити обійми для всіх».
Новини з Ватикану 16:01 Середа 0 144 Бенедикт XVI після смерті товариша: «Сподіваюсь, що скоро приєднаюсь до нього» У зворушливому листі Папа-емерит Бенедикт XVI висловив співчуття з приводу смерті австрійського монаха та історика Церкви о. Герхарда Вінклера. «Звістка про смерть о. Вінклера глибоко мене заторкнула»,- написав Бенедикт XVI в листі до абата Райнхольда Дессла, який опублікувало цистеріанське абатство Вільгерінга.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.