Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Харківський підземний мікровсесвіт
12:00 П'ятниця 0 141
6-05-2022, 12:00

Харківський підземний мікровсесвіт

Харків називають містом неформальної культури, яка твориться буквально в підземеллі. Незліченна кількість відкритих і таємних закладів для митців, усіляких майстерень завжди вабила творчих особистостей. Та ось уже 2 місяці через воєнні дії сотні тисяч харків'ян залишають свої домівки в пошуку безпечного місця. Для багатьох родин таким місцем стали станції харківського метрополітену. Тут щоденна рутина набуває свого шарму.
Про це повідомляє Карітас-Спес Україна.


Виконавчий директор «Карітас-Спес Україна», отець В’ячеслав Гриневич, на власні очі побачив, як змінилася функція метрополітену, і поділився своїми враженнями. Священник спостерігав за тим, як зараз люди організовують свій побут прямо у вагонах та займаються звичними справами. Неймовірно уявляти: кожен вільний сантиметр там перетворюється на повноцінне житло. Віримо, що тимчасове.


Люди облаштували собі спальні місця, виокремили зони для роботи, імпровізовану кухню й навіть простір для дитячих ігор. Хтось читає, хтось грає у комп’ютерні ігри прямо на пероні, хтось бавиться з домашніми улюбленцями. У місті, де зруйновані цілі райони, виник мікровсесвіт під землею, із вказівними розмітками та навіть правилами руху. Це новий соціум із новою культурою спілкування, яка базується на священних цінностях людського життя, наче до війни. Нині, правда, про мирне життя в метро нагадують хіба що рекламні банери.


Отець В’ячеслав Гриневич побував у найбільш обстрілюваних районах — Східному та Салтівці. У підвалі одного римсько-католицького храму спочатку жило 130 людей, зараз там 15 постійних мешканців. Серед тих, хто не захотів виїжджати, — жінки, діти та старше покоління. Літні люди тут, попри обстріли, залишаються позитивними. Колись вони навчилися співати дуже легко і природно. Як дихати. Тепер у піснях звучать нові ноти — звуки вибухів. Мабуть, серед них є й ті, для кого це вже далеко не перша прожита війна. Але вони продовжують співати попри все. Ми підтримуємо місцевих, надихаємося силою їхнього духу і продовжуємо служити людям України. Задля життя й перемоги!

Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.