Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Господь - господар твого життя
15:00 Четвер 0 171
14-10-2021, 15:00

Господь - господар твого життя

З таким гаслом отець-єпископ Микола Лучок 8 жовтня 2021 року розпочав реколекції для подружніх пар. «Нехай Господь буде господарем у твоєму домі, у твоїй машині, у твоєму огороді, під час твоєї роботи та відпочинку…».
Про це повідомляє Мукачівська дієцезія.

Вийти із зони комфорту, прагнути ближче пізнати Бога, зростати у своєму духовному розвитку – з такою метою 25 сімей з різних парафій Закарпаття з’їхались до «Дитячого селища Яблуниця» Релігійної місії «Карітас-Спес», що на Івано-Франківщині.


Впродовж трьох днів кожний учасник заходу мав можливість сповіді, молитви, Святого Причастя, дружнього спілкування. Священики проводили адорації, які є невід’ємною складовою таких зустрічей.

У вечірній тиші, стоячи на колінах перед Христом, споглядаючи обличчя один одного, кожне подружжя мало можливість сказати слова пробачення та висловити вдячність за прожитий період спільного життя. Адже ми, перебуваючи у шлюбі, так рідко маємо силу сказати «Пробач!», так рідко говоримо про свої почуття, не знаходимо часу і сміливості визнати «Як вдячна (ий) я тобі, що ти поряд, як я люблю тебе!».


Під час адорацій, Боже Слово проникало глибоко аж до кісток, своїми «променями» розсікало кожну клітину людського тіла. «Господь – наш цілитель! Будьте цілісними, будьте з Богом, будьте на стороні світла, не дивіться на темну сторону, адже де твій скарб, там і буде твоє серце», – такими словами благословляв о. Євген Фізер кожне подружжя під час вечірньої адорації Хреста в п’ятницю.

«Дякуйте Богу за дар подружнього життя, живіть в мирі і злагоді, прагніть присутності Бога Живого у вашому щоденному житті, нехай Господь господарює і зцілює ваш шлюб», – з такими словами благословляв о. Валентин Токар OFM сімейні пари під час вечірньої адорації Пресвятих Дарів у суботу.

Родзинкою заходу стала зустріч з монахинею с. Францискою Туманевич з Київсько-Житомирської дієцезії. «Емоції – прокляття чи  благословення?», з такою презентацією сестра Франциска впродовж двох днів зупинилася на психологічних аспектах подружнього життя.

Під час конференції звучало багато прикладів, з якими сестра Франциска зустрічається, працюючи в церковному суді в м. Житомирі, чого потрібно уникати у шлюбних стосунках, щоб зберегти сім’ю цілісною і здоровою. Було приділено багато уваги питанням відбудови дружніх стосунків у сім’ї, поглибленні спілкування, пильнування фізичного зв’язку, відбудови майбутнього. Учасники заходу отримали й домашнє завдання, в якому вони повинні дати відповідь на питання самому собі і поділитися цим зі своїм партнером: «Що я сьогодні люблю в тобі?».


Жовтневі реколекції були наповнені духом любові, добра, панувала атмосфера спокою, довіри. Наприкінці зустрічі учасники ділилися враженнями про відчуття психологічного та фізичного відновлення. Такі зустрічі є надзвичайно важливими у теперішній час, коли людина, шукаючи шляхів зцілення взаємних стосунків, власного здоров’я, здоров’я своїх дітей та близьких, не бачить відповідей, які лежать на поверхні. Адже все дуже просто, впусти у своє життя Ісуса Христа, відкрий своє серце для Бога Милосердного і нехай Він стане господарем твого життя!

Олена Дуло, м. Ужгород

Своїми враженнями ділиться одна з учасниць:

«Коли стояли на колінах перед хрестом із дзеркальних частинок, у мене сльози котилися так, що просто крапали на підлогу. І я розуміла, що не можу і не хочу стримувати їх. Емоції переповнювали. У той момент, у голові обертався цілий калейдоскоп з спогадів,.. з фраз, з сцен…  Я дивилася на свого чоловіка і розуміла, що люблю. І, ніби, закохуюся знов і знов, вже усвідомлюючи, що ми стільки років разом. Дякувала Богу за все, що відчуваю.

Такі реколекції – це те, що потрібно кожній парі. Це реальний шанс залікувати рани і продовжити “малювати” з чистого аркуша.

Це можливість почути такі слова, котрі дуже глибоко торкнуться і відгукнуться у свідомості. Це можливість відчути неймовірні емоції у чудовій атмосфері».
Новини з України 12:00 Середа 0 231 Карл Андерсон: «Об'явлення Ґваделупської Богородиці – це послання миру та примирення у наш час» У вівторок, 19 жовтня, у Києві відбулась презентація книги «Ґваделупська Богородиця: Матір цивілізації любови» за участі співавтора Карла Андерсона, який понад 20 років здійснював служіння Найвищого лицаря найбільшої католицької чоловічої організації у світі Лицарі Колумба.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.