Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Кардинал Райнгард Маркс: На Різдво Бог звіщає життя і дає відвагу жити
15:02 Вівторок 0 177
11-01-2022, 15:02

Кардинал Райнгард Маркс: На Різдво Бог звіщає життя і дає відвагу жити

Ділячись думками про Різдво із слухачами «Баварського радіо», архієпископ Мюнхена та Фрайзінга вказав на численні загрози людському життю, серед яких хвороби, інвалідність, а також різні форми соціальної несправедливості.
Про це пише Vatican News.

«На Різдво Бог звіщає життя і дає відвагу жити!» – наголосив кардинал Райнгард Маркс, архієпископ Мюнхена та Фрайзінга, у своєму аудіозверненні до слухачів «Баварського радіо» (нім. Bayerischer Rundfunk, BR), що транслювалося 7 січня 2022 року. Він вказав на важливу місію «Звіздарів» – дітей, переодягнених у костюми волхвів, які на свято Богоявлення несуть людям благословення й різдвяні пісні, збираючи, одночасно, пожертви на різні благодійні проекти. Кардинал підкреслив, що вони несуть велике послання Різдва: у цей світ прийшло Боже й людське Дитя, Яке, подібно до всіх дітей, потребує особливої уваги і турботи. Ієрарх додав, що Йосиф і Марія переживають той самий досвід, що і всі батьки: вони хочуть зробити все, щоб врятувати свою дитину від страждань, але, водночас, знають, що не можуть цього гарантувати.

Захищати безмежно цінне життя

Архієпископ Мюнхена та Фрайзінга зазначив, що «життя є безмежно цінним». На жаль, існує багато людей, чиє життя перебуває під загрозою. Триваюча пандемія не лише забирає здоров’я і життя людей, але й породжує серйозні дискусії у сфері охорони здоров’я, захисту життя, права на свободу та відповідальності. Обговорення цих питань, за його словами, є важливими, бо деякі рішення можуть бути небезпечними для життя.

Він додав, що нестабільні життєві ситуації – бідність, відсутність помешкання, безробіття, відсутність доступу до медичної допомоги, несправедливість в освіті, виключення різних видів – також загрожують життю людей. Це стосується, насамперед, людей в країнах, що переживають війни чи конфлікти, або природні катаклізми.

Життя під загрозою не лише через коронавірус

Кардинал Маркс підкреслив, що особливо загрозливими для життя є хвороби та інвалідність, і тому ми захищаємо хворих та осіб з інвалідністю. Він додав, що людське життя потребує особливого захисту на всіх стадіях: від зачаття аж до природної смерті. В цьому контексті ієрарх торкнувся дискусії про наміри німецького уряду скасувати статтю Кримінального кодексу про заборону реклами абортів. Він закликав німецьке суспільство замислитися над тим, що реклама абортів може «змістити межі нашого сприйняття та оцінки життя». «Немає сумніву, що в житті майбутньої мами можуть бути дуже важкі ситуації, – зауважив він. – І саме тому в цій ситуації нам, як суспільству, потрібно бути пильними і діяти солідарно, щоб захистити життя матері та дитини».

Архієпископ Мюнхена та Фрайзінга додав, що коли мова йде про захист життя, не можна допускати популістських суперечок і простих рішень, бо «з кожною людиною, яка помирає, ми безповоротно втрачаємо особливе життя». «Тому ці питання вимагають шанобливих обговорень, – підкреслив він, – які не понижують стандарт, яким є безумовний захист кожного життя, що не підлягає обговоренню і не повинен втрачати своєї цінності».
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.