Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » У Олександрівці відбувся стратегічний семінар для дієцезіальних дирекцій «Карітас-Спес Україна»
16:01 Четвер 0 648
8-10-2020, 16:01

У Олександрівці відбувся стратегічний семінар для дієцезіальних дирекцій «Карітас-Спес Україна»

5 жовтня в Карітас-Спес Олександрівка розпочався триденний Стратегічний семінар для дієцезіальних дирекцій «Карітас-Спес Україна».
Першого дня представники Національного офісу представили Стратегію організації до 2023 року та проєкти, які об’єднують зусилля всієї мережі «Карітас-Спес Україна» (КСУ). Також кваліфікована бізнес тренерка провела дводенний семінар з фінансового менеджменту для мережі КСУ.


«Необхідність навчатися впродовж всього життя - цей тренд не виник раптово. Ще більше 200 років тому Гете шкодував, що неможливо вивчитися один раз на все життя і треба навчатися новому, принаймні, один раз на 5 років. І це було сказано ще у 1809 році. Сьогоденність демонструє, що із розвитком технологій, виникненням нових процесів та професій цей термін скорочується.

ЮНЕСКО вперше використав термін Life long learning - LLL (навчання впродовж життя) в 1968 році, а у Франції це стало освітнім принципом на законодавчому рівні у 1971 році: у працівників був закладений час на навчання. Сьогодні потреба в безперервному навчанні настільки висока, що перетворилася в необхідну умову розвитку компанії.

60% нових видів діяльності потребують навичок, якими володіють лише 20% фахівців – тільки через навчання ми можемо впоратися з викликами та змінами. КОВІД став тому яскравим прикладом», – наголосила Олена Шевчук, Керівниця проєкту «Розвиток місцевої самоорганізації та громадської активності в Україні».


Першого дня зустрічі отець Петро Жарковський, президент Місії, презентував Стратегію до 2023 року. Отець В’ячеслав Гриневич, генеральний секретар Місії, представив модель співпраці Національного офісу з дієцезіальними та місцевими осередками, а також представив Меморандум про співпрацю.

Дмитро Парубець, директор організаційного розвитку Місії, підсумував річну роботу проєкту «Убезпечення», який направлений на захист бенефіціарів та працівників Місії від будь якої форми зловживання чи насилля. Тетяна Калініченко, прес-секретарка та піарниця Місії представила стратегію Бренду та оновлений корпоративний стиль Карітас-Спес Україна.


Олена Кава, керівниця проєкту «Посилення молодіжної соціальної роботи Caritas-Spes в Україні (2020-2022)» розповіла про роботу з молоддю та анонсувала старт навчання в рамках даного проєкту.

Олена Шевчук, керівниця проєкту «Розвиток місцевої самоорганізації та громадянської активності в Україні» прозвітувала про пророблену роботу та представила ключові активності, які проходять та очікуються цього року.

6-7 жовтня для директорів дієцезіальних осередків, бухгалтерів та працівників Національного офісу Місії пройшов дводенний тренінг з «Фінансового менеджменту мережі Карітас-Спес Україна», який провела дипломована бізнес-тренерка, докторка економічних наук Катерина Проскура.

«Управління організацією вимагає знання інструментів фінансового менеджменту. Папа часто наголошує на тому, що Церква має характеризуватися прозорістю та відкритістю на інших. Сподіваюся, що дана стратегічна сесія допоможе служителям РМ Карітас-Спес Україна втілювати слова Церкви та принципи Карітас (Інтернаціоналіс) в життя», – поділився відгуком після триденного семінару о. В’ячеслав Гриневич, генеральний секретар Місії.


Ілдіка Шуфрич, головний бухгалтер Мукачівського осередку Місії розповіла, що навчання для неї було важливим та вчасним. «Я працюю бухгалтером, а також приймаю на роботу працівників, тому для мене навчання і було важливим. Отримала відповіді на питання, які турбували, а також важливим для мене слало представлення мережі Місії, її цілей і стратегії».

Віталій Боднарецький, бухгалтер, який представляв осередок Місії в Кам’янець-Подільській дієцезії, розповів, що для нього також надзвичайно важливою була тема співпраці мережі «Карітас-Спес Україна»: «Те, як працює мережа, як вона будується, для мене були дуже важливими. Я працюю у фінансовій сфері, на навчаннях я знайшов відповіді на деякі питання, які мене цікавили. Дякую за такі насичені і цікаві три дні» - прокоментував пан Віталій.


Стратегічний семінар відбувся в рамках проєкту «Розвиток місцевої самоорганізації та громадської активності в Україні», що реалізовується за підтримки Уряду Німеччини та Фонду німецьких католиків «Реновабіс».

Джерело: Caritas-Spes Ukraine
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.