Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Процесія Трьох Царів пройшла вулицями польських міст. Як виглядала цього року?
18:01 П'ятниця 0 366
7-01-2022, 18:01

Процесія Трьох Царів пройшла вулицями польських міст. Як виглядала цього року?

Під гаслом «Сьогодні щасливий день», 6 січня у Варшаві та у 667 інших польських містах відбулися Процесії Трьох Царів. Подібні марші пройшли також в Україні, Австрії, Франції, Англії та навіть в Африці.
6 січня 2022 року вирушили традиційні Процесії Трьох Царів, що запрошують на радісне святкування Богоявлення.
Процесія Трьох Царів — це вуличний вертеп, схожий за своїм характером на парад, під час якого мудреці зі Сходу роздають дітям солодощі.

Польська Процесія Трьох Царів є однією із найбільших у світі і представляє собою прогулянку вулицями дітей і царів, які йдуть до стайні, щоб вклонитися малому Ісусу. Учасники ходи отримують різнокольорові корони з паперу та збірники різдвяних пісень. У Варшаві хода відбулася уже в дванадцятий раз.

- Темою цьогорічної Процесії Трьох Царів була добра підготовка та глибоке переживання Різдва та Богоявлення. Тексти сценарію говорили про те, як важливо зрозуміти суть свята, – розповідає Анна Муравська, сценарист і режисер Процесії.


Царі, лицарі, танець дракона та ангелів

За словами організаторів, Процесії є формою євангелізації на вулицях міст. «Мудреці зі Сходу, вивчаючи природу та космос, шукаючи правди, знайшли Істину в маленькій Дитині», – пояснює Пьотр Гєртих, голова Фонду «Процесія Трьох Царів».

Ця подія має показати, наскільки важливо для кожної людини глибоко й добре переживати свята та урочистості та яку радість приносить проведення вільного часу із сім’єю та в спільному співі.

Найбільша хода відбулася у Варшаві – її маршрут вів від Замкової площі до площі Пілсудського. Трьох царів супроводжували лицарі. На чолі процесії ми могли побачити машину з воїнами римського легіону. Початок ходи супроводжувався танцем Китайського Дракона та Ангелів.


668 польських міст, 300 тис корон і 100 тис. збірників різдвяних пісень

За словами Пьотра Гєртиха, цьогорічний захід мав благодійну мету: збиралися кошти на підтримку вихованців католицького центру для бідних хлопчаків у Найробі (Кенія). Організатори хочуть профінансувати 10 місць для молоді в навчальних закладах за професією автомеханіка.

Марші пройшли вулицями 668 міст Польщі, що на 200 більше, ніж у минулому році, але трохи менше, ніж у період піку до пандемії коронавірусу, коли у 2020 році ходи відбулися у 820 містах.

- Марші пройшли на вулицях міст України, Австрії, Франції, Англії, Конго та Камеруну. Фонд надрукував і надіслав організаторам понад 300 тис. корон і 100 000 збірників різдвяних пісень, – розповідає Пьотр Гєртих. Патронат над варшавською Процесією Трьох Царів взяли кардинал Казимир Нич, митрополит Варшавський і Рафал Тшасковський, мер столиці.


Події навколо процесії під час пандемії

Цього року за процесією можна було стежити в Інтернеті на сайті: orszak.org. Під час прямого ефіру глядачі мали змогу переглянути репортажі з підготовки до заходу та послухати думки щодо параду.

- Сцени процесії: «Корчма», «Подвір'я Ірода», «Боротьба Добра зі Злом», «Пастухи та прибирання вертепу» підготувала молодь із варшавських шкіл (з Початкової школи ордену піарів отця Онуфрія Копчинського, Середньої школи сестер назаретанок, Ліцеїв «Żagle» та «Strumienie» товариства «Sternik» та групою осіб з громади L'Arche) та записала у вигляді короткометражних фільмів, які, разом із репортажами, показувалися під час трансляції процесії – розповідає Анна Муравська.

Процесія Трьох Царів супроводжувалася численними заходами: організованою ходою, бігом, а також колядковим флешмобом, який супроводжувався збором коштів для школи Eastlands для хлопчаків з африканських нетрів у Найробі (Кенія).


Вертепи в публічному просторі

Нагадаємо, що вперше Процесія вийшла на вулиці Варшави у 2009 році. Саме тоді виникла смілива ідея влаштувати раніше типові лише для шкіл вертепи по-іншому – у міському просторі та запросити жителів Варшави та туристів до спільного святкування.

Ініціатором та організатором найбільшого у світі вуличного вертепу – Процесії Трьох Царів у Варшаві, а також у кількох сотнях міст Польщі, Європи та інших континентів є фонд «Процесія Трьох Царів».
Новини зі світу 14:30 П'ятниця 0 121 Італія: на Сицилію прибули сироти з Краматорська та Маріуполя Група дітей і підлітків віком від 4 до 17 років, що походять із сиротинців Маріуполя та Краматорська, знайшла тимчасовий притулок на півдні Італії. Гуманітарну операцію координувала Спільнота Папи Йоана ХХІІІ.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.