Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 3 думки, які допоможуть, коли з дітьми стає важко
16:01 Субота 0 306
16-10-2021, 16:01

3 думки, які допоможуть, коли з дітьми стає важко

Виховання, звичайно, не для людей зі слабкими нервами, але ось чому я вдячна, що я все-таки пішла уперед і народила дітей.
«Я трохи боюся мати дітей», – зізналася моя подруга. Ми спілкувалися у моєму домі після того, як вона допомогла мені покласти дітей спати, поки чоловік був у відрядженні. «Я бачу, скільки це для вас роботи, і просто не знаю, як я могла би це зробити!».
Я сказала їй, що можу зрозуміти її вагання. Виховання, звичайно, не для людей зі слабкими нервами. Це може бути однією з найскладніших завдань, які ми можемо виконати у нашому комфортному сучасному житті. 

Виховання – це гра в довгу

Мої діти будуть маленькими лише кілька років. Переважна більшість часу моїх стосунків з ними буде протягом десятиліть їхньої зрілості.
У цей момент наші відносини будуть зовсім іншими і набагато менш виснажливими. Коли діти підростають, вони надзвичайно додають щастя, благополуччя та задоволеності життям своїм батькам:

Вчені запитали 55 000 людей у віці 50 років і старше з 16 європейських країн про їх психічне самопочуття, і результати показують, що «позитивні сторони батьківства домінують у старшому віці».

Одним з найбільших факторів є те, що діти стають формою соціальної підтримки, і дослідники зазначають, що мережі соціальної підтримки асоціюються з більшим щастям та меншою самотністю і можуть виступати в якості буфера проти стресових подій.

Зацікавлений? Існує захоплююча книга під назвою «Егоїстичні причини мати більше дітей», яка детально вивчає це питання. 

Зосередження уваги на довгостроковій меті стосунків зі своїми дорослими дітьми дає мені сили пережити важкі дні, поки діти є маленькими.

Мені подобається уявляти свій стіл подяки через 40 років. Я уявляю собі дім, наповнений до краю моїми дорослими дітьми та онуками та безумовною любов’ю серед усіх нас.

Коли дитина плаче о третій годині ночі, або малюк знову влаштовує публічну істерику, це бачення мене підтримує.

Діти навчають насолоджуватися маленькими речами

Якось я прочитала дуже захоплюючу історію про мексиканського рибалку та бізнесмена. Це підкреслює, що щастя – це не те, чого слід досягати напруженими зусиллями. Щастя полягає в уповільненні та оцінці хороших речей, які вже оточують нас.

Одна з чудових властивостей дітей – це те, що вони допомагають нам уповільнитися і насолоджуватися дрібницями, адже це все, про що вони дійсно дбають. Вони так само раді плескатись у калюжах з бруду на передньому дворі, як і їхати до Діснейленду. 

Великі події та заходи дійсно приносять задоволення батькам, а не дітям. Діти так само раді залишатися вдома і проводити час з мамою і татом.

І саме це краса батьківства. Все, чого дійсно хоче дитина від батьків – це ваша присутність і любляча увага.
Цей повільний темп життя – величезний дар. Діти вчать своїх батьків, як гальмувати і насолоджуватися простими речами, і ми всі раді цьому.

Батьківство і вимір жертви

Батьківство насичене жертвами і вимагає глибокої самопосвяти. Я б ані на хвилину не заперечила цього. Але ми, як католики, повинні знати краще, ніж боятися жертви чи тікати від неї.

Ми знаємо, що важкі речі можна освятити і принести Богу в дар. Ми знаємо, що страждання не є безглуздими, але їх можна об’єднати зі стражданнями Христа і піднести, як потужну молитву за інших. Ми знаємо, що жертвувати заради блага варто.

Тож давайте не стримуватись робити важкі, але хороші справи, що б це не означало у нашому випадку. І якщо найскладніше вам здається мати дітей, попросіть Бога допомогти вам. Зрештою, він знає, що таке бути батьком!

Мужність не означає відсутність страху: це означає відчувати страх, але все одно робити правильно. Народження дітей у сучасному світі вимагає мужності, але повірте мені, коли я кажу, що у вас є все, що потрібно.

І коли ви відчуваєте, що можете не впоратися, попросіть допомоги в інших і благодаті Божої, якої буде більш ніж достатньо, щоб компенсувати все, чого вам бракує.

Джерело: Родина
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.