Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Наприкінці липня Папа Франциск відвідає Канаду
12:00 Субота 0 109
14-05-2022, 12:00

Наприкінці липня Папа Франциск відвідає Канаду

Папа Франциск відповів на запрошення канадців здійснити візит до їхньої країни, що відбуватиметься також у контексті програми примирення з корінними народами.
Про це пише Vatican News.

«Приймаючи запрошення цивільної та церковної влади та спільнот корінних народів, Папа Франциск від 24 до 30 липня 2022 року здійснить візит до Канади, відвідуючи міста Едмонтон, Квебек і Ікалуїт», – повідомив у п’ятницю, 13 травня 2022 року, Директор Ватиканського прес-центру Маттео Бруні, уточнюючи, що програма й додаткові деталі будуть оприлюднені пізніше.

Наприкінці жовтня минулого року Речник Апостольської Столиці підтвердив, що Єпископська Конференція Канади запросила Папу Франциска здійснити Апостольський візит до Канади, беручи до уваги також і контекст здійснюваної вже певний час душпастирської програми примирення з корінними народами. «Його Святість виявив свою готовність відвідати країну на дату, що буде визначена пізніше», – зазначив він. Свій намір здійснити цей візит Папа підтвердив, приймаючи у Ватикані наприкінці березня та в квітні цього року представників спільнот корінних народів цієї країни.

Болючий контекст

Наприкінці ХІХ століття канадський уряд створив систему шкіл-інтернатів для дітей-індіанців з наміром сприяти поширенню освіти серед них, що насправді вилилося у примусову асиміляцію, адже дітей забирали з родин, позбавляючи культурних зв’язків.

Ще 2015 року «Комісія правди та примирення», після семирічного дослідження, оприлюднила рапорт, що висвітлював погане поводження з дітьми, випадки різних зловживань, а серед головних проблем вказувалося на погане харчування. Згідно з її припущеннями, протягом 80-ти років діяльності щонайменше 4 тисячі дітей і підлітків померли в цих закладах через хвороби, недоїдання та холод. Частина цих закладів діяла під опікою Католицької Церкви, яка вже кілька років впроваджує в життя програму примирення. В рамках цього процесу делегації корінних народів Канади наприкінці березня та на початку квітня здійснили візит до Ватикану, де мали особисті та спільну зустріч з Папою.
Новини з Ватикану 13:01 П'ятниця 0 75 Кардинал Паролін: після місії архієпископа Ґаллаґера оцінимо шанси візиту Папи до Києва Після завершення місії архієпископа Пола Річарда Ґаллаґера, секретаря у справах стосунків Апостольського Престолу в Україну буде розглянуто можливість продовження спроб перемовин чи буде заплановано візит Папи до цієї країни.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.