Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Різдво з бідними: нікого не залишити позаду
11:01 Вівторок 0 384
28-12-2021, 11:01

Різдво з бідними: нікого не залишити позаду

Як і щороку, Спільнота святого Егідія організувала різдвяні обіди для вразливих верст населення, охопивши 80 тисяч людей в Італії та 240 тисяч в усьому світі.
Про це пише Vatican News.

Різдво – це час надії, надії на кращий світ, вільний не тільки від пандемії, але також від війн і нерівності, що досі примушує численні сім’ї жити в нестабільності, або ж утікати з власної землі. Як і щороку, послання, яке відкриває на майбутнє, піднеслося в святковий день з базиліки Санта-Марія-ін-Трастевере, щоб охопити всі континенти. Йдеться про ініціативу Спільноти святого Егідія проводити різдвяні обіди з потребуючими, яку знову вдалося провести за участі гостей. Загалом, різні заходи охопили в ці святкові дні 80 тисяч людей в Італії та 240 тисяч в світі.

У стародавній базиліці на честь Пресвятої Богородиці, що в римському районі Трастевере, яка віддавна стала місцем молитви та солідарності спільноти, що понад сорок років тому зродилася в розташованому поруч храмі святого Егідія, знову були розставлені святково прикрашені столи. З дотриманням необхідної дистанції та інших запобіжних заходів, тут зібралися безпритульні, роми, сім’ї в скрутному становищі, біженці, що прибули в рамках гуманітарних коридорів. Деякі з тих, хто раніше отримував підтримку від спільноти, зуміли «стати на ноги» і тепер поповнили ряди волонтерів.

«Ще необхідно поводитися максимально розсудливо, щоби захистити здоров’я кожного, – зазначив засновник Спільноти святого Егідія Андреа Ріккарді. – Але потрібно, водночас, бути винахідливими, щоби нікого не залишити позаду». З огляду на це, в різних місцях світу, де не було можливим провести святкові обіди, було організовано роздачу святкових страв навинос. У базиліці Санта-Марія-ін-Трастевере і в багатьох інших місцях почастунок супроводжувався подарунками.
Новини зі світу 18:02 Субота 0 204 Європейські Церкви активно розвивають співпрацю з інституціями ЄС Під час зустрічі очільників Комісії Єпископатів ЄС та Конференції Європейських Церков з Президенткою Європарламенту обговорювалися питання співпраці Церков та інституцій ЄС. Вони не оминули також теми війни в Україні, зазначаючи, що «правда і справедливість є передумовами для тривалого миру в Європі».
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.