Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 13 січня, четвер
19:01 Середа 0 289
12-01-2022, 19:01

Літургія на кожен день, 13 січня, четвер

(зел) Четвер І тижня звичайного періоду
Прокажений не може себе стримати, щоб мовчати про відчуття величі Бога, яка проявилася в Ісусі. Вдячність і радість наповнює його серце. Він ділиться з іншими радістю Божого діяння. Від цього моменту він стає Апостолом Бога. Чи я також так зумію?
Або (біл) довільний спомин св. ІЛАРІОНА, єпископа і Вчителя  Церкви
Святий Іларіон народився близько 315 року в Пуатьє. Як мирянин він був обраний єпископом свого міста близько 350 року. Ревно захищав вчення про божественну природу Господа Ісуса Христа від єресі Арія, за це був приречений імператором Констанцієм на вигнання. У вигнанні написав свою головну працю про Святу Трійцю. Писав також коментарі до Святого Письма і літургійні гімни. Після повернення працював над відродженням християнського життя. Помер у Пуатьє в 367 році, був похований 13 січня.
Спільні Меси: про Вчителів Церкви

АНТИФОН НА ВХІД
На вишньому троні я бачив Мужа, що сидів, * котрому віддає честь великий хор Ангелів, в один голос співаючи: * “Оце Той, панування якого вічне”.

КОЛЕКТА
Господи, здійсни милостиво прагнення народу, який молиться до Тебе: † дозволь йому побачити, що належить чинити, * і дай йому сил для виконання побаченого. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Всемогутній Боже, святий Іларіон, єпископ, ревно проголошував божественність Твого Сина; † вчини, щоб ми щораз краще пізнавали цю і стину ві ри * та вірно її визнавали. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Сам 4, 1-11
Читання з Першої книги Самуїла.
Сталося тими днями, що вибрались філістимляни на Ізраїля війною, й ізраїльтяни виступили на війну проти філістимлян та й отаборились при Евен-Езері; а філістимляни отаборились під Афеком. Філістимляни вишикувались проти Ізраїля; бій був запеклий, розбили Ізраїля філістимляни, і з війська полягло на полі битви до чотирьох тисяч чоловік. Як же повернувся народ у табір, старші Ізраїля сказали: «Чому Господь побив нас сьогодні перед філістимлянами? Візьмімо із Шіло ковчег Господнього союзу, щоб ішов посеред нас і спас нас із рук ворогів наших!» Народ послав у Шіло, й взяли вони звідти ковчег союзу Господа Воїнств, що возсідає на херувимах. Обидва сини Елi, Хофні й Пінхас, були з ковчегом Божого союзу. Як же прибув ковчег Господнього союзу в табір, увесь Ізраїль зняв такий великий крик, що аж земля здригнулася. Коли ж почули філістимляни голосний гомін той, то спитали: «Що то за крик голосний та великий у таборі єврейськім?» І як дізнались, що то ковчег Господній прибув у табір, філістимляни злякались, бо говорили: «Бог прибув у табір!» І сказали: «Горе нам, бо так ще досі не бувало. Горе нам! Хто нас урятує з руки цих могутніх богів?! Це ті боги, що побили єгиптян усякими карами в пустині! Кріпіться й покажіть себе мужами, філістимлянами, коли не хочете зробитися єврей- ськими рабами, як вони були вашими! Будьте, отже, мужами, і до бою!» Вдарили філістимляни, і було Ізраїля розбито. І побігли кожен до свого намету. Була то вельми велика поразка, полягло Ізраїля тридцять тисяч піхотинців. І ковчег Божий було взято у полон, й обидва сини Елi, Хофні і Пінхас, померли. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 44, 10-11. 14-15. 24-25
Спаси нас, Боже, з милості своєї.
Тепер Ти відкинув нас і засоромив, *
і вже не виходиш з нашими військами.
До втечі перед ворогом Ти довів нас, *
а наші ненависники грабували для себе.
Ти перед нашими сусідами †
виставив нас на глузування, *
на наругу й посміховисько тим, хто довкола.
Ти зробив так, †
що притчею між язичницькими народами ми стали, *
щоб між народами на нас головами кивали.
Встань, чому спиш, Господи? *
Підіймись, не відкинь назавжди!
Чому ховаєш своє обличчя, *
не пам’ятаєш про нашу недолю і утиски наші?

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Мт 4, 23
Алілуя, алілуя, алілуя.
Ісус проповідував Євангеліє Царства
та зцілював всяку хворобу в народі.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 1, 40-45
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу приходить до Ісуса прокажений, благає Його і, впавши на коліна, каже Йому: «Якщо хочеш, Ти можеш мене очистити!» Змилосердившись, Він простягнув руку, доторкнувся до нього та й каже йому: «Хочу, – стань чистим!» І вмить зійшла з нього проказа, і він став чистим. Суворо попередивши, Ісус відразу швидко відіслав його і каже йому: «Дивись же, нікому нічого не кажи, але піди й покажися священикові та принеси за своє очищення те, що велів Мойсей, – їм на свідчення!» А той, вийшовши, почав багато звіщати й поширювати про це мову, так що більше не міг Ісус відкрито ввійти у місто, але перебував назовні, у безлюдних місцях; і приходили до Нього звідусіль. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Разом з прокаженим прийдімо до Христа, котрий ласкаво вислуховує наші прохання:
1. Молімося за всіх, хто проголошує Добру Новину.
2. Молімося за всіх християн, щоб через свою віру і вчинки ставали світлом світу і сіллю землі.
3. Молімося за невіруючих та всіх, хто відійшов від віри, щоб Господь дав їм благодать повернення.
4. Молімося за тих, хто шукає Бога, щоб слова Святого Письма вказали їм шлях до Нього.
5. Молімося за померлих, особливо за захисників України, нехай Господь обдарує їх вічним спочиванням.
6. Молімося за нас, тут зібраних, щоб ми зміцнювалися у вірі і Божій любові.
Боже, наш Отче, Твоє слово є завжди актуальним і не втрачає значення. Зміцни нашу віру для вірного служіння Тобі. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: нехай буде угодною Тобі  жертва Твого народу, † нехай вона освятить наше життя * і виблагає нам те, про що ми з упованням просимо. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господи, в Тебе джерело життя, * у Твоїм світлі побачимо світло. c 36 (35), 10)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, смиренно просимо Тебе, † щоб ті, котрих Ти живиш Твоїми таїнствами, * гідно служили Тобі угодним життям. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.