Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Звіт Карітас-Спес за останній місяць діяльності
16:01 Понеділок 0 266
4-04-2022, 16:01

Звіт Карітас-Спес за останній місяць діяльності

Карітас Львівської архідієцезії спільно з «Карітас-Спес Україна» розсилатиме продукти і медикаменти до міст у прифронтовій зоні. Майже 200 тисяч тон гуманітарної допомоги прийняв від доброчинців український Карітас. Вантажі, які збираються серед католицьких харитативних організацій прибувають за всієї Європи, хоча найбільше від сусідів, зокрема з Польщі. 
Про це повідомляє Львівська архідієцезія.


Природно, що першим розподільчим пунктом став Львів. Тут гуманітарна допомога сортується і відвантажується до транспорту, який везе її далі на схід. Щоб скоординувати роботу з волонтерами і водіями до Львова приїхав генеральний секретар «Карітас-Спес Україна» отець В’ячеслав Гриневич SAC.

«На сьогоднішній день Україна переживає дуже непрості часи. Дуже багато потреб і гуманітарних, і пов'язаних із евакуацією. Cьогодні Львів і Львівська архідієцезія відкрили свої двері і надають підтримку для всіх, для всієї України», - зазначив під час свого візиту до Львівського Карітасу отець В’ячеслав Гриневич, генеральний секретар «Карітас-Спес Україна».


Склади Львівського Карітасу щодня приймають по кілька фур. Це продукти і медикаменти, а ще одяг та побутові речі, яких зараз потребують люди, які втратили через війну умови звичного життя. Церква не може залишатися осторонь зараз. Війна це завжди біда і Церква є тією реальністю, яка намагається наслідки цієї біди полегшити людині – кажуть в Карітасі.

«Дуже багато говориться про те, що Церква має два крила. Це діла милосердя і молитва. І дуже добре, що Церква відкрита, працює і допомагає. І це милосердя доходить до конкретних людей» - говорить о. Вєслав Дорош, керівник Карітас-Спес Львівської архідієцезії.

На складі львівського Карітасу о. Вєслав Дорош разом із генеральним секретарем «Карітас-Спес Україна» о. Вячеславом Гриневичем, разом з волонтерами готували вантажі до відправки далі на Схід.


«Ми стараємося це все відправляти, якнайдалі від нас. Харків Запоріжжя, Дніпро, Одеса, Київ, де найбільша потреба» - говорить Маркіян Стефанишин, координатор волонтерів Карітас-Спес Львівської архідієцезії.

Завдяки налагодженій співпраці регіональних центрів харитативної організації «Карітас-Спес Україна» вдалося оптимізувати процес доставки допомоги до людей, які її потребують. Скоординувати співпрацю логістичних центрів, волонтерів і водіїв ітд.

За словами о. В’ячеслава Гриневича Карітас Україна виконує завдання у багатьох точках України. Організація допомагає з евакуацією, організовує прихистки і шукає транспорт, який би міг розвозити гуманітарну допомогу потребу перевозити ці вантажі. Намагаємося бути дієвими і щоб донести цю допомогу до найбільш потребуючих місць».


Перш за все йдеться про продукти, яких не вистачає в місцях, які найближче знаходяться до зони бойових дій. За словами, Маркіяна Стефанишина – Карітас-Спес Львів отримує найбільше запитів щодо продуктів тривалого зберігання. Також серед гуманітарної засоби, які полегшують побут. Це предмети першої необхідності, засоби гігієни, такі речі, як ковдри і матраци. Є ще спеціалізована медична допомога – медикаменти, обладнання – такий вантаж іде адресно до лікарень і госпіталів у містах, де зараз найважча ситуація. Допомога потрапляє до людей через священників. «Всі парафії це є наш осередок милосердя і осередок карітасу», - говорить о. Вєслав Дорош, керівник Карітас-Спес Львівської архідієцезії.


Один з таких осередків, якому допомагає Львівський Карітас – притулок монахів альбертинів. Він знаходиться у Львові за адресою вул. Мазепи, 48. Тут монахи опікуються бездомними, дають дах над головою для людей у кризових ситуаціях. А зараз взялися допомагати, ще й біженцям. На сьогодні в притулку проживає майже 50 людей. Окрім того альбертини організовують безкоштовну їжу для львівських безхатьків. «Щодня ми готуємо обіди і вечірні перекуси для бездомних. Щоразу це 200-300 порцій», - розповідає монах-альбертин брат Юзеф.

Хоч «Карітас-Спес Україна» є релігійною організацією, але тут збирають і транспортують допомогу не ставлячи жодних конфесійних бар’єрів. За словами отця В’ячеслава Гриневича, їх служіння допомагає людям бачити в кожній допомозі руку Бога. Католицька Церква України тісно співпрацює з державними органами влади, з медиками і військовими для вирішення гуманітарних проблем спровокованих війною. Захищати країну і піклуватися про людей, які постраждали – сьогодні головні задачі – кажуть в Карітасі. За словами о. Вєслава Дороша, це є і свого роду євангелізація та втілення в сьогоднішніх реаліях притчі про «доброго самарянина».

Андрій Конько
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.