Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 13 січня, понеділок
18:02 Неділя 0 223
12-01-2020, 18:02

Літургія на кожен день, 13 січня, понеділок

(зел) Понеділок I звичайного тижня
Ісус прийшов у світ, щоб встановити Боже Царство. Він приніс його в собі і запропонував людям, щоб вони стали його частиною. З відвагою та запалом перших покликаних Апостолів ми повинні слідувати за Ісусом, показуючи своїм життям Його доброту та милосердя.
Або (біл) довільний спомин св. ІЛАРІОНА, єпископа і Вчителя  Церкви

Святий Іларіон народився близько 315 року в Пуатьє. Як мирянин він був обраний єпископом свого міста близько 350 року. Ревно захищав вчення про божественну природу Господа Ісуса Христа від єресі Арія, за це був приречений імператором Констанцієм на вигнання. У вигнанні написав свою головну працю про Святу Трійцю. Писав також коментарі до Святого Письма і літургійні гімни. Після повернення працював над відродженням християнського життя. Помер у Пуатьє в 367 році, був похований 13 січня.
Спільні Меси: про Вчителів Церкви (стор. 124)

АНТИФОН НА ВХІД
На вишньому троні я бачив Мужа, що сидів, * котрому віддаєчесть великий хор Ангелів, в один голос співаючи: * “Оце Той, панування якого вічне”.

КОЛЕКТА

Господи, здійснимилостиво прагнення на- роду, який молиться до Тебе: † дозволь йому побачити, що належить чинити, * і дай йомусил для виконання побаченого. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живеі царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Всемогутній Боже, святий Іларіон, єпископ, ревно проголошував божественність Твого Сина; † вчини, щоб ми щораз краще пізнавали цю істину віри * та вірно її визнавали. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живеі царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Сам 1, 1-8
Початок Першої книги Самуїла.
Був один чоловік у Раматаїмі, цуфій з гори Ефраїм, на ім’я Елкана, син Єрохама, сина Елігу, сина Тоху, сина Цуфа ефраїмія. Було в нього дві жінки: одна на ім’я Анна, а друга – Пенінна. У Пенінни були діти, а в Анни дітей не було. Щороку чоловік той ходив із свого міста поклонитися й принести жертву Господу Сил у Шіло, де були два сини Елi, Хофні та Пінхас, священики Господні. Коли отже надійшов той день, Елкана приніс жертву і давав Пенінні, своїй жінці, й усім її синам та дочкам по частці. Анні ж давав тільки одну добірну частку, бо любив її; Господь же замкнув її лоно. А тут ще й суперниця її гірко їй дошкуляла з-за її недолі, тому що Господь замкнув її лоно. Отак воно рік у рік бувало, щоразу як вони ходили до Господнього дому; Пенінна завдавала жалю Анні, а Анна плакала й не їла. І сказав їй Елкана, чоловік її: «Чого ти, Анно, плачеш? Чому ти не їси нічого? Чого сумує твоє серце? Хіба я тобі не дорожчий від десятьох синів?» Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 116, 12-13. 14-15. 16-17. 18-19
Жертву прослави принесу я Богу.
Чим я Господу віддячу *
за все добро, яке мені дав Він?
Я підійму чашу спасіння *
і прикличу Ім’я Господнє!
Виконаю Господу мої обіти *
перед усім Його народом!
Дорогоцінна в очах Господніх *
смерть Його побожних.
О Господи, я Твій слуга, я Твій слуга і син Твоєї слугині. *
Ти розірвав мої кайдани,
Тобі принесу хвали жертву *
і прикличу Ім’я Господнє.
Виконаю Господу мої обіти *
перед усім Його народом:
у дворах Господнього дому, *
посеред тебе, Єрусалиме!
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
пор. Мк 1, 15
Алілуя, алілуя, алілуя.
На­близилося Царство Боже.
Покай­те­ся і віруйте в Євангеліє!

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 1, 14-20
† Читання святого Євангелія від Марка.
Після того, як був виданий Йоан, Ісус прийшов до Галілеї і проповідував Боже Євангеліє. Він казав: «Сповнився час, і наблизилося Царство Боже. Покайтеся і віруйте в Євангеліє!» А коли проходив біля Галілейського моря, то побачив Симона й Андрія, Симонового брата, які закидали невід у море, оскільки були рибалками. Тож сказав їм Ісус: «Ідіть за Мною, і Я зроблю так, що ви станете рибалками людей». І негайно, покинувши сіті, вони пішли за Ним. А пройшовши дещо далі, Він побачив Якова Зеведеєвого та його брата Йоана, які були в човні та лагодили сіті, і відразу покликав їх. І покинувши свого батька Зеведея в човні з наймитами, вони пішли слідом за Ним.
Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Слухаючи Слово Боже, з вірою взиваємо:
1. Молімося за Святішого Отця, Христового намісника на землі, щоб Господь благословив усі його починання задля спасіння людства.
2. Молімося за єпископів та священиків, щоб вони вірно виконували завдання, яке доручив їм Христос.
3. Молімося за країни, де перешкоджають навчанню священиків, щоб там запанувала свобода релігії.
4. Молімося за семінаристів, щоб вони, покликані Христом працювати у Його винограднику, ревно виконували своє завдання.
5. Молімося за померлих, щоб милостивий Господь обдарував їх вічним щастям у своєму Царстві.
6. Молімося за нас, зібраних довкола вівтаря, щоб ми вірно виконували обов’язки нашого покликання.
Господи наш і Отче, ми, Твоїдіти, просимо Тебе за священиків і всіх робітників Твого виноградника: вислухай наші молитви і благослови працю своєї Церкви. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: нехай буде угодною Тобі жертва Твого народу, † нехай вона освятить наше життя* і виблагає нам те, про що ми з упованням просимо. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господи, в Тебе джерело життя, * у Твоїм світлі побачимо світло. (Пс 36 (35), 10)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, смиренно просимо Тебе, † щоб ті, котрих Ти живиш Твоїми таїнствами, * гідно служили Тобі угодним життям. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий