Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа - кардиналу Сарі про правильний переклад літургійних текстів
10:00 Середа 0 307
25-10-2017, 10:00

Папа - кардиналу Сарі про правильний переклад літургійних текстів

Папа Франциск оприлюднив свою відповідь на лист префекта Конгрегації богослужінь і дисципліни Таїнств кардинала Роберта Сара, датований 30 вересня. Лист стосується недавно опублікованого апостольського послання motu proprio «Magnum principium» про переклад літургійних текстів.
Святий Отець сердечно дякує ієрарху і пропонує деякі зауваження, «важливі насамперед для застосування і для вірного розуміння motu proprio, щоб уникнути будь-якої двозначності». Папа посилається також на «Коментар», який помилково приписується кардиналу Сара.

Зокрема, Папа згадує про термін «правильний переклад» (3-й параграф 838 канону) і пояснює, що судження про вірність перекладу, його відповідність до латинського тексту і про необхідні правки, раніше було завданням Конгрегації, в той час як motu proprio «Magnum principium» передає ці повноваження єпископським конференціям, які самі виносять судження про відповідність перекладу оригіналу, хоча і «в діалозі зі Святим Престолом».

Термін же confirmatio щодо Апостольського Престолу не є синонімом recognitio («досліджувати, уважно і детально розглядати»). Тільки у виняткових випадках confirmatio (твердження перекладів) з боку Апостольського Престолу буде припускати уважний аналіз, це стосується, наприклад, важливих літургійних формулювань, таких як Євхаристійна молитва і форма здійснення Таїнств. «Процес перекладу важливих літургійних текстів (таких як формули «Кредо», «Отче наш») ... не повинен супроводжуватися духом «насадження» єпископським конференціям певного перекладу, виконаного ватиканським департаментом, оскільки це обмежило б права єпископів».

Джерело - Католицький оглядач з посиланням на Сибирская Католическая газета 

По темі:
Кардинал Сара до традиціоналістів: Вийдіть з гетто, потребуємо вашої віри
Кардинал Сара: поваги до Євхаристії вчімося від Йоана Павла ІІ і матери Терези
Кардинал Сара: Церкві загрожує розкол

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 13:45 Неділя 0 109 Папа Франциск: Спів – це мова, яка веде до спільності сердець Музика та спів – це мова, якою у свідченні Євангелія можна досягти сердець усіх людей, навіть тих, які далекі від Церкви та віри. Думками про це Папа Франциск поділився з членами асоціації «Вихованці неба» – молодіжною організацією, що від 1968 року звіщає Євангеліє за допомогою музики та співу, організовуючи концерти по всій Італії та Європі. Його Святість зустрівся з ними в контексті 50-річчя від заснування та 10-річчя з дня відходу до вічності засновника – отця Джузеппе Аріоне SJ.